Skocz do zawartości
  • 0

cosik od szabli?


pawel_breslau

Pytanie

Witam.W dniu wczorajszym mój kolega znalazł takie OTO coś.Wygląda to na jakąś część od pochwy z szabli lub też innego ustrojstwa.Jest wykonane ze srebra,na kółeczku mocującym jest wybita próba.I teraz prośba do Was,Szanowne Grono,czy wiecie od czego to może być,jaki okres?A może macie jaieś fovisze z podobnymi świecidełkami.Za wszelkie informacje,mz góry dziękuję.
Na zdięciu jest przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą Kokesh,ale czy w tamtym okresie (powiedzmy odległym) wybijano próby na srebrze?
Pytam bo sam jestem zdziwiony próbą,kolega stwierdził że wyciągnął to na głębokości około 0,5 metra.To nie tak płytko i koło kilkusetletniego drzewka.Może więc pochodzić sprzed kilkuset lat.
Pozdrawiam serdecznie i oczekuję dalszych podpowiedzi pomocniczych.
Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W dniu wczorajszym mój kolega znalazł takie OTO coś.Wygląda to na jakąś część od pochwy z szabli lub też innego ustrojstwa.Jest wykonane ze srebra,na kółeczku mocującym jest wybita próba.I teraz prośba do Was,Szanowne Grono,czy wiecie od czego to może być,jaki okres?A może macie jaieś fovisze z podobnymi świecidełkami.Za wszelkie informacje,mz góry dziękuję.
Na zdięciu jest przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na okucia pochwy karabeli. Co do próby to karabele ozdobne produkowano przez cały XIX w. np. w warsztacie Ignacego Höfelmajere w Krakowie, wtedy stosowano już próby. Ładny fant ja bym w tym miejscu szukał dalej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie