Skocz do zawartości

Niemieccy policjanci chcą ścigać przestępców w Polsce


woytas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
No i tu właśnie dotknęło bolącego , jak byk napisałem , że nikogo personalnie nie chce urazić .Opisałem sprawy , które obserwuję , słyszę i żyje z nimi na codzień. beero twoja wypowiedź została wycięta i dobrze , nie zamierzam się wdawać w dyskusję z nastolatkiem ziejącym nienawiścią gdy ktoś (w tym wypadku ja) ma swoje zdanie . Określenie polaczkowatość" , którego użyłem zrodziło mi się obserwując naszych rodaków , zniżających się do dna , kopiących pod sobą rowy i cwaniaczków wszelkiej maści. Nie obrażam ludzi porządnych , normalnych , mających swoje wartości. Przez lata dostrzegam rzeczy , które zostały wpojone przez komunę naszym rodzicom , poniekąd nam również . Różnimy się od innych nacji bardzo chwalebnie - kulturą , wiedzą , tradycją , ale też niewielu jest takich rasistów jak Polacy ,zakompleksionych ksenofobów , którzy bez bata nad sobą czują się źle . Mnie też to boli gdy to obserwuję , a widzę to i słyszę codziennie. Przykro mi jeśli kogoś z dorosłych i dojrzałych forumowiczów dotknąłem swoją wypowiedzią , ale czasem warto spojrzeć na siebie samego z boku. Nie była to absolutnie żadna prowokacja , ale odpowiedzi pełnych jadu i tak się spodziewałem. Odszedłem mocno od tematu , za co przepraszam czytających i admina. pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy- wszyscy macie rację! W tym sek iż jedni większą, inni mniejszą. Jak zrozumieć kto jest bliższy prawdy? A no trzeba uczyc się na historii, czego my Polacy niestety nie potrafimy (nazbyt krew się w nas burzy) :)))
I tu doskonały przykład: napewno koledzy pamiętają historię jak Sowieci wieźli pociągiem kupioną Polkę z dzieckiem a ta prosiła o pomoc. Konduktorzy nic nie wskurali bo PePeSze odbezpieczone, dopiero żołnierze LWP dowodzeni przez porucznika Przerwę (jeśli dobrze pamiętam).
Jaki był efekt? Kara śmierci dla wszystkich (jednego ułaskawił ówczesny Prezydent-chyba kolejarza).
Jaki morał z tego? A no pytam się: jak się Policja weźmie za głowę z Polizią to kto komu ma ustąpić? A jak my pogonimy bandytów do Monachium, to kto tam komu ustąpi? Komu włos z głowy nie spadnie, a kto poleci ze służby? Nie wierzę w tzw. ównouprawnienie" niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu piszesz powielane przez inne państwa stereotypowe brednie na temat naszego rasizmu, i ksenofobii. Owszem jestem ksenofobem, bo jestem przeciwko dajmy na to adopcji nie mogących się temu przeciwstawić dzieci przez pary homo, ponieważ jestem przeciwko homoseksualnej agitacji. Jestem ksenofobem ponieważ, boję się o zachowanie polskich praw i tradycji. Jestem ksenofobem dlatego, że patrzę pragmatycznie na na historię i jej dzisiejszą relatywizację. Nie wspomnę o gospodarce.
iewielu jest takich rasistów jak Polacy ,zakompleksionych ksenofobów , którzy bez bata nad sobą czują się źle "
Ja bez bata czuję się b. dobrze.
Raczej dopatrywał bym się zakompleksienia u tych co bezgranicznie i bezkrytycznie upatrują w Unii nieomylnej instytucji, która nas; iednych, maluczkich, niedouczonych, niekulturalnych, ksenofobicznych, rasistowskich" wreszcie wyprowadzi na ludzi.
http://amnesty.org.pl/archiwum/aktualnosci-strona-artykulu/article/5061/71/category/48/neste/3.html?cHash=85773d8c5b
To przykład jak kocioł przyganiał garnkowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beero - nie zachłyśnij się tą odmianą słowa POLAK i POLACY przez wszystkie możliwe przypadki. To, że ktoś jest Polakiem nie czyni go jeszcze wartościowym człowiekiem. Nie ma żadnej twojej zasługi w tym, że rodzisz się Polakiem, Rosjaninem czy Niemcem - dopiero w swoim życiu odowadniasz, czy jesteś godny swoich przodków. A robisz to m.in. poprzez godne reprezentowanie swojej narodowosci wobec innych, w czym całkowicie zgadzam się z Lihą. Także poprzez kształtowanie swojej osobowości, edukację i otwartość wobec innych. Nie wystarczy powiedzieć - jestem Polakiem, jestem zajebiście dumny i w ogóle jestem super", bo to chyba za mało, żeby zaimponować innym. Patriotyzm obecnych czasów wymaga innych wyzwań. Szabelkę można sobie nad kominkiem zawiesić, tam jej miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdanie kolega Liha może rzeczywiście sformułował nieco niefortunnie, ale niestety zgodzę się z nim, że źle rozumiany i ukierunkowany zapyziały pseudopatriotyzm wielu naszych rodaków przynosi nam wszystkim więcej szkody niż korzyści. Jest po prostu śmieszny i infantylny, brakuje w nim godności starego narodu z tradycjami godnymi inteligentniejszej obrony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opluwania samych siebie to naprawdę u nas to dość powszechne. Co do patriotyzmu to weź na ten przykład USA, Niemców, Austriaków, Francuzów i Anglików. W ich własnym mniemaniu są nieomylni, i zawsze mają rację, a jak nie mają to patrz punkt pierwszy. I jakoś to przynosi oczekiwane przez nich rezultaty. Psychologia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Bardzo pięknie się różnicie" - jak powiedział jeden autorytet moralny". Natomiast prawda jest taka, że już dawno zostaliśmy sprzedani do EUROKOŁCHOZU, który jest pełnym urzeczywistnieniem ideii pewnego brudasa i śmierdziela z pokaźną brodą, z reszta pobratymca wyżej cytowanego autorytetu". I to, żeby było śmieszniej, aszym" politykom" zapłacono o wiele mniej niż 30 srebników ... . A Wy ? Wy możecie sobie pobić tu pianę i ... i już! Może któremuś też skapnie jakiś ochłap z jewropiejskiego stołu.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są dobrze wynagradzani i prawidłowo zarządzani. A gospodarka niestety decyduje o pozycji kraju wśród innych, bez względu na to, jakie były jej podstawy i jakimi środkami i metodami została zbudowana. Ze słabym gospodarczo krajem nikt się nie liczy, choćby nie wiem jak był szlachetny, pokrzywdzony przez historię i przepełniony wartościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - ale tu wkraczamy w krainę historii ... Główna pracowitość" luminarzy jewropiejskiego porządku polegała na eksploatacji innych - podbitych czy najechanych sąsiadów - tak bliższych jak i dalszych. Gdy u nas kwitła dupokracja (szlachecka ale zawsze - niestety), która od pewnego momentu rozkładała państwo, tam (Niemcy,Francja,Anglia itd.) kwitł absolutyzm, który te państwa wzmacniał. Gdy my ostatnią wojnę a zewnątrz" (związaną z łupami itp.) prowadziliśmy gdzieś w XVII w, to cała jewropa jeszcze do dziś łucze" mamonę na ekspansji. I tak powinno być, bo taka jest natura człowieka (przynajmniej z biologicznego punktu patrzenia) - ale niech oni n9ie mordy, a inne części ciała wytrą sobie tym bełkotem o ludowładztwie. ale tu są nieodrodnymi synami wąsiatego słoneczka" rodem z kaukazu. A jeżeli ktoś się łudzi, że co poniektórym nacjom przeszedł sen o potędze" to nie ma o czym mówić ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.polik- ciekawe...bardzo ciekawe...sam do tego doszedłeś?
W ogóle temat koledzy jest troche inny, ale to już nasza cecha narodowa :)))
Gdyby każdy z was był szlachcicem to nic byście nie uchwalili, bo za każdym rzaem byłoby veto, veto, veto :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Rzeczywiście temat odszedł od tematu ale widać tak ma byc :))). dziękuję za zrozumienie , wiedziałem , że może niefortunnie może coś sformułowałem ale ja tak myślę. martian nie podniecaj się za mocno i nie bądź dumny z ksenofobii , a co do bata to po twoich zacietrzewionych odpowiedziach wnioskuję , że jednak jest potrzebny do życia , mentalnie przynajmniej. Polacy na zachodzie znani są z pracowitości , kultury , tolerancji --polaczki na zachodzie znani są z czegoś kompletnie innego ---i nie ma co krzyczeć tak jest . Ja nikogo nie będę przekonywał do swojego zdania , jak pisałem , widzę to na codzień. Tylko dlaczego upatrujemy ciągle zagrożenia-- jak nie Niemcy to Żydzi , jak nie jedni to drudzy. Ciągłe wrzaski o patriotyzmie a za pazuchą kompleksy. nie generalizuje , ale....
Martian skoro tyle lat handlujesz z tym strasznym zachodem to jakoś mało i marnie ten zachód poznałeś. Jeśli ponownie zamierzasz atakowac w odpowiedziech to daj sobie spokój , bo straszna Unia zagraża... . pozdrawiam .liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniecam się tylko w sytuacjach intymnych i tylko z kobietą.
Kompleksów tęż nie mam. Nie jestem dumny z ksenofobi tylko za przykład podałem jak można interpretować postrzegany przez zachód nasz polski ksenofobizm". Przykro, że tego nie zrozumiałeś. Poznałem ich osobiście od 1987 roku. Czyli 20 lat stuknęło . Nie generalizuję ale, jakie ty z tym tematem masz doświadczenia, i ile masz lat?
Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siedemnastu lat podróżuje po krajach Europy , pracuję od kilkunastu , poznałem ich dobrze jak widzisz. nie narzekam , nie użalam sie nad sobą i nie mam pretensji do świata , bo jestem z Polski. Czepianie sie każdego słowa doprowadzi do sytuacji patowej. nie rozumiemy sie martian i sie nie zrozumiemy.pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jakie relacje masz(miałeś) i w jakim kraju pracujesz i pracowałeś z autochtonami. Czy masz pochodzenie dajmy na to niemieckie i to podkreślasz ów fakt w relacjach z nimi?
Pytam o to ze zwykłej ciekawości i bez złośliwości. Bo ja jako młody człowiek który pojechał do pracy w Austrii i w Niemczech mam zupełnie inne odczucia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze Ci martian na słowo . Akurat trafiłeś na nacje ciężkie w obyciu i to bardzo , rozumiem więc mimo wszystko Twoje uczulenie na Niemców i Austriaków. Co do tych dwóch narodów to jeszcze parę lat temu bym Ci jeszcze dodał przekleństw na ich temat.
Od paru ładnych lat pracuję w mieżdynarodnych firmach. Stwierdzam z własnego doświadczenia , że z każdej grupy narodowej i etnicznej wyjmiesz wielu durniów , ale Ci są wszędzie i na to nie da rady . Jednak ze Szwedami , Afrykanerami , Irlandczykami , Włochami , Hiszpanami , Chińczykami , Finami , Amerykanami , Australijczykami , Szkotami, Czechami,no i oczywiście Węgrami pracowało mi się , dogadywało i żyło znakomicie , choć nie bez zgrzytów. Co do Niemców to przekonuję się do nich od kilkunastu miesięcy (departament niemiecki mam zaraz za plecami :)) , spotykam fajnych Niemców i choć nie jestem ich fanem to żyjemy w zgodzie :))). Za to co do wschodnich sąsiadów to moja otwartość do nich zniknęła po paru rozmowach - Ci znowu mają jakiś kompleks do Polaków. Wiele by gadać... Jednak nosimy Polacy noszą w sobie to piętno narzekania ,knucia i kombinowania ciężkie do zniesienia. Jestem Polakiem ,więc wiem o tym , wiele czasu minęło zanim się tego pozbyłem.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do Czechów to miał bym obiekcje (policja, celnicy i kierowcy) Moje przykre doświadczenia, ponieważ raz -dwa razy na miesiąc tamtędy jeżdżę. Ale o innych nacjach nic nie wspominałem. Włochów i Madziarów poznałem z jak najlepszej strony. Nie znałem Rosjan, ale znałem Rosjanki(dawno temu i nie te z najstarszego zawodu, a z zespołu pieśni i tańca) Też miło sobie wspominam:)) O Chińczykach powielając stereotyp wiem , że ich jest wielu, a o szkotach, że są skąpi:)). No nie chcę się rozwodzić bo mam miodowy dzień( nie mylić z miesiącem) po prostu kupiłem na świąteczne podarunki dla kontrahentów z pobliskiej wytwórni miód pitny i degustuję.
Ale będę się sprzeciwiał każdej kłamliwej i oszczerczej opinii o Polakach, a co do narzekania, to co odpowie umierający Amerykanin pytany jak sie ma: odpowie dziękuję dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie