Skocz do zawartości

BMW R 71


hombrero

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem dzisiaj cos ciekawego, jest to BMW R 71 od Chinoli (nowka!!!).Rozsmieszylo mnie to ze jak bylem w tym roku na zlocie w darlowku widzialem cos podobnego za 90000 tys. zl.(no moze z lepszym wyposazeniem) a tu tylko 3500 juro.

Mam takie uczucie ze bede w przyszlosci dosc czesto ten motor widzial na naszych drogach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Chang Jang nie będzie BMW, ale wszelkiej maści M72 mlowane na felgrau, bardziej lub gorzej upodobniane do BMW, też tymi motocyklami nie będą.
Takie wariacje jak te: http://www.blitzbikes.com/id4.htm
są powszechnie stosowane na zachodzie. Za konkretną co prawda kasę, ale jednak wielokrotnie mniejszą niż oryginalne BMW R71, można dosiąść naprawdę użytkowej repliki motocykla, która dobrze zlewa się z replikami mundurów, karabinów i innych zabawek dużych chłopców. Myślę, że ładny chińczyk jest o niebo lepszy niż pozorowane na niemców K750 powszechnie używane w polskich realiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy ale miałem na mysli to co wyraził poprzednik, jest to warjacja na temat warjacji wywodzącej sie z R71. druga dygresja to jak bardzo wrył sie w pamiec model R71 skoro był slepą alejka firmy BMW. Mieli R61 który był popularniejszy ale za słaby dla wojska, rozwiercili do 750ccm i powstało R71 a to juz mieli w postaci sprawdzonej R12 i nie potrzebne były komplikacje z nowym modelem, przeszkolenie mechaników, inne czesci zamienne itp.
Co do przemalowywania sowieckich motocykli na niemieckie to moim zdaniem cos nie tak, pisząc delikatnie aby nikogo nie urazic. Do tego te symbole i obwieszenie jak na choince róznych gadżetów, obowiazkowo puszka po masce gazowej. Ja wiem ze wszystkich niestac na oryginały ale nigdy bym nie wpadł na pomysł pomalowania moich emek na pancernyszary. Kiedys chcieli byc Jankiem z czerech pancernych" a teraz twardym niemcem, nowa moda. Pamietam jak na poczatku lat 90 modny był khaki i wsztstko malowano w tym kolorze, potem pustynno żółty a teraz stalowy.
pozdr. entuzjastów starej motoryzacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy!!!

Napewno jestescie znawcami tego tematu, niesmie w to watpic. Ale dla kogo te teksty ze np. kolo bmw to nawet nie stalo albo od jakiego motocykla ten Chinol zostal skopjowany.Jeszcze raz, kazdy ktory tu zerknol zdaje sobie z tego sprawe ze jest to tylko podroba bmw,i nie wazne czy lepsza czy gorsza. Podroba zawsze bedzie podroba. Wrzucajac ten watek chodzilo mi tylko o to ze jezeli ktos interesuje sie takimi motocyklami to jest to dobra alternatywa do np. oryginalu.A napewno jak juz kolega HD 1940 napisal od jakiejs zdezelowanej M-72, dniepra albo innego zlomu z za wschodniej granicy (moje wlasne zdanie).

Panowie, naprawde wszyscy mamy oczy i widzimy te jawne roznice pomiedzy BMW a tym Chang Jiang-iem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie