Skocz do zawartości

jak wyczyścić mosiądz!!!!!!!!!!!


dp123

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jak bez inwazyjnie wyczyścić klamerkę carską(mosiądz) za każde sugestje z góry dziękuje
ps. kwasek cytrynowy odpada ponieważ nie radzi sobie z tymi zabrudzeniam" w dużej mierze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taka specjalna wata która może do mosiądzu nie słyży tylko do drewna ale mosiądz ładnie czyści.ja łuski z mosiądzu najpierw szmatką z fosolem prezecierałem potem tą watą.tylko z fosolem trzeba uważać bo się różowe badziewie robi które ciężko potem usunąć.watke taką można kupić w sklepach stolarskich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtej carskiej juz nie mam, ta jest wykopana w lesie i czyszczona miękką szczotką drucianą na wiertarce, efekt jak widać.

oczywiscie rodzaj czyściwa zalezy od stanu przedmiotu

- kwasy pożerają cynk z mosiądzu i pozostają miedziane plamy !
- odkamieniacze, fosole, kwaski, zasady nie wchodzą w gre

([{ ekstra efekt daje specjalna sztywna brązowa gąbka/czyściwo do miedzi przed spawaniem i lutowaniem , do nabycia w sklepach hydraulicznych itp. ]})

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Spróbuj namoczyć w occie z odrobiną soli.Cały proces trzeba co jakiś czas powtarzać,mam na myśli wymianę roztworu.Każdorazowo przy wymianie roztworu przeczyść szczoteczka taką domową miękką,pod bieżącą wodą.Jest to proces długo trwały bo około miesiąca przy nim zleci(zależy jaki stan).
Pozdrawiam 281!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w ramach eksperymentu kupiłem carską klamerkę po kąpieli octowej. Nic z tym się nieda zrobić!!! Przebarwienia pomimo niedoczyszczenia są tak głębokie że pomimo zpolerowania prawie całkowitego przetłoczenia pozostają.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie