Skocz do zawartości

okolice Poznania vol. 2


bonzo74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
kamdrum-w sumie 25 łusek
oznaczenia na większości to:
S*40 40 aux
no i jedna S*1 38 P346
i odstępstwo od większości to S*39 40 aux.O tym drzewie też sobie tak pomyślałem tym bardziej iż tam gdzie je znalazłem są młode sosny.Prawie wszystkie szyjki są owalne nie są zgniecione z jednej strony tak jak mi się wcześniej trafiło.
bonzo74-ty zabrałeś jednego ze zawodników?Trzeba było mu powiedzieć że tam mieszka i pilnuje pewnego skarbu;)
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 311
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Farciarz!:) - choć poprzedni użykownik hałera raczej szczęścia nie miał...no i ta zastępcza z Ostrowa ( stan w realu dużo lepszy niż na fotce ).
281 zdążyliście przed zabezpieczającymi" peleton?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sv-ja się już zwinąłem jak do mnie dzwoniłeś a co z chłopakami to nie wiem,samochody stały jeszcze.Ja patrol mijałem w połowie drogi do Owińsk.
Wczoraj po południu chciałem zaliczyć Radojewo.I cały tydzień nic znowu bo robota w nocy;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wam powiem :) Na knajpie ledwo 2 łuseczki mi wyszły (co prawda daleko nie chodziłem), Sv miał więcej szczęścia :)
Garnek i moniaki wyszły na przeprawie... Te okopy naprawdę ciągną się w nieskończoność, a my przeprawy nie docenialiśmy :D
Co do farta... chyba zmienię ksywę na von Luck :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG - gratulacje, trafienie hałera w naszym rejonie to chyba niezły wyczyn.

Panowie to prawda przeprawa to naprawdę niezłe miejsce, więc szpadle w dłoń :-)


P.S. Ja niestety kiepsko, tym bardziej że nie zdążyłem przed niebieskimi i musiałem czekać na dogodny moment żeby się przebić samochodem.

Janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
PG von Luck to brzmi ciekawie:)
kaczka-to już saperki nie starczają na przeprawie?A jak daleko do leśniczówki?
Mnie jakoś tak dziwnie rwie w tamtą stronę i nie wiem dlaczego.Tylko znając mojego farta to sama militarka będzie mi wychodzić;(
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... nie chwalił się że dostał booka(?) :) wzgórza za wyjątkiem jednego jeszcze nie ruszane i pozostałe 20 hektarów też - teraz trzeba czekać, aż trawa uschnie latem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Gratuluje Wszystkim fantów:) żałuje że nie dojechałem no ale cuś mi chyba zaszkodziło na imprezie;) po południu pojechałem z rodzinka do teściów do Strykowa więc przy okazji na godzinkę wyskoczyłem na lotnisko no i też sie pochwale:) grzebnołem 12-cie łusek od działka lotniczego i cztery od MG 151
pozdr
romkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... Książeczki z serii Festung Posen 45, ciekawe - 3 już mam za sobą :) Nawet chyba się pokuszę o uzupełnienie biblioteczki na półce :)
No, no Romkol - dawno już żadnej większej łuseczki nie grzebłem. Jak widzę mauserki i pepeszki to już mi się schylać nie chce :)
Sv, dziś po południu będę miał Kopickiego. Chcesz go kserować/skanować???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią Go obejrzę...właśnie wróciłem z terenu mijając Czapury. Na razie chyba nie będzie okazji byś knigę na dzień na mnie scedował bo w weekend jadę nad Bzurę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! PG: No proszę! Ale fancik konkretny :-). Ja po niedzielnym wypadzie, tak całkiem całkiem, zaliczyłem jeszcze później rów po prawej (jak się jedzie w stronę Owińsk od tego miejsca gdzie byliśmy) oprócz jednej łuszeczki, guzika znalazłem śliczny niemiecki kocherek ESBIT" (Wyp. osobiste żołnierza wehrmacht). Wrzucę fotkę wieczorem, ale taki sam znalazłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item194228004_esbit_kocher_z_paliwem_rewelacyjny_stan_mint_.html
w dosłownie ciut" gorszym stanie, także nie było źle. Ale adrenalinka podskoczyła jak zobaczyłem patrol hehehe, na szczęście piszczałka schowana już na plecach była :-). Next week& ?? Od rana mam wolne jakby co! Pozdrawiam /Wojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yonder gratulacje! Fancik ciekawy :) Na wypadzik możemy się zgadać, ale na niedzielę (niestety w sobotę jestem udupiony w firmie). Co do Gross Born i okolic jak najbardziej jestem za, mam nadzieję że będziemy mieli więcej czasu do pogadania niż ostatnio :)
Napewno na niedzielny spacerek jeszcze znajdą się chętni, pewnie konkretniejsze plany zaczną się klarować koło piątku... :D
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że i na rowie można coś znaleść - fajna pamiątka. PG mam katalog monet zastępczych - jak mam słać na prywatną to mi ją zapodaj na maila bo mam tylko służbowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu Panowie się trudzimy - szukamy map, książek, tubylców pytamy, a w Rzepinie ( dział miejsca warte odwiedzenia ) chcą by kawę na ławę wyłożyć:) - złośliwy jestem no ni...a tam w okolicy takie fajne knajpy były:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c53b52e195cac951.html

zostawimy je sobie na lato bo wyprawa w te rejony to min. weekend.
Jutro jeżdżę cały dzień, w Piątek może tu wskoczę na chwilę, Poniedziałek wolny...

Ps. Kiedyś bywał w tej okolicy Żeton" i słuch teraz po Nim zaginął, a chciał się zabrać na kopanie(?).
Żeton, ganiasz gdzieś teraz nowy narybek czy ki pies, że się nie odezwiesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy a wy ciagle o przeprawie albo o okopach w Owinsku, rozumiem ze fanty mowia same za siebie, ale jest wiele innych miejscowek.
Moze ktos wybiera sie na monetki do Lukowa, Ocieszyna, Slawina itp. albo jest chetny dolaczyc?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sv-na fotce widać iż to same frontowce,a gdzie młodzież?
Co do żetona,to mam numer do niego ale kiedyś próbowałem sie z nim spotkać ale na przekór losu jakoś mu nie pasowało.A dalej sobie sami odpowiedzcie!Od połowy stycznia się nie odezwał.
Czerwonak!!i okolice dziewiczej góry mogą być pyszne;)ale co tam,ja już nic nie proponuje bo wychodzi na to że ja bidole;(a wy targacie:(
axmann-chętni to może by byli,ale nic nie wspominasz na temat tych okolic!Bliższe konkrety.
Pozdr.281
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt:281 Czerwonak!!i okolice dziewiczej góry mogą być pyszne;)ale co tam,ja już nic nie proponuje bo wychodzi na to że ja bidole;(a wy targacie:(
No już przestań,a kto ostatnio 20 łusek na knajpie wytargał??
Wy z rutusami macie równe szanse,a ja z moim pikaczu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonzo, co marudzisz? Pikaczu wcale nie jest zły, fakt że na coś głębszego może być chyba problem :)
Axmann, zapodaj jakieś bliższe info to się pomyśli (może na priv), z chęcią bym się na moniaki wybrał. Pewnie nie tylko ja... :)
Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie