Skocz do zawartości

...Geocaching... - nowa moda" na...poszukiwanie skarbów?!


oda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nowinki różnorakiej treści, formy, czy postaci, wcześniej czy później, mnożąc się jak grzyby po deszczu, trafiają do Nas (do Polski).
Na kanwie (zazwyczaj)zachodniej mody", tudzież trendów, zadomawiają się na naszym gruncie wszelakiej postaci owości".
Nie oparł się również takiemu procesowi temat eksploracji (czyt. poszukiwania skarbów).Nie będę się rozwodził nad tym tematem. Dla zainteresowanych polecam:
http://www.askibicki.com/geocache.htm
http://www.opencaching.pl/
http://www.geocache.pl/
Interesuje mnie coś innego. Czy ktoś z wielce szanownych forumowiczów awi" się coś w takiego? Prosiłbym o kilka własnych uwag i spostrzeżeń na w/w temat.
Serdecznie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawię w geocaching - kapitalna sprawa. A same skrzynki, czy jak wolisz skarby" są ulokowane w miejscach do których często nie trafiłbyś z jakimkolwiek drukowanym przewodnikiem. Wielu geocacherów to również pasjonaci historii. Niejeden i piszczałkę użytkuje...
Zresztą - czemu tylko ja mam o tym pisać - w końcu pewien bardzo znany z Forum Odkrywcy człowiek jest wytrawnym geocacherem. :-)

Prośba jest taka - jeśli znajdziecie przypadkiem skrzynkę geocache - nie niszczcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Klubie :-))))
Można znaleźć całkiem sporo skrzynek typu gps - free" czyli takich do odnalezienia których wcale nie potrzeba odbiornika gps. Znakomita sprawa na początek, ale warto ostrzec, że zarażeni" geocachingiem wcześniej czy później w gps inwestują... Jak pomyślę, ze swój odbiornik gps wcale nie do geocachingu nabyłem to aż sam się sobie dziwię...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie znajdzie skrytki, to to tak zostaje i śmieci środowisko :>?

 relacji Wojtasa:" hie hie hie.. widzę wkręta na całego... ale to trzeba mieć czas i kasę. Wot, takie dla bogatych i snobistycznych pewnie :>? To ja już wolę przewalić kasę na strzelnicy :D /równie snobistycznie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy droga? Nie wygląda na drogą. Na allegro można kupić GPS-a za około 100 zł. A ja znalazłem dwie skrytki w moim mieście, tylko po wskazówkach co do miejsc i zakodowanych dodatkowych informacjach. Może to być ciekawe :) Najśmieszniejsze, że obok tych miejsc przechodze codziennie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki i mniej więcej za ile sprzęt (GPS, bo chyba tylko to jest potrzebne do zabawy, nie licząc materiału" za skarb)szczególnie byście polecili? Chodzi mi o rzeczy praktyczne, już sprawdzone w działaniu (w terenie)?
- anio kupujesz - dwa razy kupujesz!" w myśl zasady- nie warto chyba inwestować w przysłowiowe adziewie" ?!
-Czy jeżeli kupię GPS-a, to jaką mam gwarancję, że w mojej okolicy zdarzy się szansa namierzenia skarbu"?
- Czy muszę czekać na pojawienie się osobnika równie orginalnego", jak ja ???
Tak na marginesie, pochwalcie się odkrytą przez Was zawatrością skrytek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gps- wystarczy najtanszy- zeby tylko wiedzial gdzie jest i skierowal cie gdzie masz isc...
Co do zawartosc skrzynek- nie powiem- warto zagladac do nich. Istnieje grupa lobuzow" niszczacych nam skrzynki
A mozna znalezc co tylko ludzie potrafia do pudelka wsadzic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa! nie wiedziałem że coś takiego działa :) spojrzałem na mapkę i... smutno.. w Wielkopolsce puuuustooo. Dziwna ta mapa- nawet Poznania nie ma :)
Więc może trzeba sprawę zainicjować? Najpierw musiałbym sobie Qpić jakiegoś GPS-a a potem.. ciekawe miejsce się znajdzie i wkład odpowiedni też :) Jestem za!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie