Skocz do zawartości
  • 0

odznaczenie niem-fińskie


woyta

Pytanie

Wkopałem ostatnio takie sobie odznaczenie niemiecko – fińskie. Stan dostateczny minus, emalia popękana z ubytkami, z tyłu ślad po urwanej śruba do mocowania, mocno starte niklowanie, chromowanie, złocenia widoczne na wieńcu ( czy jak go tam zwał ) - od noszenia na mundurze. Skan niezbyt dobry, cyfrówki nie mam. Na ramionach swastyki widoczne nazwy miejscowości – Petsamo, Salla, Kiestinki i Uhtua. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat. Z jakiej okazji bity, w jakiej liczbie, jakie jednostki go dostały ? itp.
Pzdr Woyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pełna nazwa tego krzyża Deutsch-Finnisches Nord front- Kreuz 1941 około 250 euro stan pierwszy.Takie rzeczy wydłubali koledzy na stanowiskach 7 dyw .piech/ XVIII
korpus górski/ oraz 32 dywizji piech.Jednostki walczące pod kołem polarnym. od leningradu w górę do zdaje sie
Murmańska.Cześć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkopałem ostatnio takie sobie odznaczenie niemiecko – fińskie. Stan dostateczny minus, emalia popękana z ubytkami, z tyłu ślad po urwanej śruba do mocowania, mocno starte niklowanie, chromowanie, złocenia widoczne na wieńcu ( czy jak go tam zwał ) - od noszenia na mundurze. Skan niezbyt dobry, cyfrówki nie mam. Na ramionach swastyki widoczne nazwy miejscowości – Petsamo, Salla, Kiestinki i Uhtua. Czy ktoś może wie coś więcej na ten temat. Z jakiej okazji bity, w jakiej liczbie, jakie jednostki go dostały ? itp.
Pzdr Woyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie