Skocz do zawartości

Wrzesień 1939 - zdjęcia (część 3)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 480
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!

Zdj. sa w tej kolejnosci przedstawione, odnosnie dwuch pierwszych jest tylko podane ze ten samoch. rozpoznawczy byl przydzielony do PZ3 w 1938 roku i pokazane sa jego dwie mozliwosci uzywania: drogowa i szynowa. Zdj. trzecie podpisane jak juz podalem, o naprawie tego pojazdu nie ma ani slowa, ale mozliwe ze masz racje bo ten rozbity nie ma zadnego krzyza, ale tego ja nie jestem w stanie dokladniej wyjasnic, nadsuwa mi sie pytanie czy np. w 1938 roku mogl ten pojazd posiadac krzyz a w 39-tym zamalowano go?.
Mam zdjecia tych pierwszych niemieckich poc. panc. (PZ1 - Pz7, przygotowuje wlasnie scanny) ten PZ3 jest bez krzyzy ani na tych 'pancernych' ani na tych opancerzonych wag. towarowych ich nie ma. Nie wiem kiedy okreslono te poc. jako 'pancerne' bo to byly wczesniejsze 'Bahnschutzzzüge' (poc. ochrony koleji) czyli cos jak SOK w Polsce. To na razie co moge do tych zdjec powiedziec, moze jak piszesz ktos ma dokladniejsze rozeznanie i potrafi to wyjasnic.

pzdr
Atos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie