Skocz do zawartości

Anonimowa ankieta dla poszukiwaczy


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziękuję wszystkim za wypełnienie ankiety. Nazywam się Jan Nowicki i piszę pracę u prof. Walkiewicza.
Pytanie o karalność faktycznie mogłoby się przydać, ale zastanawiałem się czy ankieta już nie jest zbyt długa. Oczywiście nikt nie narazi się na żadne konsekwencje odpowiadając na pytania w ankiecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze cos

24. Czy gdyby nie wiązało się to z żadną odpowiedzialnością prawną, udostępniałby Pan/Pani swoje znaleziska do oglądania ludziom obcym?*
1) 93.33% [70] tak


Mysle, ze niejedno muzeum mogloby sie schowac gdyby prywatni kolekcjonerzy pokazali co maja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to traktuje jako wymianę,za uzyskane środki uzupełniam kolekcje którymi się interesuje,oczywiście nie biorąc pod uwagę znalezisk o dużym znaczeniu historyczno muzealnym ,trafiłem ras i oddałem konserwatorowi-oczywiście anonimowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dect, właśnie piszę post o tym udostępnianiu. Wszystkie bursztynowe komnaty, tygrysy, wazy złotych monet i sztabki złota ;) powędrowałyby jak widać z szaf na widok publiczny. Nieważne, czy byłyby to muzea prywatne czy państwowe. Wystarczy tylko zmienić nasze durne przepisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też pytania o zakupach wykopkowych przedmiotów. Myślę, że w pracy powinna się znaleźć wzmianka też i o tym.

Bo najczęściej(mam nadzieje) eksploratorzy to też kolekcjonerzy. I tutaj prawo też jest delikatnie mówiąc niejasne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BOCIAN przekaż koledze moje uwagi:
Otóż w ankiecie zapomnieliśmy o czymś bardzo istotnym. Otóż mowa jest o znaleziskach które można wsiąść do domu, konserwować itp. ale kolega albo zapomniał albo nie wiedział, ze podczas takich poszukiwań znajdują się zwłoki ludzkie oraz niewypały i niewybuchy. Nie ma pytania typu czy znalazłeś niewypał? Czy kiedykolwiek zgłosiłeś niebezpiecznie znalezisko? Lub Co zrobiłeś z znalezionym niewypałem? A) zakopałem, B) wziąłem do domu, C) zgłosiłem odpowiednim władzom. Inne pytanie w przypadku zakopania niewypału: Dlaczego nie zgłosiłeś znalezionego niewypału: A) boję się pytań ze strony policji, B) boję się nalotu policji na moje mieszkanie bo naruszam ustawę o broni i amunicji, C-nie mam czasu. To jest tylko cząstka moich myśli. Chce tylko znaczyć, ze pisząc o eksploatacji nie należy pominąć tego wątku.
Ankietę wypełniłem ale proponowałbym o wykonanie jeszcze jednej.Jestem skłonny pomóc wykonanie takiej ankiety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze o innych aspektach eksploracji,a konkretnie o tzw.okolicznościach przyrody- z każdej wycieczki przywożę takie fotki że kalendarz przyrodniczy bym mógł złożyć,myślę że wśród nas jest więcej ludzi wrażliwych na przyrodę,naturę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta już zawiera ryzykowne pytania więc to nie jest powód nie pytania w niej o niewybuchy. Każdy z nas znajduje często takie niespodzianki i doskonale wiemy co się z nimi robi - zakopuje. Nie zaprzeczam, że to już nie pierwsze pytanie, które można by umieścić dodatkowo w tej ankiecie tylko powstaje jeden problem - kto chciałby wypełnić ankiete która ma 50 pytań??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta już zawiera ryzykowne pytania więc to nie jest powód nie pytania w niej o niewybuchy. Każdy z nas znajduje często takie niespodzianki i doskonale wiemy co się z nimi robi - zakopuje. Nie zaprzeczam, że to już nie pierwsze pytanie, które można by umieścić dodatkowo w tej ankiecie tylko powstaje jeden problem - kto chciałby wypełnić ankiete, która ma 50 pytań??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie