Skocz do zawartości

Pokrowiec na saperkę/łopatkę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopadłem kawałek bardzo fajnej skóry nadającej się do zrobienia repliki futerału na saperkę WH (model taki jak w załączniku). Spróbuję zrobić taki...proszę zorientowanych w temacie o podanie dokładnych wymiarów takiej saperki, długości pasków itp. Jeśli to nie problem proszę o wklejenie jakiś pomocnych fotek. Z góry - BARDZO DZIĘKUJĘ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę w temacia niemiec ale chyba powojenne LWP były podobne/identyczne do niemieckich łopatek piechoty, miały też bardzo podobne ramki. Bym wiedział to bym porobił fotki i wymiary egzemplarza który kiedyś miałem, jeszcze z gapą weimarowską z 1934 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 months later...
Odswieżę temacik. Otóż jestem na etapie poszukiwania pokrowca na saperkę nieskładaną wehrmachtu i mam do was prośbe. czy macie jakieś namiary na ładną replikę takiego pokrowca? (nie chcę szyć samemu)Co myślicie o tym z replik? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tej kwestii. Mam skórzany pokrowiec LWP ale raz że to zabytek (datowany 1954), to jeszcze ten krój... Tak więc zachęcam do dyskusji (ale nie kłótni bo czasami tak się zdarza na forach) i pozdarwiam serdecznei wszystkich.
...:::Mauser98k:::...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście ten pokrowiec z repliki.com nie podoba się. Szczerze mówiąc dziwię Ci się, że nie chcesz spróbować uszyć go samodzielnie – to jest akurat jeden z najprostszych elementów do wykonania we własnym zakresie – wyjdzie taniej, a i satysfakcję będziesz miał. W razie czego chętnie służę warunkami technicznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę szyć sam bo wiem z doświadzcenia ze trudno ładnie zrobić szwy żeby nie wyglądały na szyte ręcznie (konkretnie dziurki żeby równo były), pozatym skóry brak, ale to akurat nie jest chyba problemem. Chodzi mi cały czas o pokrowiec z pełnym tyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie