Skocz do zawartości

policja IIRP


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Przeglądnąłem wszelkie zamieszczone tu zdjęcia i nie znalazłem żadnej POLICJANTKI! One też były. mialy wysokie sznurowane buty, rozpinaną na guziki spódnicę i kurtkę policyjną. Wzorce znalezłem w Dzienniku Ustaw, bodajrze z 1930 roku.

Ponadto ciekawostka, na stopnia śląskiej policji dokładany był śląski orzeł. Czy w innych regionach były podobne odmienności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepis mundurowy dla kobiet w PP obowiązywał od sierpnia 1935 r., obszerniej (w miarę) o tym: A. Konstankiewicz, Umundurowanie i uzbrojenie PP 1919-1939, Zeszyt Naukowy Muzeum Wojska (Białystok) 2000 nr 13, s.82-93 - był także na stronie Studenckiego Koła Naukowego Historyków UMCS;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy szanowny Pan leszek01 zwyczajnie zapomniał zapytać się autora zdjęć, czy może sobie wykorzystywać jego pracę żeby błysnąć na Forum, czy też już tak się porobiło, że się po prostu bierze jak swoje i robi co chce ? Mój telewizor też się Panu przyda ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fotki pochodzą z aukcji internetowych, nigdy tego nie kryłem i nigdzie żadna fotka, którą zamieściłem na forum nie jest podpisana jako moja własność. Jesli ma mi Pan za złe iż Pańskie fotki zostały rozpropagowane wbrew Pańskiej woli to jest mi przykro. Aby takie sytuacje nie powtarzały się proszę, aby wszystkie Pańskie artykuły wystawione na aukcjach zaopatrzone były w informację zabraniającą ich publikacji na Forum.
Dzięki za propozycje telewizor mam swój.
Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana leszek01 - takie zastrzeżenie jest na stronie O mnie". Odnośnik do niej i prośba o zapoznanie się z jej treścią jest w opisie każdej aukcji, również tych z których wziął Pan sobie zdjęcia. Wystarczy przeczytać. Pan jednak nie zagląda na aukcje, żeby cokolwiek czytać ...

Do Pana Gebhardt - przyznaję że nie rozumiem. Jeśli nie kłopot proszę jaśniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie