Skocz do zawartości

zniszczone klamry niemieckie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ja widziałem na giełdzie staroci pas z klamrą WH przywiezioną przez Ukraińców. Orzeł ze swastyką był sklepany młotkiem na awersie. Ale wytłok na rewersie pozostał.
Szkoda, bo cena była stosunkowo niska.
Wybór klamerek był naprawdę bogaty (mieli i Alu i Stal i Alpakę). Ponadto oprócz WH była tez klamerka RW bez swastyki.
Do tej pory nie mogę sobie darować, że nie miałem kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do denazyfikacji gdzieś czytałem że po wojnie UB-cy jeździli po domach i sprawdzali czy ktoś czasami nie ma w domu faszystowskich znaków . Za posiadanie takiego czegoś można było na parę lat trafić za kraty . Więc myślę że nie były te klamry piłowane przez to że głupio było chdzić ruskiemu szwejowi ze swastyką " .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Wy??? To Wy nie wiecie...??? ja to sie dowiedzialem od jednego specjalisty wysokiej klasy"....(i to nawet podobno uznanego poszukiwacza..) że klamer wcale nie wycierali Rosjanie, czy Polacy....to sami Niemcy za kare musieli się kręcić na brzuchu po betonie i dlatego są powycierane...:-) pozdrawiam wszystkich klamerkowców
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie