Skocz do zawartości

Gdzie ta droga ułożona jak parkiet???


muslim

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś w latach 60 była u nas nakręcona komedia (tytułu nie pamiętam) o jakimś zakładzie między dwoma facetami w XIXw. Chodziło o wygraną (jakieś talary )i żeby je uzyskać to trzeba było dostać się z Krakowa do W-wy (lub na odwrót)i mieli tego dokonać ich dalecy potomkowie już w latach 60 XXw. Tam o ile pamiętam była scena z drogą o takiej samej ceglanej nawierzchni.
Co do szukania drogi to czy przypadkiem po mapie nie dało by ustalić która to? ( oznaczenie bruku i nośność- bo to chyba było na przedwojennych mapach)?
Jotes: na fotce z haubicą, moim zdaniem widać pryzmę z tradycyjną kostkę brukową ( sześcienną), która niebardzo pasuje do samej drogi (cegły lub bruk o takich kształtach) więc raczej na mojego nosa to nie ten materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach (wschodnia część woj. Lubelskiego) takich dróg było sporo praktycznie do końca lat 90-tych. Przykładem może być droga Chełm - Hrubieszów w okolicach Teratyna... Pewnie mniej uczęszczane drogi mają do dzisiaj taką nawierzchnię, więc szukanie konkretnego miejsca po nawierzchni to jak szukanie igły w stogu siana...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała droga Krasnystaw - Zamość była wykładana klinkierem (nie cegłą). Moja babcia często narzekała, że klinkier był śliski i źle się po nim jeździło motocyklem, bo nosiło w zakrętach. A co do tego odcinka, to raczej przypomina mi fragment Chomęciska - Sitaniec (rozległe łąki, linia tel. po lewej stronie, zdemontowana ze 4-5 lat temu, las w oddali). Wszystkie główne drogi w okolicach Zamościa były klinkierowe, układane w jodełkę. Nie było asfaltu ani betonowych płyt. I faktycznie były już na forum zdjęcia ciągnika C4 lub C7 w okolicach Rotundy/Bortatycz w Zamościu, więc wygląda to na jakiś większy oddział artylerii rozbity w tej okolicy. W samym Zamościu w koszarach stacjonował przed wojną którys PAL, więc te działa do niego nie pasują, raczej chyba nie był zmotoryzowany, z tego, co mi wiadomo, a może się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie