Skocz do zawartości

Gdzie ta droga ułożona jak parkiet???


muslim

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając wrześniowe zdjęcia nie problem dostrzec charakterystyczną drogę na której został porzucony nasz sprzęt. Poniżej zamieszczam zdjęcia c2p i c7p na tejże drodze . czy ktoś wie gdzie znajdował, a może znajduje się ta droga?? macie może jakieś inne fotki, a może ktoś ma fotki dzisiejsze jeśli ta droga nadal istnieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To pytanie zaprzątało mi już głowę parę lat temu. Z opisów zdjęć można było mniej więcej zidentyfikować rejon. Natomiast jeden z kolegów z tamtych okolic potrafił ją określić bardzo dokładnie. Jak się okazało jechałem nawet nią raz w życiu i dzisiaj już wygląda zupełnie inaczej.
Potrzymam trochę w niepewności, może odezwie się autor rozwiązania, a może kto inny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu wyraźnie widać ze bruk jest ułożony jednostajnie po skosie, na zdjęciu z c4p wygląda to jakby bruk był ułożony naprzemiennie po skosie w lewo i po skosie w prawo natomiast na zdjęciu u góry z c7p bruk jest ułożony jak gdyby w choinkę
teraz to już żadnej koncepcji nie mam - czyżby to były 3 różne drogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak tak.Miałem przyjemnosc jeżdzic nia w latach 80 i jeszcze była ułozona z cegły.Szczególnie fajnie jezdziło się po deszczu.mech robił swoje.A teraz niestety wylany asfalt a cegła pewnie wybrana.Jednak tak wygladała jeszcze w 88 roku.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. nikt nie twierdzi, że droga o takiej nawierzchni była tylko jedna w Polsce, bo to oczywisty nonsens. Całkiem możliwe, że niektóre z tych zdjęć rzeczywiście przedstawiają drogę Przasnysz - Mława. Ale np. skąd tam tyle ciągników C7P? A ukształtowanie terenu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taka droga nie była tylko jedna w Polsce. Jeszcze w latach 60tych, do początku lat 70tych można było spotkać takie odcinki dróg, zwłaszcza w miastach czy na przdmieściach. Mi jakoś dziwnie się kojarzy(ale nie wiem czy dobrze pamiętam), że coś podobnego było w okolicach Wieliczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjazdy autostrady z Bytomia do Gliwic (tzw Hitlerówa")były budowane w ten sposób. Do dziś jest wiele fragmentów dróg zbudowanych w ten sposób np: niedaleko szkoły plastycznej w Dąbrowie Górniczej i ulica Puszkina w Strzemieszycach.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie