Skocz do zawartości

! TEST Whites XLT kontra MINELAB X_TERRA 50 !


sanczoto

Rekomendowane odpowiedzi

TEST Whites XLT (3500 zł) kontra MINELAB X_TERRA 50 (2100 zł),> : Miejsce przechodzone już wcześniej przez kogoś.. z garrett ace 250 i minelabem muszkieter. Pierwsze poszedlem tam z Whites XLT oznaczylem 16 celów gdzie sygnał był wyraźny - taki jaki warto by było kopać - położyłem na tych 16 miejscach listewki plastykowe. Nic nie wykopywałem... Następnie wziałem do reki X-terre 50 (pożyczoną) i odnajdywałem te 16 miejsc wykopując każdy z nich. ustawione tak aby działały stabilnie tzn. XLT program jewelery&coins Podkręciłem preamp na 8, czułość AC - 70, reszta bez zmian. X-TERRA 50 ---- Czułość 17, ręcznie dostrojna do gruntu, głośnik max. Z 16 miejsc wykrytych Whitesem XLT; minelab X-terra 50 wykrył 12, tzn 75 procent tego co widział Whites XLT, Czego nie widział X-terra 50 - 4 znaleziska : 1moneta boratynka, 2 element ok 8 mm od bizuteri mosiądz, 3 kawałek złotka alu, guzik 10 mm
biorąc pod uwage ceny obydwu sprzętów X-terra 50 tańszy o 1400 zl - wykrył zaledwie 25 % mniej od whitesa XLT. TEST JEST NAJBARDZIEJ MIARODAJNY - LEPSZY NIZ TESTY POWIETRZNE ORAZ SZTUCZNE ZAKOPYWANIE CELÓW POD ZIEMIĄ (EFEKT ŚWIEŻEJ ZIEMI), pozdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm zależy jak na to popatrzysz z matematycznego punktu widzenia xterra jest dokladnie 40% tansza a skutecznosc gorsza o 25% wiec zyskujesz w proporcji stosunek skutecznosci zasiegu do ceny 15%.. ;) co nie zmienia faktu ze 25% mniej sygnałow to dużo ale az strach pomyslec ile bym mniej tych sygnalikow garecikiem zassal :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddajmy jednak chwałem obydwu SPRZĘTOM - teren był dosłownie zlatany kiedyś garretem ace 205 i minelabem - muszkieterem - kupa dołków starych!!! CIESZE SIE ZE PODOBA WAM SIE MOJ TEST - '' TEST SANCZA '' - nie wykazywałem tu głębokości znalezisk bo wykazać to jest prawie nie możliwe :)) chodziło mi tylko o skuteczność obu, PODRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanczoto, odwaliłeś kawałek fajnej roboty. Podoba mi się sposób, chociaż ja zawsze podchodze b.ostroznie do wszelkich testów.

Zgodzę się z dawać_skarby i Debogor'em, że jednak 25% na korzyść Whitesa XLT to duża różnica.
Dla mnie nawet 10% to byłoby już sporo, bo te 10% to mógłby być jakiś mały skarbik" (pojęcie wieloznaczne) :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whites XLT bardzo dobrze radzi sobie w terenie gdy nawet moneta jest ustawiona w glebie na sztorc , testy w powietrzu monety na sztorc i na płasko wykazują znikomą tylko różnicę ,nie wiem jak radzą sobie z w/w sytuacja inne sprzęty
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec, 4 nie wykryte przedmioty przez X50 wygladaly tak 3 nie widzal zupelnie, a czwarty widzial slabiutko- tak slabo ze normalnie bym tego tego sygnalu nie kopał (w jedna strone dzwiek na powrot nie czy cos podobnego) (czwarty delikatnie sygnalizowal ale slaiuutko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie