acer Posted September 20, 2007 Author Posted September 20, 2007 Jak podała telewizja TVN24, w związku z ogłoszeniem wyroku w sprawie pozwu złożonego przez Panią Agnes Trawny, grupa członków LPR przebrana w niemieckie mundury wystawiła pokaz przed sądem, wraz z symbolicznym łamaniem szlabanu ......
Hindus Posted September 20, 2007 Posted September 20, 2007 Jakkolwiek by na to nie patrzeć to upolitycznianie rekonstrukcji historycznej – i uważam, że to nie jest „lekkie przegięcie” Acer, ale bardzo niebezpieczny precedens!!!
harnas Posted September 20, 2007 Posted September 20, 2007 Zgadzam się z przedmówcą. Jak najdalej od polityki i polityków!!!!
Mauser98k Posted September 20, 2007 Posted September 20, 2007 To ejst dopiero ,,rekokoko, szkoda tylko że tak bardzo polityczne, a jak już MWP to zrobiła no to mamy ciepło... Bez ,,idiotów w mundurach zbrodniarzy" się nie obejdzie... Niestety... Pozdrawiam (ale o 5 piw nie proszę!) ...:::Mauser:::...
marian_101 Posted September 20, 2007 Posted September 20, 2007 Zgadzam się z przedmówcami, a na dodatek zobaczcie na pierwszy zrzut ekranu jak gość ma założoną furażerkę...
Mirek69 Posted September 21, 2007 Posted September 21, 2007 Jako naoczny widz tego widowiska" wątpię, by w sprawę zaangazowana była jakaś grupa rekonstrukcyjna. Mundury wyglądały na teatralne (plus jeden szwed), przyciasne, ekonstruktorzy" niepodopinani, nieogoleni, we współczesnych okularach, bez większego pojęcia o prawdziwej rekonstrukcji, acz chyba przygotowani przez kogoś, kto jako takie pojęcie ma (ładownice, chlebaki) . Ciekawostką była natomiast broń. Co najmniej jeden mauser był bez wątpienia autentykiem... Gotowość bojowa? ;)
Mistrzu Posted September 21, 2007 Posted September 21, 2007 W przeciwieństwie od przedmówców pochwalę przedsięwzięcie. Szopka zorganizowana przez amatorów miała na celu zwrócenie uwagi na poważny problem jakim jest narastająca fala roszczeń dawnych niemieckich właścicieli do ziemi, która należy do Polski. Myślę, że forma inscenizacji" była adekwatna do okoliczności i tylko w ich kontekście powinno się ją rozpatrywać.
ober_schutze Posted September 21, 2007 Posted September 21, 2007 Jak ktos ma lepsze fotki do dajcie, umiescimy w dziwadła z odpowiednim dopiskiem ; )
Hindus Posted September 21, 2007 Posted September 21, 2007 „…Myślę, że forma inscenizacji" była adekwatna do okoliczności i tylko w ich kontekście powinno się ją rozpatrywać…” – sęk w tym, żeby właśnie TYLKO w takim kontekście było ona rozpatrywana. Czego wszystkim Kolegom-Rekonstruktorom i sobie życzę!PozdrawiamHindus
Mistrzu Posted September 24, 2007 Posted September 24, 2007 Potwierdzają się HINUS twoje wątpliwości :(http://www.odkrywca.pl/film-katyn-a-grupy-rekonstrukcyjne-hanba,517215.html#517215
swojak Posted September 24, 2007 Posted September 24, 2007 W sumie, to jestem zdziwiony, że panowie z LPR nie potrafili pomyśleć o autentyczności. Widać cele takie im przyświecają.(moja wypowiedź jest jak najbardziej Apolityczna).
advertus Posted September 25, 2007 Posted September 25, 2007 Post Kolegi Mistrzu dostatecznie wyjaśnił sens tego wydarzenia, dlatego uwagi Kolegi Swojaka na temat autentyczności ubioru nie mają w takich sytuacjach znaczenia. Równie dobrze mogli się przebrać za Krzyżaków Prusaków czy innych germańskich ciemiężycieli.
Argonauta Posted September 25, 2007 Posted September 25, 2007 Intencje moim zdaniem sluszne, ale wykonanie jest zenujace i ponizej krytyki, a nazywanie tego ekonstrukcja historyczna " jest grubym nieporozumieniem, mysle ze faktycznie przekaz bylby bardziej nosny medialnie, gdyby ci panowie pokazali sie przebrani za powiedzmy Krzyzakow.
swojak Posted September 26, 2007 Posted September 26, 2007 Advertus, moim zdaniem, powinni założyć na siebie stroje bałwanków i pajacyków, wznosząc rączki w geście sieg heil", Przecież autentyczność ubioru nie ma w takich sytuacjach znaczenia". Nie mam nic przeciwko protestom wobec związku wypędzonych" Eriki Steinbach, bo fałszuje historię, ale nie podoba mi się forma i przede wszystkim wykonanie tego..., no właśnie, co to było?
Mistrzu Posted September 26, 2007 Posted September 26, 2007 Masz przecież już w pierwszym poście wyjaśnione co to było:SYMBOLICZNE ŁAMANIE SZLABANU PRZEZ GRUPĘ CZŁONKÓW LPR PRZEBRANĄ W NIEMIECKIE MUNDURY.Nieśmiało proszę o czytanie wszystkich postów od początku wątku, unikniemy wtedy powtarzania się, ciągłych wyjaśnień i bezpodstawnego klasyfikowania tego typu zdarzeń jako rekonstrukcji historycznych.ps. ciekawi mnie kolego SWOJAK w którym momencie naszej historii bałwanki i pajacyki wkraczali do Polski łamiąc szlabany :D
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.