Skocz do zawartości

Przerobione klamry


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

bagnet mam nadzieję że niedługo dostaniesz ładny czerwony prezent(o co serdecznie proszę kogoś z adminów) i skończy się Twoja bufonada bo chyba nie tylko ja mam już dosyć czytania bredni jakie tu wypisujesz!a dla reszty kolegów moje zniszczone-i jedyne jakie mam bo to nie mój temat kolekcji klamerki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bjar_1 masz racje co do fotek pisałem tu gdzieś że mam zastrzeżenia co do zdjęć tylko nie mogłem tego udowodnić –to tylko potwierdza że to człowiek mający problemy ze sobą –delikatnie to ujmując –o widzę już trzeci medal na jego torsie –Bagnet powiedz co ci dolega –postaramy ci się pomóc w miarę możliwości –naprawdę -pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam takie zaczepy sygnowane
ADOLF MULLER& SOHNE WIEN
MATH SALCHER & SOHNE WIEN
TARNÓCZY R. T. BUDAPEST
FRIEDRICH O...... (tylko O czytelne w miejscu kropek brak dalszego fragmentu, zaczep rozerwany odłamkiem
Pozdrawiam
PS Jeśli ktoś posiada innych wytwórców to proszę o wpisanie nazw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaku - pogrzebałem trochę w literaturze i co do twojej klamry stwierdzam co następuje:
1) Nie potrafię wyjaśnić skąd wzięły się widoczne wewnątrz, zagięte do środka ogi", jest to zbyt dokładnie wykonane jak na samoróbkę, natomiast w dostępnej mi literaturze nie znalazłem przykładów tego typu zaczepów.
2) Pozostałe elementy mocowania są najbardziej podobne do klamer produkowanych mniej więcej od 1899 roku do okresu Republii Weimarskiej w Bawarii. Powinny mieć więc z przodu nakładkę z mottem IN TREUE FEST". Z tym samym typem zaczepów w Bawarii produkowano wczesne klamry dla organizacji weteranów I wojny (np. Stahlhelm) z tą różnicą, że te nie były sygnowane kodem patentowym D.R.G.M.
3) W książce Thomasa Reida German Belt Buckles 1847 - 1945" pokazany jest rysunek tyłu podobnej klamry, niestety bez tych dziwnych ogów", z sygnaturą D.R.G.M. 171236. Różni się również układem otworów do nitowania nakładki - układ pionowy, na twojej poziomy.
4) Wniosek - najprawdopodobniej jest to wariant klamry produkowanej w latach mniej wiecej 1899 - 1930 w Bawarii, w jaiejś mniejszej manufakturze.
Tyle zdołałem ustalić.
Daniel

P.S. - Niektórzy koledzy pokazują klamry nie PRZEROBIONE, a REPEROWANE lub po prostu ZNISZCZONE. To chyba mała róznica, ale niech tam będzie, wszystkie klamerki są ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danieloff, nie żebym sie czepiał, ale...

countryb - Otwieram topic na temat klamer, ktore glównie zbieram, sa to wykopki z Bieszczad i Beskidu. Proponowałbym zamieszczanie zdjec klamer przerobionych lub zniszczonych".

...zniszczonych.... "

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
A czemu Tu sie przygladać jak wystarczy popatrzeć na nazwy obu fotek:) nawet nie chciało Ci sie zmienić nazwy pliku do końca.

...klamra ta sama ale jakby nie ta sama,przyjrzycie sie uwaznie znaFcy, moja jest troszke inna ,klamra lezaca w podobnej ziemi jak nie tej samej bedzie wygladala tak samo ..."

faktycznie, pikseloza zaatakowała je w tych samych miejscach, nawet uszkodzone są identycznie.

...moze to on z mojej stronki skopiowal,bo dawalem to juz jakies dwa lata temu na kilku forach:-D..."

data wykonania zdjęcia z linku bjar_1 to 2007:06:08 godz. 14:14:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje cudo :) Sowiecka erzatzowa ;)

Kolega BagnetSS obiecał fotki ale niestety poszedł ban. Byłaby to swego rodzaju rewelacja jakby się trafiły dwa klony.
Trzymałem tą klamrę w ręku i na 100% nie podziwiałem wtedy kolekcji bagnetSS'a. Z tego co się orientuję jest w tym momencie w depozycie w muzeum także zdjęc klamry obfotografowanej z każdej strony" chyba nie zobaczymy :)

Pozdrawiam.
Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie