Skocz do zawartości

Formacje graniczne okresu międzywojennego


leszek01

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj AnKon - dziękuję za info. Tak str. Władysław Wiecki nosił nr inst. na patce kołnierza kurtki mundurowej. Obok zamieszczam powiększenie fragmentu fot. wykon. w Niedzicy w styczniu 1925 r., opublikowanej przeze mnie na forum 12.01. Wyraźnie widoczne 907". Niestety, na innych fot. z tego samego okresu brak n-ru na kołnierzu kurtki (nieregulaminowość ?). Powiększenia tych zdjęć, dotychczas niepublikowanych, zamieszczę poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki, które prezentowałem powyżej oraz kilka dokumentów dot. Straży Celnej i Granicznej związanych z osobą Helbina Stanisława można znaleźć pod poniższym adresem:
http://www.grajewiak.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=542&Itemid=1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AnKon - ponownie dziękuję za informację, tym razem dot. fotki publ. dzisiaj o godz.10.59. Fotografia jest bardzo słaba (wyblakła), w części uszkodzona, ale faktycznie na łapkach kołnierzy są już korpusówki SG. Na rewersie jest opis, ale posiłkowałem się tu także dodatkowym opisem sporządzonym przed laty przez kogoś z rodziny, a może samego strażnika. Pamięć ludzka jest jednak omylna, a czas zaciera pewne ślady. Tak więc opis W Niedzicy, dnia 22/VI.-928r." dotyczy jednoznacznie STRAŻY GRANICZNEJ, choć mundury są jeszcze po poprzedniej formacji (SC). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotka z godz. 18.35 - jeśli się nie mylę, to strażnik Stachowiak miał na imię Jan, w 1938 r. był przodownikiem i miał Brązowy Krzyż Zasługi (niestety nie wiem kiedy awansował, gdzie służył i kiedy został odznaczony - ku chwale SG !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie