Jump to content

Rekonstrukcja" w Olsztynie i LPR


acer

Recommended Posts

Posted

Jak podała telewizja TVN24, w związku z ogłoszeniem wyroku w sprawie pozwu złożonego przez Panią Agnes Trawny, grupa członków LPR przebrana w niemieckie mundury wystawiła pokaz przed sądem, wraz z symbolicznym łamaniem szlabanu ......

Posted
Jakkolwiek by na to nie patrzeć to upolitycznianie rekonstrukcji historycznej – i uważam, że to nie jest „lekkie przegięcie” Acer, ale bardzo niebezpieczny precedens!!!
Posted
To ejst dopiero ,,rekokoko, szkoda tylko że tak bardzo polityczne, a jak już MWP to zrobiła no to mamy ciepło... Bez ,,idiotów w mundurach zbrodniarzy" się nie obejdzie... Niestety...
Pozdrawiam (ale o 5 piw nie proszę!)

...:::Mauser:::...
Posted
Jako naoczny widz tego widowiska" wątpię, by w sprawę zaangazowana była jakaś grupa rekonstrukcyjna. Mundury wyglądały na teatralne (plus jeden szwed), przyciasne, ekonstruktorzy" niepodopinani, nieogoleni, we współczesnych okularach, bez większego pojęcia o prawdziwej rekonstrukcji, acz chyba przygotowani przez kogoś, kto jako takie pojęcie ma (ładownice, chlebaki) . Ciekawostką była natomiast broń. Co najmniej jeden mauser był bez wątpienia autentykiem... Gotowość bojowa? ;)
Posted
W przeciwieństwie od przedmówców pochwalę przedsięwzięcie.
Szopka zorganizowana przez amatorów miała na celu zwrócenie uwagi na poważny problem jakim jest narastająca fala roszczeń dawnych niemieckich właścicieli do ziemi, która należy do Polski. Myślę, że forma inscenizacji" była adekwatna do okoliczności i tylko w ich kontekście powinno się ją rozpatrywać.
Posted
„…Myślę, że forma inscenizacji" była adekwatna do okoliczności i tylko w ich kontekście powinno się ją rozpatrywać…” – sęk w tym, żeby właśnie TYLKO w takim kontekście było ona rozpatrywana. Czego wszystkim Kolegom-Rekonstruktorom i sobie życzę!

Pozdrawiam
Hindus
Posted
W sumie, to jestem zdziwiony, że panowie z LPR nie potrafili pomyśleć o autentyczności. Widać cele takie im przyświecają.(moja wypowiedź jest jak najbardziej Apolityczna).
Posted
Post Kolegi Mistrzu dostatecznie wyjaśnił sens tego wydarzenia, dlatego uwagi Kolegi Swojaka na temat autentyczności ubioru nie mają w takich sytuacjach znaczenia. Równie dobrze mogli się przebrać za Krzyżaków Prusaków czy innych germańskich ciemiężycieli.
Posted
Intencje moim zdaniem sluszne, ale wykonanie jest zenujace i ponizej krytyki, a nazywanie tego ekonstrukcja historyczna " jest grubym nieporozumieniem, mysle ze faktycznie przekaz bylby bardziej nosny medialnie, gdyby ci panowie pokazali sie przebrani za powiedzmy Krzyzakow.
Posted
Advertus, moim zdaniem, powinni założyć na siebie stroje bałwanków i pajacyków, wznosząc rączki w geście sieg heil", Przecież autentyczność ubioru nie ma w takich sytuacjach znaczenia".
Nie mam nic przeciwko protestom wobec związku wypędzonych" Eriki Steinbach, bo fałszuje historię, ale nie podoba mi się forma i przede wszystkim wykonanie tego..., no właśnie, co to było?
Posted
Masz przecież już w pierwszym poście wyjaśnione co to było:
SYMBOLICZNE ŁAMANIE SZLABANU PRZEZ GRUPĘ CZŁONKÓW LPR PRZEBRANĄ W NIEMIECKIE MUNDURY.


Nieśmiało proszę o czytanie wszystkich postów od początku wątku, unikniemy wtedy powtarzania się, ciągłych wyjaśnień i bezpodstawnego klasyfikowania tego typu zdarzeń jako rekonstrukcji historycznych.

ps. ciekawi mnie kolego SWOJAK w którym momencie naszej historii bałwanki i pajacyki wkraczali do Polski łamiąc szlabany :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information