Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

wojsko polskie

rosyjski pojazd z niemieckim krzyżem

Recommended Posts

witam mam do pokazania fotę na której widać sowiecki samochód pancerny z niemieckim krzyżem.Wiem że niemcy wszelki zdobyczny sprzęt chetnie używali jak np t34 ale po co uzywac pojazd który podobno był kiepsko opancerzony i uzbrojony?

Dla pojazdu zwiadowczego obrona byla ucieczka, i niski profil utrudniajacy wykrycie.
Jak wspomniano wyzej, to starsze modele trafialy do dzialan policyjnych, przeciwpartyzanckich.
No i jest to BA, a jego dzialko 45mm na poczatku wojny to byla dobra bron.

To zdjęcie pokazałem już kiedyś w innym wątku.
Okolica Radzymina; pierwsze dni sierpnia 1944r. Czołgi sowieckigo 3.Korpusu Pancernego utknęły z powodu braku paliwa, gdyż Niemcy zniszczyli im całą wielką kolmnę z zaopatrzeniem. W rezultacie sowieckie czołgi, których pojawienie się wzbudziło nadzieję i przyczyniło się do wybuchu Powstania Warszawskiego, zostały zniszczone, lub dostały się w ręce Niemców.
3.Korpus Pancerny dotarł pod Warszawę przez Lublin, Dęblin, Żelechów, Stoczek Łukowski, Seroczyn, Oleksiankę, ominął Latowicz, gdzie Niemcy stawiali silny opór, przez Waliska, w okolice W-wy.

Lepszy taki BA niż furmanka, do spacyfikowania wsi lub służby patrolowej idealna sprawa.A aod koniec wojny używali wszystkiego czym można było zrobić krzywdę

Z tego co wiem to Niemcy często przyjmowali na uzbrojenie BA-10 ( bo tylko ten model miał wartośc bojowa) poza tym chętnie używali t-34 i KV2 oraz dział ZIS 3.

zaborekm- a jednak wygląda na to, że opowieści o czołgach istnieją :)))
Ciekawe co to za rzeczka? W Polsce? Może Wieprz?
:)

http://www.youtube.com/v/EhK1eXDAfgQ&rel=1
to za wschodnią granicą

• Create New...

Important Information