Skocz do zawartości

Minelab x-terra 70


adamo1616

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chwila trochę się przedłużyła,a więc.....wchodzę na miejscówkę ja-xt70..i kolega z garetem 250,koledze wychodzi z pod obalonego drzewa CIEKAWY krążek ,przeczesał dokładnie okolice i nic więcej,sprawdzam terrorystką i nic,ok spoko.Mija jakiś czas jestem w okolicy więc odwiedzam to miejsce,jestem dokładnie tam gdzie wyszedł krążek i co?? 2 sygnałki oczywiście sprawdzam łopatologicznie i nie do wiary mam dwa moneciaki,no spoko może po przednim razem słabo sprawdziłem choć w to wątpię,przebadałem tym razem dokładnie i więcej nic nie dzwoni..mijają kolejne dni i jestem tam ponownie i ponownie ta sama sytuacja ale tym razem z tego samego dołka wychodzą mi trzy moneciaki ....O CO CHODZI??...i tak kolejny raz przerabiam to samo tylko z efektem dwóch małych zadowalających oczywiście monetek...hm sprawdzam po raz kolejny ,nic, zero sygnału oki wyłączam sprzęt oddalam się ok 10metrów włączam ,dostrajam ,zmieniam ustawienia itd wracam i nic ,myślę sobie no tym razem to na 100% już nic nie wyjdzie .....myliłem się o całe jedno ,małe,okrągłe,sreberko z tego samego dołka co wszystkie poprzednie, TYLKO ŻE NASTĘPNEGO DNIA,,,O CO KAMAN??? Może ktoś miał podobne przygody?? POZDRAWIAM...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.możliwe, że baterie-np.ładowałeś przed każdym wypadem.Chwilę pochodziły po czym robiły bokami i zasięg spadł do zera.I wykrywacz nic nie widział.Terra ma tą brzydką cechę że nijak nie idzie sprawdzić jakości baterii, a wskaźnik tylko denerwuje.

2.nie lubię moralizować, ale....cewka koncentryczna ma największy zasięg na środku, na obrzeżach znacznie mniejszy.Zwykłe przemiatanie nakładającymi się na siebie ruchami i tak pozostawia duże 'martwe pole'

3.Duchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwracam sié z prosbá do uzytkowników x terry 70, czy zdazylo sié komus aby znikal wam dzwiék?
czym to moze byc spowodowane?
wyswietlacz dziala bez zarzutow, cewka rowniez, a dzwiek jesli podlácze sluchawki tez dziala bez klopotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hunter- to nienormalne i sprzęt zapewne jest uszkodzony.

BTW. longwood- ie lubię moralizować, ale....cewka koncentryczna ma największy zasięg na środku, na obrzeżach znacznie mniejszy.Zwykłe przemiatanie nakładającymi się na siebie ruchami i tak pozostawia duże 'martwe pole'"

Tu widzę wyższość koncetryka nad dd.

Pamiętajmy, że zawsze jest coś za coś... dd ma szersze pole szukania" co skutkuje mniejszym zasięgiem(JEST, nieduży ale jest) i gorszą separacją(fałszowanie sygnałów gdy kolor jest blisko żelaztwa).

Matrwe pola eliminujemy, szukając powoli i dokładnie.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przywalania" też miałem- zaczynał szaleć.
Otworzyłem, odkurzyłem, przetarłem, odgiełem kabeli od siebie i wrócił do życia. Krzem z tego co wiem jest półprzewodnikiem i może wpływać na działanie.

Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Mam od niedawna XT 70 i która cewka będzie lepsza do poszukiwania klorowej drobnicy na polach: monety (z róznych metali), guziki ozdoby plomby łuski itp
1. sonda DD 10,5 cal; 7,5 kHz
czy
2.koncentryczna 9 cal; 18,75 khz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie