Skocz do zawartości

Rusofobem nie jestem ale...


Rekomendowane odpowiedzi

Szlak ich w końcu trafił za ostatnie informacje o Patriot i THAD.

Jeżeli by faktycznie tak było, na terytorium Polski czyli w bezpośrednim sąsiedztwie Rosjanie mieli by po raz pierwszy tak równoważne systemy uzbrojenia, jak nigdy.
Dawniej była bariera NRD i Polska, a teraz NATO już w Polsce... Ot potrząsanie szabelką, cóż im pozostaje jak przewaga przestaje być przewagą. Zresztą Rosjanie sami wysłali S-300 na Białoruś, które mają zasięg do połowy Polski, akurat nim przyleciały do nas amerykańskie wynalazki.

Do tego Oscar dla Katynia"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję od razu przemianować Polskę na lotniskowiec (niezatapialny) USS George W. Bush".
Nasi sojusznicy" w '39 nie chcieli umierać za Gdańsk. Amerykanie nie będą mieli tego problemu, bo ... nawet nie wiedzą gdzie to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotes....i tu się mylisz ..jeśli mamy istnieć pomiędzy dziczą ze wschodu a helmutami za Odrą... to jestem za tym by były u nas nawet 4 bazy USA tak z 5 dyw.panc. + 400 F-15.... mając Kaliningrad (co za chora nazwa tak jak by Królewiec bolał jezyk)z azjatami nad Bałtykiem i Łukaszenką (Białosruś ma 4x więcej Migów 29 niż my F 16) za Bugiem to co Europa nas obroni??? Zapomnijmy bo skończymy znowu w UK jak 1940r. Azja boi się tylko siły to trzyma ich dalej od Nas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wasza wiedza o Rosji jest powalająca. Był w ogóle któryś z Was za wschodnią granicą dalej niż w Terespolu na bazarze? Znacie jakiegoś Rosjanina? Czy po prostu ogólnie sobie założyliście, że wszystko co rosyjskie jest be i koniec? I chyba przeceniacie nieco znaczenie Polski dla Rosji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety S-300 w sensie e" to takie ichnie Patriot.

Nie żeby rosyjskie od razu było be, ale na pomachiwanie szabelką władz obu stron to się raczej nie poradzi. Chwilami to jest nawet śmieszne, gdyż konfrontacja toczy sie na polach innych niż militarne - vide ostatnie produkcje filmowe i kontrprodukcje rosyjskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w rządzie, czy nie lepiej by było wystawić sprawę na aukcje? Kto da więcej niech buduje co chce, nawet chińczycy. Albo inaczej pozwolić wybudować tarcze ruskom amerykańcom i irańczykom. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam wypowiedz tego pana za wysoce niestosowna - wg mnie wypomina nam Polakom, ze zrobic cos dla podniesienia wlasnego poziomu bezpieczenstwa (pomijam fakt poparcia spolecznego).
A pozatym smiesza mnie grozby ze zostan skierowane rakiety na potencjalne cele - dlaczego smiesza? Ile trwa przeprogramowanie rakiety? miesiac? dzien? kilka minut?
Osobiscie jestem przeciwnikiem obecnosci jakichkolwiek wojsk na terytorium RP - ale agresywny ton rosyjskich wypowiedzi coraz bardziej przekonuje mnie do ich obecnosci na naszym terenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i myslisz woytas, że w razie czego amerykanie bedą ginąć za Warszawę??????.....przeciez tu nawet wegiel kamienny sie juz kończy....... :-):-):-)
Uważam że to głupota z naszej strony zgadzac sie na tarczę.
Proszę sobie przypomniec co sie działo podczas kryzysu kubańskiego...tam im pod nosem rakiety postawili......
Nie ma co sie dziwić Rosjanom.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie