Skocz do zawartości

Sztrafbat" (\") - rosyjska kompania braci


bolas

Rekomendowane odpowiedzi

Serialu nie oglądałem, ale według mnie ta Matka Boska ukazująca się na niebie to przegięcie do kwadratu. Po prostu czyści mnie. Chyba widać taka teraz jest koncepcja ideologiczna w Rosji, że politruka i Stalina zastępuje pop i religijne cuda na niebie. No ale jak w tym kraju z cara Miki Drugiego zrobili świętego, to wszystko możliwe.
Tylko pytanie jak w Kochaj albo rzuć" kiedy młoda Pawlaczka mówi z wyrzutem dziadkom, że tłumaczy Shirley, ze u nich zgoda i socjalizm a na to Pawlak: I co? Uwierzyła?".:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie napisałem w poprzednim poście, ale ja chyba kiedyś oglądałem radziecki film o przeprawie przez Dniepr karnego batalionu (kompanii ?) i też tylko został odin starszina. Czy to nie jest plagiat tego filmu z głębokiego komunizmu ?
Jeżeli nawet nie, to znaczy, że ani się publika nie zmieniła, ani jej postrzeganie świata, ani środki wyrazu kinematografii radzieckiej, tfu, chciałem powiedzieć obecnie rosyjskiej.
Bolas, wiesz kto to był w PRL-u badylarz ? To był dopiero gość, mógł sobie pozwolić na więcej niż zwykłe badyle na polu.

Badylarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to był badylarz w PRL-u bo mnie wtedy nie było ;)

No a właśnie motywy z popem i objawieniami to dla mnie niezły kosmos bo raczej cerkiew była chyba raczej dość mocno tępiona za czasów stalina ... być może się mylę, ale taka akcja że pop walczy ramie w ramie z czerwonoarmistami to chyba raczej trochę fantastyką pachnie ...

A co do ogólnego odbioru filmu - ci się podniecają wizjami takimi, amerykanie innymi. Normalna sprawa. U nas jakby to był nasz film to pewnie by tragicznie ginał jakiś super bohater osaczony przez spiskujących silniejszych nieprzyjaciół ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , porównanie Strafbatu" do filmu z głębokiego komunizmu to nieporozumienie , porównanie do Kompani braci" chyba raczej niezbyt celne . Niespodziewałem się , że Rosjanie są wstanie wyprodukować tak mocny" film o sobie i swojej skomplikowanej historii . Jednak można...Szczerze polecam obejrzenie serialu .Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badylarz jest jak najbardziej wytworem PRL-u bo tylko realny socjalizm umozliwiał bogacenie sie na tychże badylach ,obok badylarza wystepował jeszcze kurzaj" straganiarz "i kilka podobnych . Na szcżescie nowa rzeczywistośc wolnorynkowa ustawiła badylarza i kurzaja na swoim miejscu czyli między chamstwem . Pokłosie badylarzy i kurzaji to własnie Samobrona Lepera w 80% składająca się z tychże - wku...ych że nowa polityka nie pozwala tak łatwo rżnąc ludzi cenami watpliwej jakości wytworami adylarni "
Nie sądzę bolas żeby w czasach PRL badylarz był twoim kolegą - ogólnie postać nie ciekawa ,przeważnie obwieszona złotem jak cygan jeżdząca szrotem z Niemiec traktująca wszystkich jak głupków - taki po prostu nowobogacki złomiarz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi popami i cerkwią w czasie wojny było bodajże tak, że Stalin im trochę odkręcił śrubę, kiedy miał dupę w ogniu tj. w 1941r.
Ja trzeba było bić gieremńca, to popi byli potrzebni propagndowo. Że to niby cały naród radziecki walczył. Niewierzący i wierzący. Ale oczywiście wszystko pod pełną kontrolą i bez przesady. Jak się wojna skończyła i bojcy ugotowali kaszę na wodzie z Łaby, to batiuszka Soso wziął z powrotem towarzystwo za łby brody i po gułagach rozparcelował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcił mnie klip z filmu, cytowany parę postów niżej- zakupiłem film, czekam na dostarczenie i jestem bardzo ciekaw co zobaczę i jak się ma to do kina radzieckiego z lat 60-80, które wielokrotnie było warte uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcił mnie klip z filmu, cytowany parę postów niżej- zakupiłem film, czekam na dostarczenie i jestem bardzo ciekaw co zobaczę i jak się ma to do kina radzieckiego z lat 60-80, które wielokrotnie było warte uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zachęcił mnie klip z filmu, cytowany parę postów niżej- zakupiłem film, czekam na dostarczenie i jestem bardzo ciekaw co zobaczę i jak się ma to do kina radzieckiego z lat 60-80, które wielokrotnie było warte uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie