Skocz do zawartości

Przerobione klamry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeszcze jakiś czas temu proponowałem radzenie jak się kopie koledze który zmasakrował dwie klamry a tu proszę, sam dałem ciała. Pierwszy raz byłem wk.. że trafiłem klamrę - bo to było dosłowne trafienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moja ramka wygląda tak. Różni się od kolegi countryb sposobem zapinania i wygląda na to że były różne rozmiary ponieważ mój środek jest trochę mniejszy od rzeczywistego otworu w ramce. Ramka nie jest na sprzedaż
Pozdrawiam i życzę podobnego trafienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda znawcą oficerskich austriackich klamer z Feldbinde nie jestem, ale na przykładzie węgierskiej widać różnice - widełki i zaczep. Brak zdjęcia rewersu uniemożliwia inne przypuszczenia (czy ma widełki czy nie), w każdym razie widać, jak święty Stefan lata w tej ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu z kolei pełna kultura i brak bocznej amki", w ramce nic nie lata, tył z zaczepem. Dwa różne wzory i dwa różne sposoby mocowania? Takie moje zdanie, po obejrzeniu wielu zdjęć oficerskich klamer.
Każdemu znalazcy z osobna gratuluję, bo to jedno z rzadszych trafień. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem i widziałem to są dwa rodzaje klamer oficerskich
1. tego typu co kolegi countryb tzn herb jest na stałe zamocowany w ramkę. Sposób zapinania - z jednej strony pasa klamra z drugiej zaczep typu jak w klamrach z nakładanym orłem
2. taka jak moja tzn na jednej stronie pasa ramka, a na drugiej zaczep z herbem - zapinanie jak w klamrach harcerskich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Może nie przerobiona, ale niestety uszkodzona... ;/ z tego co wiem do tej pory to carska klamerka z nakładanym orłem, ponoć dość rzadka. Wymiary 7 x 5 cm, zaczep sygnowany SŁAWA MOSKWA, świeże dzisiejsze bieszczadzkie trafienie, chyba dobry początek sezonu ;D pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie