Skocz do zawartości

Farba Salamandra


altean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

Mam pytanie czy ktoś próbował dorobić farbę SALAMANDRA do hełmu WZ 31 ? I mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami.
Mam zieloną farbę wojskową do malowania hełmów ale co dalej ? Jak zrobić kolor i fakturę ?

Mój mail altean@pf.pl

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chyba u Bolasa na forum to było. Ja się nie mylę, to najpierw gołą blachę malowało się minią, potem jeszcze raz i na mokrą sypało się sproszkowany korek i potem to dopiero farbą khaki odmianą ciemniejszą. I potem może szlif, żeby nie był aż taki porowaty i jeszcze jedna warstwa farby. Nie malowałem jeszcze, bo nie mam hełmu ;-(, ale tak to chyba z grubsza było.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak: dobrałem kolor farby khaki ,pomalowałem hełm pierwszy raz tą farbą (oczywiście hełm wyczyszczony). Na tą warstwę farby posypałem utartym korkiem ,a gdy to przyschło ,to pomalowałem drugi raz. Jak dla mnie super wyszło - na fotce widać jak to z bliska wygląda.

pzdr

bjar_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Zależy jaki chcecie osiągnąć efekt - czy ma być to chełm lepiej wykonany niż fabryczny?
Kiedyś tak robiłem hełmy, że wyglądały lepiej niż firmowe ale po dłuższym czsie dochodzę do wniosku że lepiej, oryginalniej wygląda hełm wykończony jak w warunkach pola walki - jak macie trociny lub piasek to sypać- nie była to rewia mody na defiladę...farba też nie stała na każdym skrzyżowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez jaj ... :) przeciez taka farba przechodziłą przez kontrole jakosci i odbior techniczny - musiala spelcniac pewne kryteria. Wlasnie caly problem w tym ze istnialy jakies wymagania i helmy wlasnie mialy wygladac jak na parade (wszystkie takie same). Rzucanie piachem i blotem mija sie z celem. Owszem mozna kombinowac ale jak juz sie zrobi farbe i ona w 100% wyschnie. Przeciez nikt nie kładł przed wojna salaamndry" na hełmy pod niemieckim czy ruskim ostrzałem w polu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok źle się wyraziłem - chciałem powiedzieć,że wolę mieć w kolekcji hełm w stanie po przejściach" niż fabrycznym i dlatego też tak je maluje w zależności od regionu w którym się mógł znajdować i pory roku np. wszystkie które znalazłem i wiem że poszły do gleby 5-6.03.45 maluję na zimowo .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ostatnio zmieszałem trochę farb do malowania saperki, pochwy bagnetu, puszki od maski. Proporcje mi wyszły takie: puszka zielonej, puszka brązowej i pół puszki żółtej. Kolor dość dobry, ale ten połysk mnie dobija. Czy macie jakieś sposoby na zmatowienie lakieru w fazie mieszania?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie