Skocz do zawartości

Lustrujem. lustrujem....


Rekomendowane odpowiedzi

Watek jest sliski i pewnie skonczy sie jatka, ale dorzuce dwoje 3 grosze.

Czy nie mozna by juz sobie dac spokoj z ta lustracja wszystkiego i wszystkich, szukania agentow, teczek, a szafe Lesiaka przetopic na lemiesze? Od 17 lat mamy inny ustroj i czasu bylo nadto - rzadzily juz wszystkie opcje i do tej pory nikt sie tym nie zajal - moze tak ma zostac? Ile jeszecze bedzie trwal temat ten zastepczy zamiast np zrobic cos konkretnego w gospodarce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to zalezy z jakiego punktu patrzysz.
Jesli jestes ustawiony to ci to wisi ale jesli patrzysz jak generalowie ze stanu wojennego kasuja po kilkanascie tysiecy emerytury, roznego rodzaju kapusia i ubeka tez niezle sie powodzi a ty jestes dlugotrwale bezrobotny to moze byc roznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio był pogram o artyście malarzu, twórcy jakiegoś kierunku, wyrzucony w 1950 roku z profesury, z wilczym biletem, zatrudniony po znajomości do projektowania szyldów i zwolniony, potem jeszcze jakąś mała fizyczną pracę znalazł. Któregoś dnia zabrało go z ulicy pogotowie, bo zemdlał z głodu, po półrocznym pobycie w szptalu zmarł.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie dect.
rzecierz dopiero teraz ktos zaczął robić w miare normalna lustrację. do tej pory tego nie było. możemy tylko podziękować pewnym znanym ludziom, za brak tej ustawy (typu: naczelny wybiórczej i innni). to właśnie brak ustawy i samej lustracji (ustawa była, ale taka, żeby nie zrobić swoim krzywdy) doprowadził do tych wszystkich afer. dużo by na ten temat pisać, część podali panowie: woytas i Boryta.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ woytas

Patrze z punktu widzenia mlodego, jeszcze ie ustawionego" czlowieka - tymi generalami, jezeli maja cos na sumieniu, powinna zajac sie prokuratuta, a nie prezydent, premier, X ministrow i Bog wie kto jeszcze... O to mi chodzi. A jezeli przepisy przewiduja dla nich takie uposazenie emerytalne to nich maja - klade na to lache. Nie nalezy im zabierac tylko za to ze mieli pecha byc generalami w poprzednim ustroju - chyba, ze maja cos na sumieniu, ale wtedy: patrz wyzej.

@krzychuna

Popieram polityke grubej kreski - przynajmniej po tylu latach, skoro nic nie zrobiono do tej pory to nic dobrego z tego juz nie bedzie. Ustawa w takiej formie jak jest nadaje sie tylko do wypieprzenia do kibla (a juz to co zrobil prezio - ze podpisal bubel i zaraz bedzie skladal swoja nowelizacje to uwazam za skandal).

A poza tym: jak dlugo jeszcze bedziemy ganiac agentow? Nastepne 17 lat? I czy kopaniem w szafach i lustracja koniecznie musi sie zajmowac caly aparat rzadzenia?
Nie dziwie sie troche moim rownolatkom, ze maja w d... (patrz frekwencja na wyborach wsrod ludzi do 35 lat - to ma byc spoleczenstwo obywatelskie?) takie panstwo, ktore zamiast sie rozwijac gospodarczo, na potege prywatyzowac, otwierac sie na ludzi, swiat i Euro robi tutaj skansen :((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie dect.
do tej pory ludzie uwikłanie w agenturę (TW, osoby prowadzące itp.) zajmują odpowiedzialne miejsca dla bezpieczeństwa państwa. jak wszystkim wiadomo, nie przyznają się do swej działalności agenturalnej. natomiast wszystkie akta, o których mówi sie, że są zniszczone, spoczywają sobie bezpiecznie w Moskwie. więc jaki problem mają rosjanie albo opory, żeby ich nie wykorzystywać dla swoich własnych celów? dla mnie jest to jeden z najbardziej przekonywujących mnie powodów, dla których należy jak najszybciej doprowadzić tą sprawe do samego końca i usunąć ich od wszystkich stanowisk. mam równiez wiele innych powodów, ale nie będę się tutaj rozpisywał. proszę zauważyć ile mogli przez te 17 lat zrobić złego dla Polski.
co zas się tyczy ustawy podpisanej ostatnio przez Prezydenta RP (przy okazji należy sie szacunek głowie Polskiego państwa), to wszystkim chodzi o tak zwane OZI czyli Osobowe Źródło Informacji. w tym przypadku pan Prezydent sie myli, chcąc to zmienic. wyjaśniam dlaczego. OZI jest terminem stosowanym przez agentów SB. miał on rozróżnić materiały pochodzące od osobowych środków pracy operacyjnej (OZI) od rzeczowych środków pracy operacyjnej (ergo: dokumentacja fotograficzna, podsłuch, tajne przeszukanie i inne).
po wojnie bezpieka rozróżniała 4 kategorie OZI: informatora, agenta, rezydenta i kontakt operacyjny.. po roku 1960, wyróżniono trzy stopnie: tajnego współpracownika, pomoc obywatelską i kontakt służbowy. od roku 1970 aż do 1989 roku obowiązywało: jako rejestrowane w ewidencji operacyjnej i świadomie wyrażające wole współpracy OZI utrzymano tajnego współpracownika (TW). wprowadzono natomiast niższe, najczęściej nie rejestrowane w ewidencji operacyjnejkategorie OZI; kontakt służbowy(k.s) i kontakt operacyjny (k.o). wprowadzono również nowe źródło - konsultanta (kt)
reasumując,. za OZI nie mogły byc i nie były przez ubeków czy też esbeków uznawane osoby nieświadome kontaktów s SB.
to wszystko oczywiście w bardzo wielkim skrócie z tekstu w Gazecie Polskiej (ostatniej) pióra pana Filipa Musiał. polecam.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się przypomina z histori rok 1936 w Moskwie.
Stalin obudził się i stwierdził, że państwo i jego władze pełne są szpiegów, agentów, dywersantów, sabotażystów.


Najpierw zanim posądzi sie kogoś trzeba mieć niezbite dowody, a niedługo będziemy sądzić kogoś za to, że podpuszczony coś powiedział przy wódce i galarecie w 1982 r., a ktoś inny zapisał to, zaniósł na Rakowiecką, a tam zapisano że od tego pijącego przy galarecie uzyskano cenne informacje"..... :/

Paranoja się zrobi niedługo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie acer.
pie...łeś pan jak łysy grzywką o kant kuli.
co to za porównanie? stalinizm porównywać do dzisiejszych czasów/ bądźmy poważni.
zresztą, kto ich chce sądzić i aresztować. potrzeba ich tylko odstawić od podejmowania decyzji, mogących wpływać na stan bezpieczeństwa państwa. potrzeba również wyjaśnic, czy nie stali za decyzjami szkodzącymi dobru Polski po 1989 roku. a dopiero po udowodnieniu im win, należy pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej.
paranoje to ja widziałem w powyższym poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie zabolało?
jeśli uraziłem to przepraszam, ale śmmieszy mnie, a nieraz irytuje porównywanie teraźniejszości z komunizmem, czy tak jak w twoim przypadku nawet ze stalinizmem. to już jest żenada.
wracając do tej listy, to życie już weryfikuje (sprawa generała Papały) i jeszcze zweryfikuje. poczekamy, zobaczymy (jeśli tylko tego chcemy).
co do nawioedzonego Pisowca, to ty obrażasz mnie. ja od dziada pradziada jestem Polakiem i katolikiem. bliskie są mi tradycje prawicowe. a jedyną partią w Polsce, która spełnia moje oczekiwania jest właśnie PiS. jeśli Ci to przeszkadza, to trudno, ale nic na to nie poradze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ krzychuna

Przy calym szacunku dla Ciebie i Twoich pogladow Gazeta Polska to dla mnie szmatlawiec i zerowe zrodlo rzetelnych informacji.

Pogladami blizej mi do tego co pisze acer i jestem na przeciwnym biegunie pogladow prezentowanych przez PiS.

Napisales:
dopiero po udowodnieniu im win, należy pociągnąć ich do odpowiedzialności karnej." - to szczytny postulat, szkoda tylko, ze w Polsce AD 2006 dziala tak jak dziala. Moze nikt jeszcze nie ciaga do odp. karnej, ale opluwanie i bezpodstawne insynuacje sa juz norma dla niektorych politykow rzadzacej opcji (Macierewicz, Wasermann, prezio i brat, nieco bardziej stonowany Ziobro i Kaczmarek).

Tez jestem z dziada pradziada katolikiem i Polakiem, ale daleko mi do takiego wydania" jakie prezentuje obecna opcja poniewaz dla mnie katolicyzm i polskosc oznacza tez tolerancje, pokore i otwarcie (kraj bez stosow" jezeli Kolega wie do czego nawiazauje), a nie zacietwierzenie i brak elementarnej oglady widoczne na codzien chociazby w TV.

Koniec, bo tu sie obi politycznie, a to nie takie forum

Pax Panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do rzetelności Gazety Polskiej pozwole sobie mieć inne zdanie (np. artykuł na temat agenturalności pewnego pana z TVN),wszyscy zaprzeczali i kłamali i co?).
daj przykład, że to jest tylko szczytny postulat - dowody.
zresztą, co do polityki, to masz rację, ilu Polaków, tyle opcji politycznych. ale bądźmy obiektywni.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nawet tu już na forum zbiera na wymioty.......

Mam dość polityki, po uszy. Przez politykę nie awansowałem w firmie, bo nie kadziłem komu trzeba, i odmówiłem zapisania się do pewnych związków [nie jestem w żadnym związku ani partii]. Ci którzy zapisali się - proszę, awansowali, podwyżki dostali. I to ma być teraz normalność, prawo, sprawiedliwość ?! Wyć się chce !!! Wejść z pepeszą tylko i rąbnąć po wszystkich ciągłym z kilku metrów ! :/

Tu się prosi o rozwiązanie siłowe i wzięcie sprawy wreszcie we własne ręce jak w 1926 r. A propos też jestem z dziada pradziada Polakiem i katolikiem i nikt nigdy z rodziny nie był w żadnej partii - ale nie obnoszę się ze swoimi poglądami.
Co to kogo obchodzi !

Mam dość polityki ! - która włazi z buciorami do każdego aspektu życia prywatnego i zawodowego. To chore !!!
Czasami jak oglądam TVN24 to tylko żeby popatrzeć na fajne prezenterki i tyle.

Dosyć !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie acer.
tak dla wiadomości pana:
nigdy nie byłem, nie jestem i nie zamierzam być w zadnej partii.
natomiast co do awansu, to takowy otrzymałem we wrześniu, od osób z którymi zawsze polemizuje na sprawy polityczne(są za lewicą i nie lubią Pis). nigdy przy nich nie ukrywałem swoich sympatii politycznych. czyli wszystko zależy od ludzi. są klamki i parapety:)
dziękuje i kończe ten temat. swoich poglądów nie zmieniam.
pozdrawiam. krzysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za lustracją. W końcu ona prowadzi do odsunięcia pewnych osób od działań na szkodę państwa, od szantaży. Niech prowadzą swoje prywatne biznesy, a nie wykorzystują stanowiska paqństwowe w celach prywatnych lub takich, do jakich ich zmuszają różni tacy, co mają ich teczki.
Nikogo się nie morduje, nie spala na stosie, nie zabiera obywatelstwa. Rozwiązanie i likwidacja WSI była dobrym posunięciem, ich nikt nie ruszał od upadku komunizmu, nie byli lustrowani, robili co chcieli, nawet swoich zadań nie wykonywali tylko prywatę, żeby kasę ściągnać dla siebie. I jeszcze byli na usługach ruskich, dlatego teraz ruskie są takie niechętne, nieźle im nosa przytarto.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie