Skocz do zawartości
  • 0

ID - wypad do lasu


bryktygrysek73

Pytanie

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

a na poważnie...
trudno po twoim zdjęciu ocenić jakie to ostrze jest grube, ale jeśli jest grube (a tak mi się wydaje)to myślę że jest to raczej element jakiejś maszyny rolniczej służącej do spulchniania gleby. W mojej okolicy jest sporo rolniczych wynalazków" wykorzystujących podobne noże, np: radła, itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

281 - zęby od bron (przynajmniej w moim rejonie) wyglądają inaczej - są to proste, stalowe kolce. Zresztą sam nie wiem... dobrze by było by odezwał się jakiś fachowiec od kultywatorów, radeł, glebogryzałek i całej reszty tego rolniczego tałtajstwa które jeździ po naszych miejscówkach ^_^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to narzędzia rolniczo - sadownicze, dzięki rączce wyprofilowanej na podwójny" chwyt, można było takim haczkiem korować drzewka lub w razie konieczności zmienić chwyt i rąbać chaszcze jak maczetą.
Pytanie tylko czy twój haczyk" jest taki sam jak moje? chyba twój jest troszkę cieńszy, choć jego długość się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Nie jestem może fachowcem od kultywatorów, ale tyle tu już było niedomówień, że czas najwyższy rozwiązać zagadkę: szpila od kombajnu ziemniaczanego :-)
Uwaga-nie ryła w ziemi, tylko kilka tych szpil zamontowanych u góry nad taśmą podajnika zatrzymywały te największe chwasty, łozinę itp. przegarnując kartofle dalej...no jakos tak w każdym razie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie