Skocz do zawartości
  • 0

Bagnet


wars98

Pytanie

Witam!
Znajomy znalazł, gdzieś na strychu, taki oto bagnet:
http://img294.imageshack.us/img294/3125/sany2823lw3.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/3055/sany2825hh4.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/3933/sany2826he0.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/9374/sany2827qz9.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/2676/sany2828ew7.jpg
http://img125.imageshack.us/img125/336/sany2829tz4.jpg
Ktoś może mi coś o tym szczęściu powiedzieć?

P.S. Tak z ciekawości - ile może być wart (nie jest na sprzedaż!)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

a feeeeee...tak bez konsultacji z WKZ poddawać konserwacji na podstawie informacji zaczerpniętych z internetu ... to mi śmierdzi...
pomijam fakt iż posiadanie tego typu scyzoryka o takiej długości ostrza nie jest za bardzo zgodne z...ale komu ja to mowię ...
czy to nie jest aby pakowanie znajomego w kłopoty...buehehehehheheheeeeeeeee


tiaret

motto na dziś : uważaj na sąsiadów twych bo lubią dawać cynk..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Znajomy znalazł, gdzieś na strychu, taki oto bagnet:
http://img294.imageshack.us/img294/3125/sany2823lw3.jpg
http://img339.imageshack.us/img339/3055/sany2825hh4.jpg
http://img245.imageshack.us/img245/3933/sany2826he0.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/9374/sany2827qz9.jpg
http://img128.imageshack.us/img128/2676/sany2828ew7.jpg
http://img125.imageshack.us/img125/336/sany2829tz4.jpg
Ktoś może mi coś o tym szczęściu powiedzieć?

P.S. Tak z ciekawości - ile może być wart (nie jest na sprzedaż!)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnet niemiecki S98/05 neuer Art z oslona ogniowa okładek, bez pily,z zeszlifowanym ostrzem . Ktos wymontowal mu jelec. Okladki wygladaja na oryginalne. Oslona ogniowa okladek wprowadzona zostala przez pruskie ministerstwo obrony w 1915 r., podobnie stalowe pochwy. Takie bagnety uzywalo takze Wojsko Polskie w 1939 r.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...może na konserwacji coś znajdziesz?

biała bron-czyszczenie lolek 2003-05-12 22:34:00
Jak usunac rodze z szabli,bagnetu i innych artefaktow bez strachu o efekt koncowy??? troche boje sie iz czyszczony bagnet po elektrolizie okaze sie sama rekojescia:)))

z gory dzieki za rady...
pozdro lolek:)
RE:bagnet niemiecki berthie 2003-05-27 14:33:00
Spróbuj włożyć do pochwy jakiś stary bagnet. Może da sie wgniecenie rozepchnąć. Kiedyś w ten sposób prostowałem pochwe która prawie na całej długości była zgnieciona. Jak się da to przed prostowaniem usuń dławik z pochwy.
Można spróbować też włozyc do środka listewkę z twardego drewna.
pozdro
zabka koserwacja famo 2003-06-10 19:54:00
mam bagnet od malzera w dobrym stani ale w zabce mocowani do pasa szlowka"jest powycierana iwyglada kiepsko chcialbym ja zabespieczyc ale nie wiem jak.Widnieja na niej jakby slady czarnej farby a przy okazji czy kolorem podstawowym pochwy byl czarny mat , czy z polyskiem pozdrawiam i dziekuje
bagnet s 98 adi. 2003-07-08 22:14:00
Ostatnio nabylem tanim kosztem dlugi bagnet s 98 w calkiem prawie niezlym stanie. Jest jednak pewne ale... Poprzedni wlasciciel tegoz bagnetu zaszpachlowal ubytki w okladkach drewnianych jakas bardzo mocna szpachla a do tego cale wnetrze zalal poxipolem ,a z zewnatrz pomalowal brazowa farba olejna. Nie musze dodawac ze zrobil to bardzo nieudolnie. Tutaj tez mam do was pytanie Drodzy Koledzy: czy wiecie jak w miare bezinwazyjnie usunac ten poxipol. Moze jakies rozpuszczalniki - srodki chemiczne?
Licze na wasza pomoc bo okaz naprawde ladny i dosc rzadki, a tego co tego fanta tak urzadzil to bym za jaja powiesil. ;P

RE:Czy wszystko ok??? Gambit 2003-08-09 10:58:00
Kwasek zczerniał bo rozpuszcza rdzę. Co jakiś czas możesz np. w rękawiczkach gumowych wyjąć bagnet z tej zupki i delikatnie co większe kawałki rdzy odłamywać. Jeśli rdzy jest niedużo, to wystarczy jak tak sobie parę dni poleży aż rdza odmięknie". Ale taka maź jaka się robi to jest normalka. Kiedyś zostawiłem taką zupkę w kuwecie a jak trochę wody odparowało to mi został ładny kisiel :)

Pozdrawiam.
RE:Bagnet Cyrograf15 2003-10-02 21:34:00
Rodzaj materjału ściernego, coś podobnego bywa na myjkach do garów (czrno-żółte) ta czarna otra strona. Operacja wymaga cierpliwości. Ja oglądam film i czyszcze, normalnie to z pięć filmów na bagnet.
Wojtek
pochwa i bagnet watorresbo 2003-11-09 22:08:00
Jak oczyścić bagnet i pochwę do niego.Chodzi mi raczej o jakieś kwasy itp.
bagnet KS98 rękojeść arsaces 2003-11-12 14:30:00
Witam. Mam pytanie do fachowców- zdobyłem skorodowany bagnet KS 98, w którym poza rdzą na klindze jest popękana i częściowo skruszona metalowa część rękojeści (okładziny są dobre - z czarnego bakelitu). Radzono mi, aby skruszyć do końca i poszukać dobrych części do wymiany, ale mi jest trochę szkoda, a wiem, że niepredko dostanę takie elementy, poza tym to już chyba nie to. Jak w związku z tym zabezpieczyć to co pozostało, czy praktykuje się np- zalanie przezroczystą masą typu epoksyd i zrekonstruowanie tego co brakuje z takiej samej masy ?? Pozdrawiam Michał
RE:Odrdzewianie w occie-pytanie Voucur 2003-12-02 18:19:00
Wedlug mnie wszystko zalezy od tego czy sie oplaca czyszczenie w sodzie czy occie. Czyszczenie w occie jest latwe i proste, niestety tworza sie wzery tak jak zademonstrowal Frozzer. Soda kaustyczna wymaga wysokiej temperatury procesu, odpowiedniego stezenia i obecnosci cynku, ale daje piekne efekty, wrecz oksyduje metal. Najlepsze efekty daje kapiel elektrolityczna w glukonianach sodu ale tej metody nie uzywalem gdyz jest droga i w ogole sie na niej nie znam. Sodowac oplaca sie rzeczy ktore chcemy na przyklad rozruszac (np. zamek), ale jak mamy bardzo zjedzony helm czy bagnet z ktorego i tak niewiele zostaje to sie sodowac nie oplaca. To wszystko zalezy od kosztow i efektu. Ja z powodzeniem octowalem wiele rzeczy i nie niszczylem ich, bo trzeba co jakis czas wyjac i sprawdzic postep, zeby nie przefajnic".

NIE STOSUJCIE SODY DO CZYSZCZENIA ELEMENTOW Z EBONITEM (NP. CALYCH CHWYTOW PISTOLETOWYCH DO MG) BO OKLADKI TRAFI SZLAG!!! SPRAWDZALEM!!!

Jest bardzo ciekawa pozycja odnosnie metod konserwacji wydana przez MWP ale mialem ja krotko w rekach i nie znam jej tytulu.
Jak czyscic? syra 2003-12-07 16:08:00
Helo! Jestem zułtodzibem i nie wiem np jak wyczyscic bagnet zeby go nie zepsuc albo jak przywrucic mg do swietnosci, czy oprucz szpachlowania nie mozna sie pozybc wrzerów ?Pozdrawaim
Jak wyczyscic ? syra 2003-12-08 19:06:00
Helo! Jak wyczyscic bagnet do 98 i taśme do MG z rdzy ?
Bagnet Mauser gregorian08 2003-12-30 19:13:00
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce standartowy bagnet do kb. Mauser. Mam kilka pytań do szanownych uczestników forum.
Na powierzchni bagnetu są czarne plamy, można jakoś to zmyć?
Innym problemem jest małe wyszczerbienie oszcza tak jakby otwierano nim puszki- można jakoś to usunąć.
I jeszcze jedno, symbol producenta to asw" wie ktoś jaki to producent? Proszę o pomoc...
RE:elektroliza-pytanka krzysiek 2003-12-30 23:50:00
Nie wiem. Nie zajmuję się konserwacją broni.

Przy wszelkiego rodzaju przedmiotach złożonych z dwóch metali należy uważać, gdyż niechcący może wytworzyć się ogniwo, które wywoła efekt odwrotny od zamierzonego i w dodatku można np. pomiedziować przedmiot odrdzewiany.

Kiedyś mi się udało zrobić ładny miedziany bagnet wz. 24 :) bo w tym samym roztworze najpierw czyściłem przedmiot miedziany a potem bagnet :).
Na szczęście taka cieniutka warstewka miedzi schodzi łatwo od amoniaku.

Pozdrawiam
Krzysiek
da sie cos z tym zrobic? c4 2004-02-17 21:33:00
witam.

mam takie 2 bagnety:

http://149.156.87.90/~kuba/bagnet.jpg
i
http://149.156.87.90/~kuba/bagnet2.jpg

Bylbym wdzieczny gdyby ktos doradzil mi co zrobic, aby bagnety doprowadzic do lepszego wygladu (glownie chodzi o rdze) i zakonserwowac, zeby ich stan sie nie pogorszyl juz. Czy jest w ogole sens to robic i czy to moze duzo kosztowac?

pozdrawiam
RE:Bagnet ..w niklu Romel79 2004-03-03 21:08:00
Jest to niemiecki bagnet zastępczy tzw ersatz .
Jeśli chodzi o ten hrom czy nikiel to chyba będzie problem , ja już kiedyś prubowałem i nie chciało to zejść żadnymi sposobami , sam jestem ciekawy czym to można usunąć i czy wogóle można
pzdr
oksyda i rdza P.D 2004-04-26 11:31:00
Witam posiadam begnet wermachtu z IIwś,bagnet jest w stanie idealnym,w oksydzie,jednak pod zabka,ktora od wojny nie była sciągana jest nalot rdzy!czym najlepije to wyczyscic zeby nie uszkodzic oksydy.moze byc ocet10%???
mission impossible galland 2004-05-29 21:39:00
Witajcie! Mam mały kłopot. Jak odrdzewić bagnet niemiecki w ktorym sa dobrze zachowane drewniane okladki nie niszcząc ich przy okazji? Najlepiej byloby je odkręcić ale nie mam innych śrub, dlatego muszę zachowac te jakie są zardzewiale. Czy elektroliza niszczy drewno? Może ma ktoś jakiś pomysl? Za rady z gory dziękuję.
RE:okładki do bagnetu Boruta 2004-06-09 07:33:00
Mam bagnet z 42 roku i ma okładki drewniane (to znaczy miał). Skąd masz te dane na temat dat? Co do bagnetów, to mam ich trochę więcej od ciebie, tzn. dwadzieścia parę, ale to i tak niedużo.
Pozdro
RE:Szukałem i nie znalazłem... Monti 2004-07-12 12:08:00
Ja mam taką metodę,że:
1.maluję pędzlem zamoczonym w kwasie element zardzewiały,pojawia się reakcja.
2.kilkanascie czy kilka minut później spłukuję obficie wodą.
3.I 90-100% rdzy znika :),zależy od jej ilości.
Farby nie rusza.Pierwszy raz wypróbowałem tą metodę na mocowaniu fotela do samochodu.100% zadowolenia.Później bagnet i też Ok.
Jeszcze metalu mi nie nadżarło ani razu.
pozdr
Monti
bagnet mauser wykopek maly kaczor 2004-08-23 13:31:00
Wykopalem bagnet w pochwie - niestety lezal w dosyc zakwaszonej ziemi i dosyc mocno obsiadla go rdza. Jak zabrac sie do czyszczenia i rozsadnie rozlaczyc pochwe od bagnetu (calosc wyglada na scalona przez rdze)? Nie chce na razie traktowac go niczym mechanicznie, ani ciagnac na chama, zeby go nie zniszczyc.
jak oczyścić bagnet z farby olo7 2004-10-02 13:59:00
dostałem bagnet do mosina pomalowany czarną farbą a na to jeszcze lakier bezbarwny jak to oczyścić i jak go potem zakonserwować.dopiero zaczynam,jest to pierwszy bagnet do przyszłej kolekcji:) więc nie chciał bym zrobić jakiejś głupoty a niemam o tym jeszcze większego pojęcia pomóżcie prosze.
acha i jeszcze czy to rzeczywiście mosin wz 1891 i ile jest wart tak z ciekawości.
RE: elektroliza - problem comet.pl 2004-11-15 01:45:00
Z tym twoim prostownikiem nie jest najlepiej. Powodów może być wiele, dlatego proponuję oddać go do fachowca.
Ja używam zasilacza wykonanego przez siebie ok 20 lat temu. Regulacja napięcia i prądu. Do elektrolizy napięcie jest mniej ważne, liczy się prąd! Mam regulację prądu w 4 zakresach. Stosuję 0.15-0.5-1.5-3.0 A. Z tym, że ten ostatni rzadko i nie zawracam sobie głowy stężeniem elektrolitu. Np. bagnet silnie skorodowany 1.5A, 3 dni.
Nie wydaje mi się aby prostowniki samochodowe były do tego celu odpowiednie, gdyż nie mają zabezpieczenia prądowego (zwarcia). Zwykły bezpiecznik jest tylko takim zaworem bezpieczeństwa i nic ponadto; jak będziesz chciał
oczyścić drobny przedmiot, to co założysz mniejszy bezpiecznik ?
bagnet- złamany sztych frost 2004-11-18 16:13:00
Mam polski bagnet wz.24. Niestety głownia jest ukruszona- brakuje ok.4-5 mm. Czy można coś z tym zrobić ?
Jakim środkiem.... U96 2004-11-30 17:50:00
Prosze o radę :-}
Posiadam bagnet lebela, wykopek w duzym stopniu zardzewiały i tym samym odpada klasyczne czyszczenia lub elektroliza. Postanowiłem go tylko lekko przetrzec szczotką bo inaczej się rozpadnie.
Jakim specyfikiem (bezbarwnym) można go pokryć aby zachamować korozję i tym samym uniknąć pozostawienia charakterystycznych śladów na ścianie.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
z szacunkiem
VJ
RE: jak oczyścić? :( Kiler 2004-12-25 19:25:00
Czyscilem w elektrolizie bagnet mauser 71 z mosiezna rekojescia i nic jej sie zupelnie nie stalo. Wiec i u Ciebie nie powinno byc problemow. Aha, tylko roztwor do elektrolizy mialem zrobiony z wody z sola kuchenna.
RE: piaskarka Romel79 2004-12-29 13:01:00
proponuje pozucic pomysl z piaskowaniem a zajac sie autoliza lub elektroliza.
Piaskowanie ma to do siebie ze dziala przy pomocy scierania (cos w podobny sposób jak papier scierny) oprucz rdzy zedrze tez zawsze czesc zdrowego metalu, a w przypadku cienkich elemetów wytnie poprostu dziury w miejscach gdzie metal byl bardzo cienki, sama powierzchnia po piaskowaniu tez nie wyglada za bardzo pieknie.
Widzialem kiedys bagnet po piaskowaniu i szczeze to wygladal okropnie
pozdr
Pochwa M98 kocur 2005-01-03 21:16:00
Witam.
Mam problem z oczyszczeniem wnetrza zardzewialej pochwy od bagnetu Mausera 98k. Sprezyna w srodku jest ok, sruba kontrujaca sie wykreca i bagnet wchodzi do pochwy ale wewnatrz jest masa rdzy i chcialbym sie jej pozbyc. Czego moge wlac do srodka aby pozbyc sie rdzy a jednoczesnie nie uszkodzic powloki wnetrza pochwy ?

Pozdrawiam i dziekuje za porady!
bagnecik piotrek w 2005-01-23 12:34:00
witam.
Przedstawiam zdjecie bagnetu. Głownia jest w dobrym stanie, ale chodzi mi o rękojeść. Jest ona troche zniszczona rdzą oraz osłona ogniowa jest prawie doszczetnie zniszczona. Okładka z jednej strony jest dobra ale z drugiej, ja widać na zdjęciu jest jej kawałek. Mam pytanie czy czyścić ten bagnet?? jeśli tak to jak odkręcić te srubki?? czy jak wsadze bagnet do nafty to coś sie stanie z drewnem? A moze go tak pozostawić ???
Bagnet do czyszczenia SSzuder 2005-02-03 20:41:00
Witam. Nabyłem ostatnio taki ładny bagnecik :) wz. 28 F.B. Radom z pochwą. no i mam problem: chce go wyczyscić, ale nie wiem jak się do tego zabrać (tj. wiem, ale wole zasięgnąć rady fachowców :)). pierwsze myslałem o elektrolizie, potem o autolizie a na końcu znajomy podrzucił mi pomysł moczenia w nafice... no i sam nie wiem co robić :D dodam że pochwa ma kilka małych dziurek (ale blacha wokół nich jest zdrowa i silna), do tego jest pomalowana czarną farbą. Sam bagnet ma kilka głębszych wżerów, ale ogólnie jest dosc dobrej kondycji (posiada głównie rdzawy nalot) - zresztą wszystko jest na zdjęciach. Please help me! :)
bagnet z mosiężną rękojeścią Jadzia 2005-02-14 13:48:00
Witam, mam następujący problem: Mam bagnet którego rękojeść wykonana jest z mosiądzu, głownia stalowa (Mauser wz71 bodajże) najchętniej wyczyściłbym tą głownię za pomocą elektrolizy, ale nie dam rady odczepić rękojeści od głowni i teraz pytanie: jak to zrobić, żeby nie zniszczyć rękojeści? Czy ma wystawać z roztworu, czy na przykład czymś ją owinąć? Z góry dziękuję za każdą pomoc. pozdrawiam Jadzia
RE: Pochwa od bagnetu - scalanie Boruta 2005-02-16 14:57:00
Tak wygląda po połataniu i scaleniu, zastanawiam się, czy tylko do środka wejdzie bagnet. Jak zaschnie, to ją przeszlifuję, jeszcze raz zażywicuję wieksze dziury, a resztę wykończę szpachlą. Pozdrawiam
RE: Jak zabrać się za MP? Cyrograf15 2005-03-29 14:48:00
Podałem kiedyś elektrolizie bagnet z okładkami z bakelitu i nic im nie jest. Wojtek
RE: drewno na okładziny bagnetu. Cyrograf15 2005-04-12 18:37:00
Tu lepiej widać sklejkę z fornirów (środkowy). Obecnie ten bagnet ma status noża biwakowego, takie okładki są prawie nie zniszczalne. Wszystkie natarte olejem lnianym. Czy koszmarki to kwestia gustu, mnie się podobają. Śliwy nie mam, poszła do szabli znajomego. Wojtek
RE: Konserwacja po czyszczeniu... past 2005-04-14 13:00:00
do zabezpieczenia jest dobry CORTANIN wygląda troche jak oksyda - po spolerowaniu na mokro pomalowanego przedmiotu. Plus jest taki że jak znudzi ci sięczyszczenie to pomalujesz cortaninem i możesz po jakimśczasie wrócić do czyszczenia. U mnie bagnet czeka tak już rok. Cortanin jest też dość tani. Co do czyszczenia to potwierdzam -- elektroliza jest rewelacyjna.
RE: LEBEL Cyrograf15 2005-06-05 15:46:00
Bagnet czy karbin? Ale i tak elektroliza. Wojtek
RE: mauser, bagnet i pochwa, magazynki TT i MP- zabezpieczenie berthie 2005-08-22 13:44:00
Kup kreta", to takie biłae granulki do udrażniania rur, zrób z tego roztwór z wodą tak koło 5%, owiń bagnet drutem aluminiowym, ale tak żeby w kilku miejscach miał stycznosc z gołym metalem. Zanurz bagnet w roztworze i poczekaj kilka godzin, jak z bagnetu bedą drobne bąbelki to ok, jak nie to sprawdź czy drut ma styk z goym metalem , albo dosyp troche kreta. Jak lecą bąbelki to jest OK. Na drugi dzień rdza powina odpaść, fanta wyjmujesz, dokładnie myjesz druciakiem do szorowania garnków, suszysz i smarujesz woskiem rozpuszczonym w benzynie. Po kilku godzinach, jak juz troche benzyny odparuje wszystko wycierasz szmatka tak żeby sie nie lepiło i gotowe. A poprzedni właściciel benie moczył fanta w ropie i to wszystko. pozdro
RE: WD 40 co powiecie? michał ł 2005-09-23 17:11:00
Z opowieści kolegi wiem, że jak bagnet nasmarujesz WD40 i włożysz go do pochwy to go zeżre szybciej niż jak by w ziemi leżał.
czyszczenie bagnetów sWa 2005-10-25 15:37:00
Witam!! Posisiadam 2 bagnety do mausera: jeden niemiecki a drugi polski perkun" .Po części mam już koncepcje jak sie za nie zabrać, ale zaczerpnę rady bardziej wprawionych. Na całośi niemca nie ma rdzy są tylko czarne plamki w minimalnych wgłębieniach. Bagnet ten podejrzewam, że wyszedł by ładnie po kuracji kwaskiem cytrynowym. Polski bagnet ma klingę w stanie idealnym ,tylko są na niej plamy.Rękojeść jest z oryginalnymi okładkami i posiada niewielki nalot rdzy. W tym wypadku zastosowałbym włókninę (tylko gdzie ją zakupic?)i czy usunie rdzawy nalot?? Swego czasu czytałem, że robi sie to z dodatkiem płynu do naczyń. Czy płyn należy rozmieszać z wodą i czy woda nie zaszkodzi drewnianym okładkom?? Z góry dziękuję.
drewniane okladki w bagnecie wnusio 2005-11-01 19:09:00
Witam znalazlem dzisiaj polski bagnecik,w ktorym jakims cudem zachowaly sie drewniane okladki i teraz mam problem bo nie wiem jak je zakonserwowac i jak wyczyscic bagnet aby nie zniszczyc okladek,bo fosol, ocet czy elektroliza to je chyba zniszcza,prosze o porady pozdro wnusio
zaschnięty smar dako 2005-11-02 14:15:00
Witam.Mam prośbę,jak i czym usunąc z bagnetu zaschnięty smar.Nadmieniam,iż bagnet był grubo nasmarowany tawotem i zawinięty w szmatę.Utworzyło to miejscami twardą skorupę próbowałem WD 40 niestety efekt mizerny.Dziękuję i pozdr.
Czeski bagnet wz 24 Luksik 2005-11-07 14:07:00
Witam. Znalazlem czeski Bagnet wz 24 z drewniana rękojeścią jak go można oczyścić ale metodą domową, niechce odkrecac rekojeści. Pozdrawiam Luksik.
JAK rozruszać zatrzask bagneciku ??? jabol 2006-02-12 10:10:00
Witam wszystkich serdecznie. Prosze o pomoc w rozruszaniu zatrzasku bagnetu. Bagnet \"MAUSER\" jest wykopany i troszke zjedzony prez czas a le w sumie po elektrolizie wyglada ładnie. Nie moge sobie porzdzić z tym zatrzaskiem może na gorąco albo jak. PROSZĘ O JAKIEŚ FACHOWE PODPOWIEDZI. Pozdrawiam JABOL
RE: jak go podrasować?? M40 2006-02-22 22:37:00
Zostaw mausa tak jak jest - nic nie szpachluj!! Ja swojego (niech konfidenci wiedzą, że deko) wpakowałem do oryginalnej kolby (uznałem że warto przeboleć te 250zł ale mieć wszystko z jednego modelu i okresu (tak mi się złożyło, że kolba mausereka i bagnet to wersja oszczędnościowa - kriegsmodel i wszystko z 1943 roku. Co do oksydy - najlepsza byłaby ta prawdziwa, ale to już trzeba się na tym znać.
Prostowanie pochwy GIWEROLOG_16 2006-03-17 01:14:00
Witam w jaki sposób moge wyprostowac zagiecia na pochwie... ma ktos na to jakies sposoby bo mam sliczny bagnet ale ktos uderzył go 3-4 razy i wgniótł pochwe... prosze o pomoc pozdrawiam
bagnet motyl71 2006-03-31 08:05:00
posiadam pochwę na bagnet wz.24 niestety całkowicie zeszła z niej farba, może ktoś pomoże mi jak dobrać właściwy odcień, (najlepiej z farb modelarskich typu Pactra lub Humbrol), to samo tyczy się hełmu wz. 40 używanego przez 1 AWP - jaki ten hełm miał kolor dziękuję z góry i pozdrawiam
RE: Jak i czym wpolerować bagnet Cyrograf15 2006-04-03 22:15:00
Najlepiej polerką (tarcza zwyle filcowa + pasta), zastanów się jenak czy polerować. Co to za bagnet? Wojtek
RE: (wczorajszy wykopek..).. PERKUN.. jak wyczyscić pochwę w środku??? Cyrograf15 2006-05-04 22:53:00
Ja bym sam bagnet też do elektrolizy, a i okładki dorobił. Wojtek
Czarna rdza na bagnecie-jak usunąć? krzyżak 2006-05-08 08:52:00
Wczoraj udało mi sie od kolegi zdobyć bagnecik niemiecki od mausera.Bagnet na początku był zardzewiały,kolega nie myśląc długo zaczął go czyścić !!!szczotką drucianą!!!.potem papierem ściernym chyba i w końcu nasmarował oliwą.Bagnecik ogólnie jest w stanie dobrym po tych jego wyczynach ale martwi mnie drobna czarna rdza na całej prawie jego powierzchni.I właśnie chciałbym wiedzieć jak tę rdzę czarną usunąć by wyglądał jeszcze ładniej???
bagnet ... jak wyczyścić ? Sinuhe 2006-05-08 20:46:00
Witam Proszę o pomoc. Zdobyłem ten bagnet stosunkowo niedawno i nie do końca jestem zadowolony z jego stanu. Mianowicie, jak widać na zdjęciach jest na nim trochę brudu jakiegoś nalotu, ale też i plamek rdzy.Popatrzcie na zdjęcia i napiszcie jakto wyczyścić, żeby było nie jak nówka ale prezentowało się lepiej niż obecnie. A na tym mi szczególnie zależy. Jak wyczyścić głownię ?
RE: bagnety ks 98 fanatyk6 2006-05-29 15:37:00
drugi bagnet
bagnet tr 2006-06-10 17:20:00
jak wyciagnac bagnet z pochwy ktory przelezal 60 lat w ziemi?
RE: Bagnet S84/98 - śróbki Boruta 2006-06-12 10:37:00
Jak od PC, to taki z wiatraczkiem i wykorzystaj czerwony (+ 5V) i czarny (masa). Do masy podłączasz bagnet, do czerwonego kawał blachy i zanurzasz w wodzie z dodatkiem kreta. Powinny iść bąbelki. Pozdrawiam
bagnety austriackie - nity roizab 2006-08-22 15:40:00
Mam prośbę chodzi o bagnety austriackie, a właściwie o mocowanie okładek które są nitowane. Czy istnieje sposób na ich roznitownie i puźniejsze zanitowanie, chodzi mi o wymianę okładek mam bagnet w niezłym stanie gdzie okładki praktycznie przestały istnieć oraz drugi identyczny który jest tylko złomem ale okładki są OK i chciałem je przełożyć do pierwszego. Czy wogóle taka operacja jest możliwa, w miarę możliwości chciałbym wykorzystać do zanitowania okładek oryginalne nity z epoki. Rety ale się rozpisałem, mam nadzieję że jest to czytelne. Proszę o wskazówki i pozdrawiam
RE: Perkun i farba lain 2006-08-23 14:55:00
Wydaje mi sie ze farba nie jest orginalna dlatego ze trzyma sie bardzo dobrze.drewno na jednej z okładek jest niekompletne a na pochwie są delikatne wrzery - wszystko to pokryte farbą.pozatym farba nie jest matowa...acetonem mam jak rozumiem scierać farbę czy moczyć w nim bagnet?
RE: elektroliza bagnetu Akubadzia 2006-08-24 15:12:00
Rozumiem i dziękuję. Intencją mojego pytania było rozwianie wątpliwości przez praktyka problemu, który wielokrotnie na forum był poruszany, tj. czy mosiądz ulega degradacji podczas procesu oszyszczania metodą elektrolizy. Dyskusje toczyły się, zdania na temat były różne, ale ja nie znalazłem rozstrzygającej wypowiedzi. Jak ktoś napisałł ak", to za chwilę ktoś napisał ie". Oczyszczanie nie ma dotyczyć elementów wykonanych z mosiądzu a połączonych z nim elementów stalowych (tak jak w przypadku przedstawionego na zdjęciu M71). Mosiądz jest oczywiście wolny od korozji, pokrywa go jedynie patyna, natomiast nit, śryba, sprężyna, zatrzask i głownia wymagają usunięcia rdzy. To samo dotyczy górnego okucia w którym jest pokryty korozją stalowy dławik. Być może ktoś przerabiał problem w praktyce i ostatecznie będzie mógł rozwiać moje wątpliwości. Bagnet o który chodzi nie jest niczym nadzwyczajnym i po prostu wsadzę go w końcu w elektrolit, podłącze prądy i zostanę sam praktykiem. Zawsze jednak jest miło podyskutować aukowo". Pozdrawiam Mikipad
RE: Wygięty bagnet.... Horst 2006-09-24 20:53:00
Widziałeś kiedys bagnet w takim stanie?
RE: Bagnety!! Boruta 2006-10-18 07:47:00
Pod czarny kabelek podłączasz bagnet, a pod czerwony kawał zwykłej blachy lub pręt dość gruby. I wstawiasz do wody z dodatkiem kreta (wsyp trochę i zamieszaj, uwaga na oczy). Musi być dobry styk przedmiotu czyszczonego z kablem. Po podłączeniu z drutu lub blachy powinny iść bombelki. Jak nie idą, to nie na gdzieś styku, roztwór za słaby (mało prawdopodobne). Nie zrób zwarcia. Pozdrawiam
bagnet okladki wybuch_39 2006-10-20 15:00:00
witam Znalazlem zlamany bagnet od mausera.Jak sciagnac okladziny drewniane zeby ich nie zniszczyc? Pozdrawiam
Jak to wyczyscic? oleq 2006-12-01 20:37:00
Witam wszystkich Prosze o rade jak najlepiej wyczyscic ta pochewke na bagnet?? Posłuze sie linkiem poniewaz mam ten przedmiot umieszczony rownierz w dziale identyfikacja. Pochwa to oczywiscie pięć ostatnich zdjec na dole. http://odkrywca.com.pl/pokaz_watek.php?id=394382 Pozdrawiam
konserwacja drewnianych okładek bagnetu arsaces 2006-12-11 15:43:00
Witam! Tradycyjnie mam pytanie do znawców tamatu. Mam ułamany bagnet od Carcano z zachowaną jedną okładką, a drugą ze znacznymi ubytkami. Drewno jest zmurszałe", ale trzyma się kupy. Jak można je zakonserwować? Czy jakaś impregnacja wchodzi w rachubę? Okładki wydzielają charakterystyczny zapach spróchniałego drewna, ale może coś się da zrobić..? Podrawiam arsaces.
RE: Bagnet elektroliza roman1968 2006-12-23 11:56:00
bagnet jest przed elektroliza
Oksyda na zimno a bagnety to17071990 2007-01-28 08:55:00
Witam wszystkich. Mam pewien problem. Mam bagnet i chcę go pooksydować , jednak dla mnie nie dostepna jest oksyda na gorąco. Czy oksyda na zimno bedzie odpowiednia (czy nie zetrze sie po kilku wyciągnnięciach go z pochwy), czy jej właściwości bardzo ustępują tej na goraco. I jeszcze jedno. Czy 18ml oksydy wystarczy na pooksydowanie bagnetu?:) Pozdrawiam
Oksyda na zimno a bagnety to17071990 2007-01-28 10:20:00
Witam wszystkich. Mam pewien problem. Mam bagnet i chcę go pooksydować , jednak dla mnie nie dostepna jest oksyda na gorąco. Czy oksyda na zimno bedzie odpowiednia (czy nie zetrze sie po kilku wyciągnnięciach go z pochwy), czy jej właściwości bardzo ustępują tej na goraco. I jeszcze jedno. Czy 18ml oksydy wystarczy na pooksydowanie bagnetu?:) Pozdrawiam
Bagnet niemiecki od Mausera. Huball 2007-02-01 00:23:00
Witam i pytam: Czy ktoś wie z jakiego rodzaju drewna byly wykonane drewniane rękojeści do bagnetu ??? Czy drzewo to było specjalnie bejcowane na czarno ??? Mam na myśli ten pierwszy bagnet z tego linka ( rękojesc z nacieciami) : http://mauser98k.internetdsl.pl/gbaniem.html
Rdza jagoo 2007-02-04 11:25:00
Witam, posiadam bagnet do AK 47 ,stan prawie magazynowy,pisze ,,prawie,, gdyż na głowni znajduje się pare punktów drobnej korozji,stąd moje pytanie :jak je usunć nienaruszając oksydy i ogólnie dobrego stanu bagnetu,wiekszość watków dotyczy starych i mocno skorodowanych bagnetów .
Bagnet Pit_100 2007-02-06 16:50:00
Witam! Znalazłem dzisiaj bagnet od polskiego mausera. Jest w pochwie. Teraz moczy się w nafcie. Mam pytanie. Jak wyjąć bagnet z pochwy? Czekać aż sie parę dni pomoczy czy jakos inaczej?? Dziękuje za wszystkie rady i pozdro.
Bakelit czy jednak drewno :) ? kamdrum 2007-03-02 12:03:00
Witam! Mam taki oto bagnet mauserowski i chciałbym się tylko upewnić, że okładziny nie są drewnanie. Na 90% wygląda mi to na bakelit, ale szykuję się do elektrolizy i chcę być spokojny :] Z góry dziekuję!
RE: oxyda, czy rdza ( prośben o identyfikacjon ) e g z e k u t o r 2007-03-04 16:38:00
bagnet znaleziony w oleju do maszyn, sygnowany 37 E.& F. Hurster m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie