Skocz do zawartości

przedmioty związane z leśnictwem


Rekomendowane odpowiedzi

PWL

Przysposobienie Wojskowe Leśników, - nadawane po odbyciu specjalnych kursów - turnusów.
Prowadzone przez leśników ale też przez wojskowych, też z kontrwywiadu, już z myślą o przyszłej wojnie. Kurs połączony z ćwiczeniami praktycznymi na strzelnicach, kursami saperskimi, itp.

Jeden z takich kursów przeszedł mój dziadek we wrześniu 1938 mój dziadek - mam jeszcze świadectwo i pamiątkowe zdjęcie, widać wyraźnie wojskowych. Rzecz miała miejsce w Zagnańsku.

W owym Zagnańsku w Sali Technikum dotyczącej maszynoznawstwa leśnego jest jeden cenny fant - dwuosobowa pilarka spalinowa Ringo" (taki napis jest wytłoczony na obudowie) - prawdopodobnie Lend-Leasowy demobil, użyty po wojnie w leśnictwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 241
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Ahoj,
jsem z Čech a sbírám odznaky stráží - rybacka, lesna, lowiecka aj., z celého světa, samozřejmě i polské. Mimo to jsem myslivcem a zajímám se o historii. Pokud máš zájem o výměnu odznaků a jiných předmětů, potřebuješ sehnat něco z Čech nebo si chceš jen tak popovídat a vyměnit si poznatky a informace, napiš mi na email: vk.home@seznam.cz . Samozřejmě to platí pro všechny případné zájemce. Polsky rozumím velmi dobře, bydlím kousek od Cieszyna. Polsky mohu i psát, ale s chybami (omlouvám se). JOCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ještě dodám - nedávno jsem koupil zajímavý katalog polských odznaků stráží W službie Sylwana i Diany . Je v něm asi 100 odznaků s komentářem a jiné zajímavosti. Doporučuji všem zájemcům. Ahoj JOCH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legitymacja ucznia szkoły mierniczej i przemysłowo-leśnej w Łomży wraz informacją Nadleśnictwa na temat możliwości odbywania praktyki lesnej.

Ciekawy dokumencik z 1938 - własnoręcznie pisany przez Nadleśniczego na pocztówce reklamowej N-ctwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acer no no no nie poznaje kolegi :)
Ja tam po czesku teges wiec jak chcesz to ci wytlumacze, ze kolega zbiera odznaki wszelkich strazy (lowieckiej, rybackiej itp) i jest chetny na wymiane - mail.
Jest mysliwym i interesuje sie historia. Nawija po polskiemu ale moze mieszac :>
Wiesz, ze czeski to polak po pijaku wymyslij - strzel koniaka i zalapiesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w tym roku wyszły mi z pod drzewa takie oto numerki, myśle że związane są z leśnictwem jednak do końca nie jeste pewny bo w tym temacie jeste ciemny. Tak to trafiają się siekiery, kliny, podkowy, raz nawet znalazłem dwie piły, tak zwane moja - twoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie