Skocz do zawartości

Konecki wrzesień


bjar_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Wow! Czyli będzie ciekawie, trzeba jechać.
Rozumiem że Odbicie więźniów" nawiązuje do wydarzeń w nocy z 2/3 listopada 1942 r. ,kiedy to opanowano więzienie w Końskich i uwolniono więźniów.
Ale - gdzie w parku jest budynek ,który będzie dobrze udawał więzienie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie do powyższych postów.

Organizatorem inscenizacji jest GRH 51ppSK z Iłży. Stronę niemiecką będa reprezetowały min. GRH Batalion Tomaszów oraz GRH Żelazny Orzeł.

Ze wzgledu na ograniczony teren w inscenizacjach weźmie udział 40 osób odtwarzajacyh sylwetki partyzantów i żołnierzy niemieckich z lat 1943/44. Ciekawostką napewno będzie niemiecki transporter Sdkfz 251 Rosi".

Będą dwie inscenizacje nawiazujące do zajęcia miasta w nocy z 31.08./01.09. 1943 roku przez oddział por. Robota" oraz druga nawiązująca odbicia wieźniów przez odział Antoniego Hedy ps. Szary".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojak - możesz opisać jak kwestia ta wyglądała? Byłem tylko na 1 części rekonstrukcji...
Mam nadzieję że podobnie jak mnie, podobało się reszcie widzów i rekonstruktorów i drugiej Konewki nie było... Za rok może tylko lepiej dobrać miejsce akcji i będzie git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżałem ranny ze 20 metrów od całego zdarzenia.
Spod więzienia kilkunastu partyzantów prowadzi 3 szwejasów przed oblicze polskiego oficera. W rzeczywistości scenka była umieszczona ok 1,5 metra od publiczności. Podoficer melduje jeńców oficerowi, granatowy policjant doprowadza jeszcze rannego niemieckiego oficera. Oficer polski, płynną niemczyzną wypytuje oficera.(nie znam niemieckiego na tyle, żeby dokładnie opowiedzieć o co dokładnie pytał, pozatym leżałem w pewnej odległości od całej scenki). Oficer niemiecki nie godzi się na odpowiadanie, twierdzi że jest ranny i rząda pomocy medycznej. Na rozkaz oficera polskiego pielęgniarki opatrują rannego niemca.Pada kolejne pytanie w kierunku oficera niemieckiego i w tym momencie jeden z niemców ucieka zygzakiem w kierunku lewym(od mojej strony, a w stronę prawą od strony publiczności). Padają dwa krótkie stój, z braku reakcji dwukrotnie padają strzały. Niemiec pada. Korzystając z sytuacji, niemiec stojący po prawej stronie od swojego rannego oficera, próbuje ucieczki w kierunku prawym(patrząc z mojej perspektywy, a w kierunku lewym patrząc od strony publiczności).Ponownie dwa krótkie stój, dwa wystrzały, niemiec pada ranny[ciężko]:).
Podchodzi do niego granatowy policjant, pyta czy jest ranny. Niemiec w stanie agonalnym coś bełkocze, wije się z bólu.Granatowy policjant(jakby przypadkiem) strzela z krótkiej i opieka medyczna już jest niepotrzebna. Po tej akcji oficer niemiecki wymięka i sypie jednostkami i ich rozmieszczeniem jak z rękawa.Po tym oficer polski odwraca się przodem do publiczności, kłania się i następują brawa.KONIEC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie