Skocz do zawartości

Trafienia mojej ekipy cz. 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mi to na pierwszy rzut oka nie wyglądało na nic wojskowego... w ogóle te lampy dziwnie wyglądają... jak sprzęt domowy:)
---Czemu mają taką formę?
---Luftwaffe i lampa na świeczkę ?:)
---Wie ktoś może gdzie to wieszano?
Dostałem trzy takie od dozorcy cmentarza, który sprzątał w magazynku tamtejszej kaplicy... z trzech jedna ma tylko szybki ^^
z góry dzięki za informacje i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i w tesco mają podobny gust co do modelu:) ...nie zmienia to faktu, że lampa ta jest sygnowana... moje też :)
a skoro jest sygnowana (na spodzie wybity ptaszek) tzn, ze jest z luftwaffe :P

Może na płotach wieszali?
A może to jednak pełniło rolę świeczki na grobie lotnika ?
no bo kurde... były wówczas baterie :) a nie tylko świeczki:)

...puszczę chyba na all..bazarku... zobaczymy ile przez tydzień zgarnie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Witam.
Po baaaardzo dlugiej przerwie Misie-poszukiwacze obudziły się ze snu zimowego :) Pierwszy wypad w tym sezonie ze smutkiem oceniliśmy jako nieudany... Wracając już do domu postanowiliśmy zagaić do starego znajomego" w przepięknych gumofilcach. Wydawało się, że już nic więcej u niego nie znajdziemy. A jednak!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw postanowiliśmy się upewnić czy nadal trzyma to swoje cenne koło od czołgu". Co to może być? Wydaje nam się, że jakiś duży ciągnik artyleryjski. Gumy jak nowe, resztki farby na feldze... Może pomożecie w wycenie tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mieliśmy się zawijać, kiedy to przemiła żona owego Pana, krzyknęła: A chodźcie no tutaj!". Oczywiście nie tracąc ani chwili udaliśmy się za nią. Zaprowadziła nas do starego domu, stojącego na podwórzu. W środku masa książek i wszelakich pamiątek. Po chwili grzebania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Der Krieg 1914-18..." to książka (a raczej księga) o ponad 1500 stronach bogato ilustrowanych! Następna pozycja to Um Faterland und Freiheit". Piękne zdjęcia z I WŚ. Dostał nam się jeszcze ładny atlas niemiecki (pruski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie poszło do pieca... To jednak jeszcze nie wszystko, pertraktacje trwają :)

Pozdrawiam i proszę o pomoc w sprawie tego koła, a także proszę o pare słów na temat tych książeczek.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie