Skocz do zawartości

Rakietnica jak z legalnością posiadania ??


torba5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sumie jak w tytule mam okazje nabyć niemiecką rakietnice aluminiową w pieknym stanie,ale łamie sie bo w sumie nie wiem czy posiadanie takowej w naszym pięknym kraju jest legalne no i tu zwracam się z prośbą jak to jest faktycznie ,druga mniej istotna sprawa jaka by była ewentualna kwota jaką moge zaoferować za ową rzecz bo ja nie mam pojęcia a pan który chce sprzedać też nie wie ile żądać ma to od lat i mu niepotrzebne a za flaszke nie chce oddać pzdr Rafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt niebezpieczne są, wracając do przeróbek znajomy jeszcze milicjant opowiadał o takiej przeróbce aluminiowej rakietnicy na sztucera". wystarczyło w miejsce lufy wprasować kawałek rurki o odpowiednim rozmiarze i był sztucer". Jednak przeróbka ta dla kłusownika skończyła sie szpitalem, sprawą w sadzie i wyrokiem.
aluminiowa konstrukcja nie wytrzymała siły strzału i rozerwało rakietnice raniąc gościa

popieram kraj poje.. nie tylko pod tym względem, a mimo to na pewno nie jest bezpieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest niesamowita , to nawet na rakietnice trzeba pozwolenie???? To jest po prostu popie...lony kraj ,albo władza sie boi , że ktoś wystrzela ich z rakietnicy .Dlaczego zawsze musimy iść ponad poprzeczką???? nie można tego usystematyzować w jakiś normalny sposób???????? ale nic to , już tu nie mieszkam i wrócę na wakacje , a z broni ostrej to ide jutro postrzelać.............legalnie .pozdro.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nawet w sklepach internetowych są znacznie większe kal. do kupienia ! już pomijam fakt, że z racji wykonywanej pracy mam na wyposażeniu rakietnice (nie ja jeden) i nikt nie musiał mieć pozwolenia na nią :) dlatego prosiłem o podstawę prawną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa prawna USTAWA z dnia 21 maja 1999 r.o broni i amunicji.[Dz. U. Nr 53, poz. 549] ze zmianami wprowadzonymi ustawami:
Dz.U. 2001 nr 27, poz 298
Dz.U. 2002 nr74, poz.676
Dz.U 2002 nr 117, poz.1007
[Dz. U. z dnia 28 marca 2003 r.]

Art. 4. 1. Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową,
Art. 7. 1. W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. W rozumieniu ustawy bronią palną sygnałową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia z lufy o kalibrze nie mniejszym niż 25 mm substancji w postaci ładunku pirotechnicznego celem wywołania efektu wizualnego lub akustycznego.
3. W rozumieniu ustawy bronią palną alarmową jest urządzenie wielokrotnego użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, wywołuje efekt akustyczny, a wystrzelona z lufy lub elementu ją zastępującego substancja razi cel na odległość nie większą niż 1 metr
no cóż taka mamy ustawę w naszej bananowej republice i

Warto naprawdę ja znać jeśli chce się bajdurzyć czy coś jest legalne czy nie. No chyba że ktoś jest partyzantem to znacznie zmienia postać rzeczy :)
Ustawa jaka jest taka jest i wtym po...nym kraju nie ma co oczekiwać lepszej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiale z Firmą" na gg i oto cytat moze to cos rozswietli

JAK TO KEST PRAWNIE
10:28:05
Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
(...)
8) używania broni palnej sygnałowej i alarmowej do celów wzywania pomocy,
ratowniczych, poszukiwawczych oraz przez osoby uprawnione do sygnalizacji
zawodnikom rozpoczęcia konkurencji sportowej w trakcie zawodów
sportowych, jeżeli wymaga ona takiej sygnalizacji,
10:28:45 okejos (11217)
uzywania.... a co z posiadaniem?
10:29:00
Jasne, ak sobie" posiadac nie wolno.
10:29:41 okejos (11217)
no dobra... to jak plyne na jachcie to moge posadać rakietnicę? bez zezwolenia?
10:29:55
tak
10:30:31 okejos (11217)
a jak mam w domu?
10:30:35
np. na morzu to nawet musisz posiadac
10:30:49
a gdzie Twoj jacht ?
10:30:58 okejos (11217)
czarter
10:31:20
to jest wlasnie kwestia interpretacji ...
10:31:26 okejos (1127)
ano własnie
10:31:46
ale pamietaj, ze interpretacja prostego policjanta bedzie taka:
10:32:30
2. W rozumieniu ustawy bronią palną sygnałową jest urządzenie wielokrotnego
użycia, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek
spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia z lufy o kalibrze nie
mniejszym niż 25 mm substancji w postaci ładunku pirotechnicznego celem
wywołania efektu wizualnego lub akustycznego.

10:32:42
jest bron palna ... i juz
10:34:28
a jak jest na wyposazeniu to jest wpisana w papiery firmy ...
10:36:27 okejos (11217)
czyli np w wyposarzenie jachtu musi być wpisana.. a jak nie jet wpisana a bede miał na łajbie? to nielegal?
10:36:39
zreszta JAK on ma rakietnice jednorazowa to co innego ...
10:36:55
ogolnie tak
10:36:56 okejos (11217)
a jak taka wojskową?
10:37:08
wielokrotnego ... nielegal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i rozjaśniła się sytuacja :) nie jestem pewien dokładnego kal. ale wydaje mi sie że jest około 1 cala - więc jeśli jest to np 20 mm to nie podlega juz ustawie" ? po drugie - wchodzi w skład zestawu (i jest wyszczególniona na zestawie) więc jest zarejestrowana" dodatkowo używana jest do celów atowniczych" (tfu tfu oby nie było potrzeby) :)

tylko teraz jeszcze jedna opcja - jestem w pracy - ok.. mam prawo

a po pracy ? jestem nadal ratownikiem i obowiązki ratownika nie omijają mnie po zakończeniu pracy ... więc i prawa chyba też ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Koledzy czytam i wam wspulczuje ,polskiego absurdu ,(starego prawa komunistycznego) Korkowiec jest bronia? Muj kolega 30 lat temu stracil oko przez Korkowiec ale to tylko wypadek ,nastepny przyklad to na poligonie(Okonek) w roku 1985 podczas nocnych strzelan oswietlalismy poligon, muj kolega podczas naciagania kurka ,to byla zima palce zmarzniete, kurek sie sliznol i nastepny kolega dostal gwiazda w panterke( plecy ) gwiazda spadla na snieg, kolega mial tylko malego sinca . .Mieszkam w kanadzie i jestem kolekcionerem rakietnic .tu posiadanie racy jest legalne bez zezwolen ,race sie kfalifiku jako pistolet sygnal poniewarz gwiazda miotana nie przekracza 500(FPS) czyli 152.4M na sekunde , od kal: 26,5mm do 12 gu . (wojskowe ,cywilne to samo)ostatnio zakupilem 4 polskie race data prod 1952 nr 310 (11) piekne nowe ,a tydzien temu nastepny zakup race z lat 1960 niemieckie RFN,uzywane ,co do amun w kanadzie to jest problem jest bardzo droga ,ale morzna ja samemu ladowac . co do racy kiedy jade w lasy brytyjskiej kolumbi zabieram race z wkladka na 12 gu (fabryczna) amunicja hukowa. na odstraszanie niedzwiedzi i kugara . PS: co kraj to obyczaj . pozdrawiam wszystkich kolekcionerow Rakietnic w polsce nielegalnie, nie podawajcie sie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czytam i wam wspulczuje ,polskiego absurdu ,(starego prawa komunistycznego) Korkowiec jest bronia? Muj kolega 30 lat temu stracil oko przez Korkowiec ale to tylko wypadek ,nastepny przyklad to na poligonie(Okonek) w roku 1985 podczas nocnych strzelan oswietlalismy poligon, muj kolega podczas naciagania kurka ,to byla zima palce zmarzniete, kurek sie sliznol i nastepny kolega dostal gwiazda w panterke( plecy ) gwiazda spadla na snieg, kolega mial tylko malego sinca . .Mieszkam w kanadzie i jestem kolekcionerem rakietnic .tu posiadanie racy jest legalne bez zezwolen ,race sie kfalifiku jako pistolet sygnal poniewarz gwiazda miotana nie przekracza 500(FPS) czyli 152.4M na sekunde , od kal: 26,5mm do 12 gu . (wojskowe ,cywilne to samo)ostatnio zakupilem 4 polskie race data prod 1952 nr 310 (11) piekne nowe ,a tydzien temu nastepny zakup race z lat 1960 niemieckie RFN,uzywane ,co do amun w kanadzie to jest problem jest bardzo droga ,ale morzna ja samemu ladowac . co do racy kiedy jade w lasy brytyjskiej kolumbi zabieram race z wkladka na 12 gu (fabryczna) amunicja hukowa. na odstraszanie niedzwiedzi i kugara . PS: co kraj to obyczaj . pozdrawiam wszystkich kolekcionerow Rakietnic w polsce nielegalnie, nie podawajcie sie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakietnica jest tylko przeznaczona do sygnalizacji TYLKO.... nie dla barana ktoren chce byc rambo , nie kombinujcie z raca bo popsujecie sobie stosunki z prawem polskim , prawa sie zmieniaja morz pewnego dnia raca bedzie legalna i nie bedzie traktowana jako bron. wescie sobie to do glawy koledzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak naprawdę to ludzie którzy tworzyli ustawę o broni palnej napewno powinni udać się do psychiatry.
Fakt na zwykłą broń gazową trzeba mieć pozwolenie..natomiast na broń czarnoprochową nie trzeba mieć pozwolenia..z broni gazej nikt nikogo nie zabije..natomiast z czarnoprochowca jak najbardziej.
Czy ktoś kiedyś słyszał by robiono napady z rakietnicami?
Jak można niszyczyć broń która ma swoje lata i swoją historię..To tylko nasi bezmuzgowcy wymyślili taką ustawę bo boją się własnych cieni.
Pozdrawiam wszystkich
Walter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka .Jestem ciekawy kto byl pierwszy? .pistolet sygnalowy typu H@K czyli Heckler i Koch wz -1974 kal -26.5 mm wykonany z stali i plastik, A teraz polska wspaniala mysl tech inz b szpaderski i inz k styczynski wykonali w 98% taka sama rakietnice metal+ plastik wz 1978 cal 26,5 mm. Wtym modelu powstaly tylko male zmiany z porow- modelu niemieckiego, no i powstal dylemat kto byl szpiegiem i beszczelnym kopiarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie