Skocz do zawartości

Melno, czyli coś o walkach 3.IX.39 + trochę zdjęć z zimy 39/40


balans

Rekomendowane odpowiedzi

Ja różnie chodzę... ogólnie ostatnio nie urodzaj i planuje wywędrować na tereny Wielkiego Wełcza lub Białachowa...A chodziłem po rudniku hmm jak by ci tu opisać koło miejskiej...
Nie brałem gruchy bo co do niej nie byłem pewny ;)
Też moja hipoteza była skierowana że ta siekiera mogła być z pojazdu bo na toporek saperski za duża...
;) A właśnie mam pytanie co odnoście lotek od moździerza bo do nich też nie jestem zbytnio przekonany znajduje róże i sporo lotek od moździerzy od 50mm do 81mm ale ostatnio wpadło mi takie cudo i nie wiem czy bezpieczne i zostawiłem w lesie jak resztę takich rzeczy...Lotki kaliber 120mm ale czy bezpieczne?
link: http://img223.imageshack.us/img223/1818/dsc00245mb2.jpg
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Muri, ja tych lotek to swego czasu nienawidziłem hehe, co chwile mi wyskakiwały... Możesz zabrać, bezpieczna. Po wyczyszczeniu pewnie wyciągniesz zapłonnik. Jakby co, to pisz na meila, nie będziemy tu offtopować.
Krasnoludek, mam takie przeczucie, że jeszcze coś wiesz, ale nie chcesz się tym podzielić hehe :>>>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walwuch coś tam wiem ale napierw trszkę logiki. Chciałbym wrócic do relacji. Choc najpierw powinno się przerobic podstawy http://www.lexikon-der-wehrmacht.de/Gliederungen/PanzerAbt/PanzerAbt507.htm
Dlaczego przeprawa miała nastąpic w Grudziądzu. 30.01. zostaje wydany rozkaz, to nikt się nie orientował, że w okolicach Grudziądza operują już Rosjanie ? Dziwne. Już 26.01. Niemcy mieli informacje o rosyjskiej Brygadzie pancernej, znajdującej się na północno-wschodnich podejściach do miasta.
Na krótko przed naszym dotarciem do rowu przeciwczołgowego, gdzieś między Kwidzynem a Grudziądzem, wysadzono nad nim most.Jedyny most przed Grudziądzem, znajduje się na Osie w Świerkocinie. A rów przeciwpancerny znajduje się spory kawałek na północ od rowu.
Na krótko przed naszym dotarciem do rowu przeciwczołgowego, gdzieś między Kwidzynem a Grudziądzem, wysadzono nad nim most.
I co ciekawe, ten most nie został wysadzony.
Kolejna sprawa. Popatrzcie na mapę, jeśli nie znacie z autopsji tego terenu. Gratulacje dla tego, kto przejedzie wzdłuż rowu do Wisły.
Moim skromnym zdaniem, całe zajście miało miejsce w zupełnie innym miejscu. Coś za dużo się nie zgadza w tych wspomnieniach :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mogę pomóc wam wypełniać to forum , bo nareszcie mam dostęp do wykrywacza:) ja w niedzielę poprzednią byłem na Wlk Księżej Górze. sporo odłamków, ale jakieś fanty są. w niedzielę wybieram się w rejony Unisławia. zainteresowanych zapraszam: h.sosnicki@gazeta.pl
www.twierdzachelmno.ok1.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
witam
Panowie z Grudziądza...
Ja też gdzieś tam zamieszkuje w weekendy ( kiedyś lotnisko, a teraz rządz) w ten weekend będę i chcę troszkę popełzać po okolicy, jeśli ktoś zechciałby dotrzymać mi towarzystwa to bardzo chętnie. Mój GG 3408238. Od razu zaznaczam że chodzę z zabawką ( samorobnym jabolem) od niedawna i niewielkie mam doświadczenie... ale zawsze można przyjemnie spędzić czas na świerzym powietrzu.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie