Skocz do zawartości

Grupa Kalisko-Ostrowska cz. VI


Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich członków Grupy Kalisko-Ostrowskiej.
Informuję,że prowadząca badania terenowe podgrupa Ostrowsko-Sieradzka(w skrócie OS-a)rozpoczęła tegoroczny sezon od przekopania ogródka zaprzyjaźnionego emeryta.Rezultat widać na załączonym zdjęciu.
Pozdrawiam.
Passy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Na koniec rarytas dla ułana.Fragment szabli.Tylko fragment,ale zawsze to szabli.
PS.Mariusz.Zajrzyj do skrzynki pocztowej.Przesłałem Ci szkic pisma do nadleśnictwa.Może teraz załatwianie kwitów" ruszy z miejsca.Pozdrawiam.Passy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować miejscówki:) łuski, monety, guziki, arytas dla ułana" (muszę pokazać znajomemu z kawalerii). Nie lepiej podjechać na Obozową i wybrać sobie coś ze sterty? Wybaczcie złośliwość, ale nie mogłem się powstrzymać. Macie w zamian miejscówkę w okolicach, gdzie takie fanty" wychodzą w kosmicznych ilościach i dla tego już tam nie pojadę: jadąc drogą od Sieradza do Strońska, przed Strońskiem w prawo w dół, polną drogą, w stronę rz. Warty, po prawej bunkier, pole za nim i pod górkę, łuski itp a wagę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ale znamy to miejsce :) a pozatym jak ktos by chciał to stac go na oryginalną Ludwikówke.Nas cieszy wszystko co wyjdzie z ziemi i tu byc moze sie róznimy bo my robimy cos z pasją.A damy Ci kolego tez miejscówke mozesz nawet pochodzic bez wykrywacza od Opatówka troche w bok jest Borów.A jesli chcesz cos cieższego to zapraszam na staroprzygodzką.
pzdr.omi30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podnoszę żelaznej" militarki, więc składy w Borowie odpadają, tak samo jak pobocze jednej z dróg w tym rejonie gdzie sowieci do końca zimy nie pozwalali miejscowym pogrzebać ciał ok 200 z WH. Znam w tamtej okolicy miejsce gdzie chłopi (wiosną'45) pochowali" resztki szwabskiego samolotu bo przeszkadzały w zasiewach, ale po tym jak ktoś donosicielstwem zepsuł opinie na temat ludzi z wykrywaczami w okolicy, (incydent Chełmski?) wydobycie ich zostało...?
Mnie nie cieszy wszystko co wyjdzie z ziemi, i tu na pewno się różnimy, nie lubię kopać łusek,łódek,naboi, PRL'owskiego aluminium itp, traktuję je jak kapsle od wódy, bo jest tego wszędzie pełno i po prostu szkoda na to czasu.
pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to też od jakiegoś strąconego w okolicy" niemieckiego samolotu.... jeżeli chodzi o Chełmce to coś czytałem w Kaliskiej, ale dokładniej o co chodziło ?

Mnie nie cieszy wszystko co wyjdzie z ziemi, i tu na pewno się różnimy, nie lubię kopać łusek,łódek,naboi, PRL'owskiego aluminium itp, traktuję je jak kapsle od wódy, bo jest tego wszędzie pełno i po prostu szkoda na to czasu." - Rozumiem Kolegę i popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Cześć! Będę niedługo w waszych okolicach, czy mogę znaleźć jakieś miejsca warte większej uwagi? Nie zajmuję się II w.św., chodzi mi o drobnicę i wcześniejsze czasy. Czytałem o bitwie pod Kaliszem ze Szwedami, można gdzieś tam coś jeszcze wykopać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....niestety koledzy znalezienie czegoś" z tych czasów, w miejscu gdzie była bitwa jest bardzo trudne, teren przebrany" przez właścicieli pól, mnie (a często tam bywałem) udało sie znaleźć trochę kulek - nic więcej.
Kiedyś nawet zreszą słyszałem, że zaraz po bitwie okoliczni mieszkańcy brali co się dało, pewnie nie wszystko wytargali, i na bank cos tam w gruncie zalega
życzę powodzenia i pochwalcie sie jak coś znajdziecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie