Skocz do zawartości

Przełamanie 2007 - Kaława


Rekomendowane odpowiedzi

No i czym się przejmowac?Ta gazeta" jest dla ludzi o jednocyfrowym ilorazie enteligencji.I tacy ja kupują i czytają.Kol Rumburak czy naprawde nie masz większych problemów?Ten tytuł prasowy naprawde niedługo sam polegnie.A inscenizacje tego typu jak były tak będa.
Pozdrawiam rekonstruktorów.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Dziwi mnie niekonsekwencja redakcji Faktu". Kiedy GRH Festung Breslau brała udział w kręceniu filmu Dywersant II", staliśmy się obiektem żywego, ale pozytywnego zainteresowania przedstawicieli tego wydawnictwa, obecnych na planie. Zadawali mnóstwo pytań o ideę ruchu rekonstrukcyjnego jako takiego, o godzenie pasji z pracą, nauką etc., ale wszystko to przebiegało w spokojnej atmosferze, bez doszukiwania się taniej sensacji. W artykule o tym filmie, który nazajutrz pojawił się w Fakcie" również nie padło ani jedno nieprzychylne nam zdanie, mimo, że artykuł okraszono zdjęciamy naszej grupy w niemieckich mundurach - również Waffen SS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odkryję Ameryki pisząc, że podstawową zasadą działania brukowców jest pogoń za komercyjnie dobrą sensacją. Szukają tego co się aktualnie najlepiej sprzeda. Prawdopodobnie dziennikarz piszący omawiany artykuł (a’ propos: ma może ktoś dostęp do całości, bo przeczytałem tylko ten urywek) stał obok owego zdenerwowanego pana Ireneusza i doszedł do wniosku, że relację z Waszej rekonstrukcji należy przedstawić jako święte oburzenie emeryta (mógł w sumie znaleźć kogoś starszego, bo ten Pan miał w 1945 roku raptem 6 lat ;), bo to będzie miało lepszy wydźwięk. Pewnie gdyby stał obok zachwyconych gimnazjalistów, to napisałby o doniosłej roli rekonstrukcji w przybliżaniu historii młodzieży (ale to już by się raczej nie sprzedało tak dobrze).
W sumie nie można niczego wymagać od gazety, która przygotowuje komputerową rekonstrukcję złamania ręki przez Kaczyńskiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, człowiek który pisał żeczony artykół chyba w ogóle nie wiedział gdzie jest, albo opisał zgoła inną imprezę która odbyła się w okolicy, a o której nik nie słyszał ... mowa jest o jakimś zlocie !?! którego nie było, a ani słowem nie wspomina o tym że była to inscenizacja pod egidą władz lokalnych, przy wsparciu wojska polskiego, że Ci niby wychwalacze wiadomych idei polegli", że składano kwiaty pod pomnikiem itd ... itp ... a w ogóle szczegóły które raczył podać w odniesieniu do ludzi których podał z imienia i nazwiska są poprzekręcane, swoją drogą ciekawe czy to się o sąd nie oprze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gazetka Fakt" jest dla mnie lepkim gówn.. . Według mnie te wszystkie artykuły sami robią na swoje potrzeby tania sensacja zawsze na topie!Przyciągają czytelnika gołymi cyckami na ostatniej stronie,tworzą artykuły np. Ania szuka lata" a w nim fotki młodej dziewczyny która lata nago po łące!Powiedzcie ile za to od nich dostała.A te ich wypowiedzi tego Pana Ireneusza to sami napisali albo gość dostał za to dole!Ja się nie przejmuje tym co oni wypisują i wam też nie radze!A co do wytoczenia sprawy to poradlcie się adwokata : ) jest tu chyba jeden na forum ;).Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie pisać dwa razy ttego samego - część wklejam z forum DWS.org: specjalnie kupiłem dzisiejsze wydanie tego brukowca, miałem je w rękach (parafrazując słowa pewnego dyrektora pewnej rozgłośni radiowej: ie wiem teraz czym ja te ręce domyję") i oczywiście przeczytałem ów feralny artykuł. Rzecz jasna jest on bardzo tendencyjny i wiele w nim jadu - wystarczy spojrzeć na dołączone do niego zdjęcie SS-manna" dumnie prężącego pierś, z... piracką przepaską na oku! Litości... Fotka wyglądała jakby była strzelona na pijackiej burdzie w Darłowie. Jeśli w imprezie tej uczestniczyli tacy straszni" ekonstruktorzy" udający takich strasznie złych" SS-mannów" to ociekająca jadem treść artykułu od razu nabiera sensu. Liczę się jednak z tym, że zdjęcia zostały dobrane równie tendencyjnie co frazesy w treści artykułu, a tego typu ekonstrukcyjne" przypadki były odosobnione.
Dlatego też powtarzam za szanownymi kolegami: nie przejmować się tym! Szmatławiec i tyle. Szkoda psuć sobie humor po dobrej, udanej imprezie. Szkoda tylko, że miast komentować jej przebieg, przez głupi brukowiec musieliśmy zboczyć z tematu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Fakcie mam swoje zdanie ale wypowiem sie odnosnie postu kolegi kruger:
4 "Byli to młodzi polacy zafascynowani legendą SS bujna wyobrażnia tego pismaka"
Niestety nie do końca. Wielu ludzi zbyt fascynuje legenda" SS co widac także na tym forum (np. posty typu Pokazcie co macie o waffen ss", Gdzie walczyla w Polsce waffen ss" itp. albo nicki typu LSAH18-to o czyms swiadczy)
SS=Waffen SS ????"
Moze Cie rozczaruje ale tak: SS=WSS. SS i wszystkie jej cześci składowe (min. waffen ss) zostały uznane za organizacje zbrodnicza. Pomijam, że wbrew coraz czestszym poglądom waffen ss nie byla ylko normalnym wojskiem".
Takie opinie słuzą zafałszowaniu historii w oczach młodych pokoleń.

Uważam, że jeśli idzie o tego rodzaju rekonstrukcje jak ta opisana, to zarzuty Faktu sa mocno chybione. Na miejscu osób podanych z imienia i nazwiska podjałbym kroki prawne.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNY ARTYKÓŁ UKAZAŁ SIE 17 LIPCA O ZLOCIE W DARŁÓWKU---NAPISAŁ GO NIJAKI---DARIUSZ DUTKIEWICZ--na zdięciu stoję wraz z kolegą w mundurze ss--twarze zamazane,między nami dzieciak któremy tato robi fotke-a pisze tak;dojrzali ludzie w mundurach esesmanów wciągają do głupiej zabawy nawet dzieci;kolejne zdięcie przedstawia kolumne motocyklistów gotową do parady i obok tekst--;kolumny umundurowanych kretynów jeżdżą po pomorskich kurortach;-- no i oczywiście jakaś babcia wylewa swoje wojenne wspomnienia,że pamięta zbrodniarzy itd....no koledzy myślę,że trzeba koniecznie pogadać z panem z FAKTU-- i uświadomić go jakoś ,o co nam w tym wszystkim chodzi


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Bocian 11:15 01-02-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat jest sliski i nawet jezeli zgodza sie na sprostowanie to bedzie ono drobnym druczkiem (jezeli wogole bedzie) na ostatniej stronie. Olac to. Gowna sie nie rusza bo smierdzi, sam mialem nieprzyjemnosci z dziennikiem lodzkim i walka z nimi to walka z wiatrakami najlepiej traktowac to z przymrozeniem oka

Pamietajcie! Co nas nie zabije to nas wzmocni!!! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Jestem rekonstruktorem i przykro czytać takie opinie. Wszyscy wiemy ile czasu poświecamy na przygotowanie takiej imprezy. W Przełamaniu brali udział ludzie z kilku państw (szczególne podziękowania dla Kolegów z Czech), sama gmina wiele wniosła. Czytając takie teksty utwierdzam się w przekonaniu, że do tej redakcji (Fakt) może trafić każdy głąb, a dziennikarski sukces zawowdowy nie zależy od poziomu IQ. To jest dowód na to jaką krzywdę mogą ludziom wyrządzić media - tym o których piszą i tym którzy czytają. Na zdjeciu w tle widać tłumy ludzi, które przyjechały z całej Polski aby obejżeć to widowisko i to juz jest dowód ze to kłamstwo. Fakt (czytaj fuck) należy do dużego niemieckiego wydawnictwa Axel Springer, które ma wiele tytułów i wydawałoby się, że ambitnych... Myslę, że liczba reklamodawców w całym portfolio tytułów spadnie po tego typu wydarzeniu - w końcu każdy pracuje w jakiejś firmie. Osobiście liczę na Odkrywcę, który wspiera brać rekonstruktorską - moze napiszecie profesjonalny reportaż o imprezie?
W przypadku gazety Fuck czekam teraz aż się wezma za wędkarzy i koła łowieckie i napiszą, że wszyscy to kłusownicy.
pozdrawiam i NIE głupocie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to trudno ich wyczuc bo podchodzi do Ciebie kolo z aparatem i blaga o zdjecie, jak tu takiemu odmowic zwlaszcza ze takich ludzi przewala sie setki i jak go u licha odroznic od pozostalych?:P


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Bocian 11:07 01-02-2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emocje na bok bo juz łajza ma następny temat :-)
Jeśli pracujesz w wiekszej firmie to zastanówcie się dwa razy za nim umiescicie reklamę w którymś z tytułów tego wydawnictwa. Stracą parę milionów (średnio reklamy w ich tytułach kosztuja od 30 do 50 tys PLN.) to zaczną czytać to co piszą, moze przeczytają pare książek historycznych i coś madrego zaczna pisać. A tak na marginesie to kolesie z zarządu powinni mieć moralniaka - o czym piszą - same trupy, kradzierze, gwałty łapówki i na ostatniej stronie dziewczyna dnia" co by Polak sie zrelaksował po dawce mocnych wrażeń. Zarząd wydawnictwa liczy pieniadze a społeczeństwo głupieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad dla organizatorów:
-patronat medialny (normalny tytuł, telewizja)- logo na zaproszeniach i plakatach, baner przy inscenizacji
-wyłączność na obszerne transmisje/relacje z inscenizacji dla tych mediów które podejmą patronat
-może sponsor - wieksza firma z regionu
-konferansjer (historyk, osoba medialna)

oraz
-sektor dla prasy, akredytacje
-mini konferencja dla prasy przed inscenizacją

A tak na marginesie to moze koleś z Fuck'u, który to pisał miał letnie obuwie i dotarł tylko na przystanek gdzie był punkt zborny do rekonstrukcji, przemarzł i przegapił imprezę. Zrobił wywiad z frustratem, który stał kilka godzin w korku i tyle. Jak widać inni (w tym TV reginalan w sobotę) potrafili zrobić fajne reportaze i zdjęcia (tym gratulacje za dobra robote mimo trudnych warunkow pogodowych)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i pozdrawiam uczestników i oglądających inscenizacje w Kaławie. Oto link do zdjęć autorstwa Balkona" z grupy Dzimi Militarni Team" ( www.militarni.com.pl ). Link Bezpieczny - polecam : http://foto.onet.pl/5zfr,8hsgj2mj44s0,u.html .

Nawiązując do paszkwilu w Fakcie" - tak naprawdę redakcji nie zależy na rzetelnym opisie zdarzeń i fatów a na zwiększeniu sprzedaży tego „tworu” na zasadzie – a teraz nasramy między kartki – zobaczycie ! - będą kupować, żeby zobaczyć – bo to porusza !. Nie ważne co jest napisane ! ważne żeby przyciągało szare masy tzw. prowokacją. Ja bym to po prostu zlał ! i jedynie zakomunikował na wszystkich możliwych forach i w mediach paramilitarnych – aby przestrzec przed Tą redakcją. Co by przypadkiem nie próbować z Nimi współpracować w przyszłości jak będą mieli zapotrzebowanie na inną „sensację”. To ma krótkie nogi :o) .
Pamiętajmy ! – piszą o nas pozytywnie w np Nationale Geografic, Newsweek ( sorki jak źle napisałem.... ) , Odkrywcy :o) i wszelkich innych poważnych publikacjach. Spokojnie ! nie przejmujmy się. Informujmy o takich materiałach !.

Z tego miejsca serdecznie pozdrawiam Redakcje i Autora artykułu gazety Fakt i życzę sukcesów dziennikarskich !

Stopczyk TGRH !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje, organizatorom zadzwonić do redakcji i porozmawiać z autorem tego artykułu. Sprostowania nie napiszą ale może w przyszłości zastanowią się nad nad tym co piszą na temat rekonstrukcji. Uważam,że trzeba zawsze reagować na tego typu przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strzela się do dziennikarzy" wiedział o tym nawet AL Capone. Chociaż FAKT mozna by było z tego wykluczyć bo tam nie ma dziennikarzy.
Walczmy z nim tym samym: ośmieszajmy ich na imprezach, przygotować mozna jakieś smieszne hasła i powiesić gdzieś na płocie. Śmiech ma większą siłę niż złość i groźby. Konferansjer może powiedzieć coś zabawnego. Miska z wodą i ręcznik + napis dla ludzi z FAKTU : w gównie pracujesz umyj sobie ręce."
A tak poważnie: parcie na szkło jest w wielu grupach i poszczególnych ludziach, a rekonstrukcja wymaga aby próbować zapanować nad fotografami. Akredytacja!! Kto chce być blisko musi się przygotować. Po polu nie moga latać przypadkowi ludzie z przypadkowym sprzętem. Ludzi i sprzęt należy tak zakamuflować aby nie rzucał się w oczy.
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie