Skocz do zawartości

FlaK 2cm -schematy i informacje


to17071990

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Witam. Pozwalam sobie odświeżyć wątek 2 cm Flak 38. Nie zakładam nowego bo stary z wagi na dość ciekawy materiał powinien być kontynuowany. Z uwagi że kilkanaście miesięcy temu pewne osoby odnalazły produkty i półprodukty z tworzyw sztucznych produkcyjne byłych zakładów zbrojeniowych z grupy Rheinmetall-Borsig produkujących na ziemiach zachodnich części do działka Flak 38 oraz inne elementy do innych urządzeń o wojskowej proweniencji. Z uwagi że posiadam część tych podzespołów niestety nie jestem w stanie wszystkich przypisać do wyposażenia tego Flaka . część udało mi się dopasować ale częsci do dziś nie wiem do czego była wykorzystywana. niestety na większości bakelitów, czy wyrobów wykonanych z plexi brak jest jakichkolwiek oznaczeń aby ich szukać. Może ktoś z czytających wie do czego co było wykorzystywane oraz z jakich elementów wewnętrznych składała się skrzynka sterownicza Flaka 38 lub jak była zbudowana . Dołączam zdjęcia tego co udało mi się poskładać i tego co kompletnie nie wiem czy do wyżej wymienionego flaka było bądź nie. Pierwsze zdjęcie to to co tygrysy lubią najbardziej czyli Panel sterowania flakiem 38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie