Jump to content

opaska Das Reich"


Recommended Posts

Jeszcze:

W przypadku elementów umundurowania z wywijanymi na zewnątrz mankietami (jak płaszcze) - 1 cm. nad krawędzią wywiniętego mankietu.

Jeżeli żołnierz miał prawo nosić kilka opasek - najstarsza powinna była być najwyżej - czyli najdalej od krawędzi rękawa.
Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że żołnierze tak dbali o tego rodzaju regulaminowe duperele jak o nic innego.. ;)
Swoją drogą trochę głupia zasada wg regulaminu:
Jeżeli żołnierz miał prawo nosić kilka opasek - najstarsza powinna była być najwyżej - czyli najdalej od krawędzi rękawa." Czyli teoretycznie jeśli żołnierz miał założoną opaskę 15cm od krawędzi mankietu, to wraz z 2 przeniesieniami miałby te opaski już dosyć nisko :P (biorąc pod uwagę że żołnierzowi nie chciało sie np. przeszywać opaski wyżej)
Link to comment
Share on other sites

dzieki za wasza pomoc.
Tak wiec mamy juz ustalona odleglosc od mankietu rekawa.
A co odnosnie pozycji napisu Das Reich", odnosnie którego miejsca odniesienia powinnien on zostac wysrodkowany?

Ps.
Pytam bo zmienilem jednostke z 12 dyw. ss Hitlerjugend" na 2-ga SS Das Reich" i z tego tez powodu poprosilem znajoma o przeszycie mi opasek, a ona ladnie to zrobila jednak umiescila srodek napis Das Reich" nad rozporkiem rekawa w zlym miejscu.
Link to comment
Share on other sites

W 1943 obszywano drelichy i jodełke insygniami bo w koncu grochy były produkowane na tych dwoch materiałach a szczególnie juz wersja 1944.Szyto tez specjalna wersje bluzy palm cammo z czarnym kołnierzem pod patki których uzywała np.12-ta HJ.WH tez obszywał drelichy bardzo czesto.Zaznacze tez ze wiekszosc oddziałow ss pod koniec wojny nie dostawała nawet sukiennych mundurów tylko grochy i zakładała je pod panterki co widac na niejednym zdjeciu.
jak znajde foto obszytych drelichów to wkleje tylko musze je zn. w tym swoim bałaganie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mówie że regulamin zabraniał a nie że tak nie robiono, bo wiem że obszywano.

Czy możesz zamieścić foto tej specjalnej wersji bluzy palm cammo z czarnym kołnierzem pod patki których uzywała np.12-ta HJ"?

Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Zeby napis na opasce znajdował się na przeciw oczu patrzących" należy przesunąc opaskę nieco w prawo, czyli w kierunku bluzy-postaci, nie napisem dokładnie na środku rękawa, wtedy napis z nazwą dywizji czy pułku będzie dobrze wyeksponowany, zgadzam się z moimi przedmówcami, że nawysokości 14,5 cm od krawędzi rękawa
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information