Jump to content

Trafienia mojej ekipy cz. 2


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Wczorajsze kopanie.
Sygnał duży, ale fant leży głęboko. Wkońcu jest - ten głuchy brzdęk o metal... na głębokości 30 cm. pod dnem. Obmacuje go dookoła - jest owal, dookoła guma. Będzie kółko! Ale czy całe? Czy podwójne?

Link to comment
Share on other sites

Runda 2.
Mija już druga godzina walki, a efektów nie widać. No może nie całkiem - półmetrowy dół, który co rusz się zasypuje i zamula. Kąpiel błotna wyraźnie nam już nie służy, a to półmetrowe, ciężkie żelaztwo zassało się głęboko w dnie i ani drgnie. Jeszcze jedna próba, zbieramy wspólne siły... i ruszyło! W końcu odessało się od dna. Triumfalne Jeeeeeeeeest!" rozniosło się po całej okolicy.
Link to comment
Share on other sites

Finał.
Resztkami sił wyciągamy je z półmetrowego dołu. Po 60-ciu latach wyjeżdża (prawie) o własnych siłach zaczerpnąć trochę świeżego tlenu.

Niestety ktoś okaleczył tą sierotkę, a reszta bliźniaków trafiła do huty.

Szkoda, że losy tego Pzkpfw IV tak smutno się zakończyły...

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

kloki -Musisz przetrzepać dokładnie całą okolice –z doświadczenia wiem że będzie tego więcej. czasami przez wiele lat wyciąga się takie pozostałości z takich miejsc –rozbicia czołgów i cięcia ich do hut –mam jeszcze papiery na takich parę miejsc dorwałem parę lat temu dokumentacje (akcja huty-podane wszelki namiary z miejscowością i rodzajem sprzętu pancernego ) na cały u wczesny powiat –skorzystałem zaledwie z dwóch miejsc – jak widzieliście wcześniej z powodzeniem ale na resztę na razie nie mam czasu nie mam czasu hehehe-pozdro
Link to comment
Share on other sites

Panie huk 100 miałby pan może jakies ciekawe info na temat jakiegoś sprzętu w okolicach powiatu Drawskiego w zach. pomorskim .
Wiem że pan nie będzie miał żadnych informacji a jak już to nie udostępni mi ich pan ale zawsze spróbowac można :)
Link to comment
Share on other sites

nie pochodzę z powiatu Drawskiego więc automatycznie temat jest nie dla mnie -i nie mam papierów dotyczących tego rejonu .A gdybym miał nawet dokumenty dotyczące tamtego rejonu to dlaczego miałbym ci je dać ?Rusz tyłek i poszukaj- myślisz że sobie pograsz w nutkę -pies ogrodnika –klikniesz i już ? Pomęcz sie trochę i rusz główką to może coś trafisz -czego ci życzę -pozdro :):)
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie.

Dzisiaj pokopaliśmy w tym samym miejscu, sygnały, których już wczoraj nie zdążyliśmy sprawdzić. Efekt, to 2 gąski bodajże od Maultiera (dobrze piszę?), dekiel na koło najprawdopodobniej od Pzkpfw II i taki łańcuch najprawdopodobniej antypoślizgowy. Co szanowne grono myśli n.t. tego łańcucha???

Link to comment
Share on other sites

Fajne trafienia .
Panie huk 100 szukam pytam ludzi czytam różne publikacje i jak coś znajdę to blacha ktoś był już tam był ale czasem znajduję fanty w cudzych dołkach ,jeszcze denerwuje mnie to że w moje okolice zaglondają kolesie zagranicy i po starych kamienicach ludzi pytają czy starocia mają .
Link to comment
Share on other sites

Aha, co do zielonego kubka, to pierwszy raz widzę, żeby bakielit był robiony w takim kolorze. Podobno bardzo rzadki egzemplarz.

Co do ostatniej fotki - chyba wszystko już jasne :)

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Temat utonął tak samo, jak dzisiejsze fanty 60 lat temu. Wyciągnięte z rzeki znowu ujrzały światło dzienne :)

Wyszły 3 hełmy - 2 sztuki M40 i jedna M42. Niestety mam tylko fotki mojej M40, ponieważ reszta odjechała w kumpla bagażniku i nie zdążyłem cyknąć. Stan bardzo ładny, resztki farby i aluminiowa obręcz.

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Fanty z wczorajszych wiosek:
- Bagnet polski, chyba Radom
- Worek niemieckich ćwieków (pozyskanych z rozbitego polowego zakładu szewskiego), ok. 1000 sztuk
- Aluminiowy pojemnik na Saltz :)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information