Skocz do zawartości

RE:Grupa kalisko-ostrowska


Bocian

Rekomendowane odpowiedzi

Romo, niestety nie mam informacji odnośnie okresu napoleońskiego. Wiem, że ten temat, był poruszanych na głównym forum. Ktoś również odpowiedział na twoje pytanie w wątku Kładka na rowie". Bodajże Henryk Gralec i prosi cię o kontakt.
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mariusz, rozmawiałem z Omi i przedstawił mi Twą sprawę. Niemasz się o co martwić, znasz moje zdanie na ten temat ;). Our treasure !! :) Długo nie dzwoniłem bo twego telefonu nie miałem.
Panowie jedzcie ile wlezie !! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Luca, ok.
No to Panowie i Panie: cierpliwości w stosunku do twórców prawa, cierpliwości w poszukiwaniach, cierpliwości w integracji, dużo zdrowia, wspaniałych fantów, bogatego gwaizdora, cierpliwych żon i innych połowic. Tego wszystkiego życzę Wam w zasadzie w całym roku, ale w szcególności na święta.
I niespodzianka. Omi już wie. Pomiędzy świętami a sylwestrem spotkamy się z Jackiem Mikitą. On współpracuje z Muzeum Orła bIałego na takiej zasadzie jak chcemy my współpracować, więc jest okazja zasięgnąć informacji. Zadzwoni do mnie, aby ustalić dzień i godzinę. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze:)?
Info o spotkaniu wrzucę na forum, a potem sądzę, że zdzwonimy się. Ale wstępnie kto się pisze?
Pozdrawiam
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak pomiędzy świętami a sylwestrem to może w końcu uda mi się dołączyć do grupy. Do tej pory jakoś brak czasu i nawał obowiązków, ale teraz zasłużona przerwa, więc kto wie? Będę czekał na jakieś wieści.
Luca, daj znak życia, pogadamy o motorkach:)
Pozdr. Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz, jak ziemia coraz bardziej skuta to może spróbujemy zorganizować jakiś wyjazd w dalszy teren, obejrzec coś, powęszyć - temat dowolny. Wiem, że nie wszystkich Państwa tutaj interesują 'tajemnice' II wojny ;) Podejrzewam, że pierwszym oponentem będzie Mariusz ale tym się nie przejmuje bo to przebiegły strażnik i bedzie zwodził z tropu. Ale reszta towarzystwa co na takową eskapadę ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Odnośnie eskapady, no może niezbyt dalekiej: czy słyszeliście o rozbitym V1 (nie podam miejscowości, ze względu na konkurencję)? Mój dziadek pochodzi z okolic tego miejsca. Podobno podczas prób tego pocisku doszło do awarii i V-ka spadła. Nie wiem czy ktoś tam węszył, ale z relacji tubylców wynika że bardzo szybko na miejscu pojawiły się oddziały niemieckie i zabezpieczyły teren. Może jednak wszystkiego nie wyzbierali?
Druga ciekawostka to 2 Niemców zabitych przez Rosjan za stodołą jednego z gospodarstw też w tej samej okolicy co V-ka. Nie wiem czy tam ich zakopali ale miałem stamtąd hełm z opaską i kalkomanią (głupi byłem, bo się go pozbyłem).
Trzecia ciekawostka to leśna droga, na której ponoć dosyć łatwo znaleźć łuski(a może coś więcej???)Więcej nic nie wiem, ale jak kogoś z Kalisza lub Ostrowa to interesuje, to chętnie się podzielę bliższymi informacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! To ja, wasz przeżarty pierogami strażnik". Jestem za wypadem. Tylko gdzie?
Aha. Omi byłem na lokalizacji w tym miejscu gdzie mieliśmy jechać. Dla niewtajemniczonych powiem, że to prawdopodobnie transporter. Mam zdjęcia z terenu (robiłem telefonem) i o mało co podwozie bym zgubił. I najważniejsze! Udało mi się wyciągnąć tam...żonę. To znaczy nie znalazłem tam żony:) tylko udało mi się zabrać ją z domu. To uważam za największy sukces tego dnia. Większy nawet od transportera.
Pozdrawiam
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozbitym V1, o którym mówi kamrat Dykta to już nie pierwsze potwierdzenie czyli coś tam by można zobaczyć, poogladać kominy w gospodarstwach ;)... Mariusz a może jakąś fotkę byś na maila puścił z wyjazdu o którym mówisz ? A i możemy się kompaniją spotkać i poplanować co do miejsca wyjazdu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Zdjęcia nic one wam nie powiedzą. Pokaże i opowiem na spotkaniu. Ale nadal czekam na wpisy od ludzi chętnych na spotkanie pomiędzy świętami z Jackiem Mikitą. Na razie wiem o Omi, prawdopodobnie Dykta...i kto jeszcze?
Panowie z autopsji przestrzegam nie przejedzcie się. Ja już mam doścyć. Tylko siedzieć i żreć, ale to polska tradycja:)
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Omi. Też mu pasuje. Zadzwoni do Kaktusa i potwierdzi mi czy Kaktus pójdzie. Ja zadzwonię do Remka. Jutro przed południem wszystko będzie jasne i ustalimy miejsce (prawdopodobnie Sphinx). Kto się jeszcze pisze?
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W takim razie będę czekał jutro na jakieś wieści. W razie czego można się umówić parę minut wcześniej w jakimś charakterystycznym miejscu, gdzie łatwo będzie mi kogoś rozpoznać? Nie chciałbym wyjść na wypłosza, który nerwowo się rozgląda i sam nie wie czego szuka:) Gdyby w ostatniej chwili coś się zmieniło to mój nr kom. 0-607 227273. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Spotkanie aktualne o 19.00 pod restauracją Sphinx. Będziemy czekać do 19.15.
Omi zadzwoń jeszcze do Lucy i zabierz go. Nie mogę się dodzwonić do Remka, chyba ma telefon wyłączony, bo jeszcze świętuje;).
Do zobaczenia
Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie