Jump to content

W nagłym wypadku...dotyczy także nas.


KRUSZYNA

Recommended Posts

Proponuje przyłączyć się do tej akcji.Jak wiadomo wypadki dotykaja szczególnie ludzi aktywnych,czyli nas-osoby odwiedzajace to forum.A że pomysł dobry,bez kosztów dodatkowych pozwolę go sobie zamieścić:

In Case of Emergency.

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykająna trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.Włoskie media, po przeprwadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowaliw swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takichinformacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpiąna jakieś choroby, czy są alergikami... Ratownicy zaproponowali, aby każdy wswoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach. Lista kontaktów w naszych telefonach zwykle jest bardzo długa i nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić. Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to: ICE (=in Case of Emergency) tzn. w nagłym wypadku. Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2,ICE3, itd. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje -a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym. Aktualnie podobna akcja jest rozwijana winnych krajach Europy (i nie tylko). W Polsce włączyło się m.in . forum Subaru , streetracing.pl. STK i innych. Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !) proszę Państwa o wprowadzenie pod hasłem ICE "namiarów Waszych najbliższych. Jednocześnie proszę o popularyzację tej idei: Nie kosztuje nic, a może pomóc ocalić życie."
pozdrawiam
kruszyna
Link to comment
Share on other sites

Nom. Ja też mam taki pomysł: każdemu człowiekowi nadac jego indywidualny number: 666" tj. 6+6+6=18 cyfr, gdzie pierwsze będzie oznaczało kraj itd. a ostatnie jego indywidualną niepowtarzalną cyferkę. Ten Nomber zastąpi nasz numer konta bankowego, pesel i inne nombery i jednocześnie będzie sprzężony z naszym komputerem, komórką, kamerą video itp. osobistymi urządzeniami, dzięki któym bez problemu będzie można połączyc się z rodziną, z osobistym lekarzem lub sprawdzić kiedy, jakie i ile leków zostało przyjmowanych w tym trunków wysokoalkoholowych przed udzieleniem pierwszej pomocy usta-usta :-)
Aha- żeby nikt nie wyczyścił nam konta, najlepiej ten number mieć w wersji elektronicznej (chip) z zakodowanym PIN-em, a żeby nam ktoś go nie ukradł, albo żebyśmy go nie zgubili, najlepiej wszczepić go pod skórę. Jak utoniemy, satelita bez problemu namierzy nasze ciało w jeziorze i wskaże miejsce nurkom.
PS. Wada pomysłu dla Odkrywców- będą wiedzieć kiedy i gdzie jesteście na wykopkach :-)
Link to comment
Share on other sites

pokemon - i tak ten scenariusz jest nieunikniony.
Mam nadzieję że nie dozyję tych czasów......
ale namiastke mamy dzisiaj...tel. kom.
Operator wie gdzie jesteśmy, są bilingi rozmów, sms-y są przechowywane kilka lat, istnieje funkcja-opcja RADAR" dla innych uzytkowników (na razie za naszą zgodą).
Link to comment
Share on other sites

zawsze mozemy wylaczyc telefon, wlaczyc tylko gdy sie cos dzieje..
to chyba wbrew prawu prywatnosci nadawanie systemów ID kazdemu czlowiekowi..
Polakom daję.. hmm tydzien, góra dwa.. i będzie tak jak w sieci z nowymi zabezpieczeniami ;]
pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

...I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia. Tu jest potrzebna mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć...


bez NIP nie da się za bardzo handlować.
Link to comment
Share on other sites

pokemon... nie pamiętam gdzie ale czytałem o czymś takim... numeracja ludzi... i że naprawdę taki system już funkcjonuje... wierzę w to... ale też kiedyś oglądałem w telewizorni o tym że w niektórych dyskotekach, klubach itp jest wprowadzone coś takiego że VIPowie mogą mieć wszczepione w okolice nadgarstka specjalne chipy w których są informacje o nich i dzięki którym mogą normalnie płacić za wszystko dzięki temu chipowi itp bo po prostu pracownik przykłada czytnik do ręki i wtedy następuje przelew itp :)
Link to comment
Share on other sites

No nie! Myślałem, że to mój pomysł!? A tu już na przełomie naszej ery pisano o tym i kol. Hitboy64 słyszał?
No trudno :-(

A poważniej, to jak wam nie dadzą jeść to się zgodzicie na wszystko, czy to prawem dozwolone, czy nie o kto nie przyjmie ten nic nie kupi ani nie sprzeda" a jak tu żyć dla niektórych bez wykopków i alebaydrogo?
Pozdro :-)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information