Skocz do zawartości
  • 0

+++


czarnykot

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bocian1, proszę mnie nie obrażać, ja nie zorywam grobów, ani kiedyś ani teraz ani peewenie" nigdy. Nie zachęcam do tego również kolegi Czarnykota. Jedynie sugeruję, że te krzyżyki dorysowane przez kogoś na komputerze mogą oznaczać ciekawe miejsce, a niekoniecznie groby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to twoja ziemia, to trzeba było najpierw tam pojechać i zobaczyć. Może to poprostu tzw. góra trzech krzyży? Stawiali coś takiego przeciw tzw. morowemu powietrzu". Mogą być mogiły, może jeszcze coś innego. Ciekawa mapka, ciekawy dymek...pewnie nigdy się już nie dowiemy co naprawdę oznaczało :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz mi udzielić informacji kto komputerowo obrobił tę mapę ? tzn. kto umieścił te dymki ? Czy w ten sposób jest obrobiona cała mapa, czy tylko pokazany przez Ciebie fragment ? W jakiej jest ona skali? I ostatnie pytanie.Dlaczego są połączone ze sobą dwie różne mapy ?
Po uzyskaniu tych informacji będziemy mogli wspólnie coś kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym miejscu nie ma nic :) sterta kamieni ściągniętych z pola....między innymi kilka tych z dziurkami i prętami powbijanymi... ktoś już pisał o takich głazach :) nom.... reszta jest milczeniem ;)

może w tym mi ktoś pomoże? :)

http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=458685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc i zainteresowanie... nie ma sensu dłużej się nad tym zastanawiać :) są krzyżyki więc i pewnie mogiły... zainteresowało mnie to tylko ze względu na to, że to moja ziemia.... mapę opracowali niemcy mieszkający tu wcześniej, opracowany jest fragment przedstawiający całą wieś. No nic :) kopać nie będę bo mnie militaria nie kręcą ;p ani zwłoki ;) pójdzie to pewnie pod zalesianie ;) pozdrawiam i thx;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymki z tekstem są wytworem komputerowym na starej mapie. Jakby ktoś umieszczał na mapie czyjeś wspomnienia. Wszystkie inne bymki mają objaśnienia tekstem, a jeden krzyżykami, ciekawe (mogło być napisane groby)?! Na twoim miejscu Czarnykot udałbym się w to miejsce z piszczałką, może to miejsce ukrycia czegoś ciekawego!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie