Skocz do zawartości
  • 0

...i ponownie blaszki :-)


kudlaty

Pytanie

Witam !
Chodzi o trzy niedawno wykopane blaszki, rozszyfrowałem skróty ale chodzi mi o coś konkretniejszego na ich temat tych jednostek, będe wdzięczny za każdą informację (szczególnie zależy mi na dwóch ostatnich):
pierwsza---- FLIGERHORSTKDTR KRAKAU T.L (co oznacza to T.L) NR A407
druga---- 2.FL.AUSB.RGT.72 945
trzecia---- H FZ PARK III 1289 (ta to prawdopodobnie z Żagania (??) )
Pozdrawiam
P.S Życzę wszystkim zdającym egzaminy powodzenia!!! Zostały mi jeszcze tylko trzy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga: Schw. od Scheinwerfer" (reflektor), na początku myślałem że schwere" (ciężki).

Szczegóły oczywiście są w necie, trzeba poszukać Googlami w ramach witryny www.ww2.dk

Efekt:

Flak-Ersatz-Abteilung 24 (Scheinwerfer)

Formed 1939 in Iserlohn. 1940 in Denmark with 5 batteries, but returned to Germany. 1941 in Rendsburg. On 1.7.42 divided into an Ausbildungs-Abteilung and an Ersatz-Abteilung. Flakscheinwerfer-Ausbildungs-Abteilung 24 left Rendsburg and was renamed Flakscheinwerfer-Abteilung 681. The Ersatz-Abteilung remained in Rendsburg. Subordinated to Luftgau VI, 1941 Flak-Ersatz-Regiment 5/Luftgau XI.

Numerów okręgów nie chce mi się sprawdzać :)

pozdr,M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Chodzi o trzy niedawno wykopane blaszki, rozszyfrowałem skróty ale chodzi mi o coś konkretniejszego na ich temat tych jednostek, będe wdzięczny za każdą informację (szczególnie zależy mi na dwóch ostatnich):
pierwsza---- FLIGERHORSTKDTR KRAKAU T.L (co oznacza to T.L) NR A407
druga---- 2.FL.AUSB.RGT.72 945
trzecia---- H FZ PARK III 1289 (ta to prawdopodobnie z Żagania (??) )
Pozdrawiam
P.S Życzę wszystkim zdającym egzaminy powodzenia!!! Zostały mi jeszcze tylko trzy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FLIGERHORSTKDTR KRAKAU T.L NR A407 - Komendantura lotniska Kraków (T.L=?)
2.FL.AUSB.RGT.72 945 - Flieger Ausbildung Regiment (Szkolny Pułk Lotniczy)
H FZ PARK III 1289 - Heeres Fahrzeug Park = Park maszynowy wojsk lądowych (?)

pzdr

bjar_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie