Jump to content

Przeróbka szwajcara na mundur żandarmerii


Recommended Posts

Musi to być szwajcar parcianą podszewką i dolnymi kieszeniami, ten ze śliską się nie nadaje. Rękawy do wymiany na nowe (kup płaszcz na materiał), plecy do przerobienia i dorobić dodatkowe dziurki na guziki.
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ sam się bardzo dawno temu zastanawiałem na zastosowanie munduru szwajcarskiego do konwersji na niemiecki mundur z okresu II WŚ, więc mam jedną, ale myślę, że kluczową uwagę.
Ponieważ kurtki szwajcarskie z założenia projektowane były do noszenia z wyłożonym kołnierzem (a tylko w wyjątkowych sytuacjach do zapinania go pod szyją), więc zawsze będzie się on bardzo brzydko defasonował pod brodą. A żeby wyeliminować ten problem trzeba go również przeszyć.

Pozdrawiam
Hindus
Link to comment
Share on other sites

Witam . Dzięki , o taki mi mundur chodziło jaki pokazał Hindus , mam zamiar wykorzystać obszycia z tej aukcji ( http://allegro.pl/item227892388_kpl_obszyc_feldgendarmerie_.html ), tylko nie wiem po kiego czorta jest ten adler w zestawie ? Pozdr
Link to comment
Share on other sites

Kolego O1dalton - same obszycia to przysłowiowa mięta" - najtrudniejszy problem to zdobycie naramienników policyjnych na przykład w stopniu służbowym takim jak ten na zdjęciu.

Powiem szczerze, że obszycia od Yanika w ogóle się nie będą nadawać, już nie tylko z powodu ich właściwości (dla Feldgandarmerie, a nie Gandarmerie), ale dlatego, że patki są wyszywane, a potrzebujesz BEVO czyli tkane!

Pozdrawiam
Hindus

Link to comment
Share on other sites

Obawiam, że nikt, ale może da się coś znaleźć w powojennychniemieckich naramiennich - po wojnie policja zabezpieczenia przeciwpożarowego, miała dokładnie takie same naramienniki, jak przed wojną więc może inne siły policyjne też. Poszukaj też na zachodznich portalach producentów replik do rekonstrukcji - może mają - ja nie sprawdzałem, bo temat mnie wcześniej nie interesował.

Pozdrawiam
Hindus
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information