Skocz do zawartości

Minelab x-terra 70


adamo1616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ja również stałem się właśnie posiadaczem Xtra70. Co prawda używany ale za przyzwoite pieniądze. Próbowałem co nie co na dywanie nad rozsypanymi fantami ale chyba zbyt dużo zakłóceń. Liczę, że śnieg jednak nie dopisze hahaha. Mam pytanie dotyczące cewek. Mam dwie, mniejszą i większą. Czym sie różnią i jak je stosować?

pzdr

PS Życzę zdrowych i wesołych świąt a w nowym roku odkrycia bursztynowej komnaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam
Ja też dopiero co kupiłem xterrę 70 i zaliczyłem już trzy małe wypady. Rzeczywiście wykrywacz nie jest trudny w obsłudze ale kopać trzeba. Mam jedno pytanie. Czy zdarzyło Wam się, że wykrywacz jakby w trakcie chodzenia ponownie dostraja się samoistnie do gruntu? Czy to może kwestia lekko zmrożonego gruntu? i jeszcze jedno, jak ustawiać poziom reshold"?

Rob_13 mi kulki napoleońskie w lesie pokazuje na około 18-28 ale zdarzało się też dobrze powyżej 30.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ptrc - X70 dostraja się samoczynnie i sprawdź czy nie masz włączonej funkcji dostrajania widocznej na wyświetlaczu. Polecam wnikliwe przeczytanie instrukcji obsługi i innych postów na temat X70 na różnych forach poszukiwawczych.
X70 jest znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu niż Sovereign i w większości terenów nie będzie miała gorszych rezultatów a w niektórych będzie sporo lepsza. Sovereign będzie lepszy (na przedmioty sredniej wielkości)np. na słonej plaży lub w gliniastej glebie.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sprzętu jestem zadowolony. brakuje mi tylko cewki na zaśmiecony teren. posiadam standardową. jedyną wadą jaką czasem zauważam, to samoczynne wyłączanie się wykrywki (żadko) aale może to przez padnięte akumulatory..
a Ty jak? zadowolony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Z pierwszych prób jakie przeprowadziłem (zdążyłem przed mrozami :) jestem zadowolony. Potem trochę studiowałem instrukcję i wydaje się, że to na prawdę niezły sprzęt. A pro poss też zauważyłem, że od czasu do czasu się wyłącza. Z tego co czytałem może to być kwestia dostrojenia do gruntu. |Może to być też kwestia nadużywania funkcji pinpoint". Niestety czekam z utęsknieniem za wiosną ;(

pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptrc napisał:

eż zauważyłem, że od czasu do czasu się wyłącza. Z tego co czytałem może to być kwestia dostrojenia do gruntu. |Może to być też kwestia nadużywania funkcji "pinpoint. Niestety czekam z utęsknieniem za wiosną ;("


a co ma pinpoint do tego i strojenie do gruntu?
pozdrawiam
adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, napisałem, że mi się wydaje. Słowo wyłącza" też jest nie odpowiednie ... raczej się czasem zawiesza. Poza tym nawet w instrukcji jest napisane, że detektor może stać się niestabilny gdy dłużej pozostaje w trybie namierzania. I rzeczywiście tak bywa. Poza tym w trybie pinpoint wyłączona jest funkcja śledzenia i dostrajania się do gruntu ... stąd te wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój sprzęt się autentycznie wyłącza. Akumulatory,których używam pamiętają jeszcze ACE 150, który kupiłem ze 4lata temu, więc może przez to. Zawiesza się na 'pinpoint' w ten sposób, że pinpoint przestaje działać i trzeba go wyłączyć i ponownie uruchomić. Śledzenia gruntu, nie używam wcale. Jak ustawiacie 'noise cancel' ? kożystacie z auto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Hm...dodam coś nowego w temacie.A więc,..poletko czesane kilka miesięcy ja+ XT70,różne drobiazgi typu guziki,sprzączki,wpinki,medaliki,krzyżyki i takie tam ,,drobnostki''.Poletko moim zdaniem wyeksploatowane ponieważ przestało wychodzić cokolwiek kolorowego.Odwiedził mnie kolega z Sovereign GT i uparł się na odwiedziny ,,schodzonej'' prze ze mnie miejscówki.Docieramy na miejsce mija 20min i SZOK!!! wyszło pierwsze sreberko typu solid,niewierze własnym oczom,za chwile ma 2, a ja nic,mija 2 godz,wyszło mu jeszcze kilka guziorków ja i xt70 fantów zero,. Jestem zawiedziony sprzętem,wracamy do domu...chmieliwo i temat ustawień...miałem sens na 28,kolega proponuje zmniejszenie czułości,myślę sobie że to bez seksu.NEXT dzień,atakuje moją miejscówke,schodzę z 28 na 18... 5 min pierwszy sygnał ,pierwsze sreberko,za chwile 2,to niemożliwe ale jest kolejne i kolejne i kolejne,wystarczyło zmniejszyć czułość i się posypało w 3godz 16 krążków,next dzień podobnie 13..a wydawało mi się że poletko przeczesane,wcześniej żadna monetka z tego miejsca nie wyszła,,,,tak mi się przypomniało to napisałem...pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie