Skocz do zawartości

Jak przerobić mundur KBW na przedwojenny piechoty?


Rekomendowane odpowiedzi

Spodnie od butów kbw można stosować tylko w wersji z owijaczami do trzewików. Trzeb akupić sobie zwykłe wyjściowe spodnie szeregowego LWP i są dobre. W kurtkach podnosimy kołnierzy do zapinania na dwie haftki - wymagania techniczne kurtki są w Nowym Przeglądzie Kawlaeryjskim nr 1/2002. Adresy Akagi jak zwykle pomylł: www.grh1939.prv.pl lub www.grh.frko.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka bluzy KBW:
- zmieniasz kołnierzyk bo ten z KBW zupełnie sie nie nadaje
- bluza powinna mieć 7 głównych guzików (a wiekszosc KBW ma 5)
- w rekawach w mankietach powiniene być rozporek z guzikiem
- na pagonach przesuwki
- doszywasz haki na pas w bluzie po bokach (2szt)
- na plecach na dole bluzy robisz dwa rozporki
- kieszenie przesywasz na kształ prostokątu (bez okragłych krawędzi)
- wywalasz całe niepotrzebne usztwnienie i poduszki itp ...
- od wewnatrz (nie pamietam po której) wszywa sie kieszonke na opatrunek

To chyba wszytsko - wiecej nie pamietam ...

Spodnie:
- powszechnie uzywamy spodni podchorązych wojsk lądowych" z demobliu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do bluz nadających się do uzycia ... poza KBW mozna takze przerabiać (co jest znacznie trudniejsze) bluzy podchorążych współczesne ... cały prblem to wykładane klapy kołnerza - trzeba to wszystko wypruć i wtedy wszyć nowy radycyjny kołnierzyk". Ale plusem takiej opcji jest bardzo niska cena zakupu bluzy podchorążego. No i taka bluza po przeróbce ma 7 guzików a nie 5. A to daje wielką róznice wizualną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Pytanie w kwestii numeracji.Aktualnie mundurów KBW na allegro dostatek.
Jednak jak wygląda kwestia rozmiarówki. Rozmiar to zapewne obwód klatki/wzrost. Na fotce http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17670090
mundur wygląda na bardzo dopasowany, jest to ok w galowym, ale nie polowym. O ile większe radzicie kupować, czy ta razmiarówka z allegro jest Ok?
Jaki typ haków był wszywany? Druciane, czy jak wz. 17?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Osobiście guziki wszyłem częściowo oryginalne, a część wziąłem z KBW. Krasnoludki pomogły wyciąć mi malutkie tandetne (znaczy się baardzo uproszczone, nie można ich oglądać a bliska ;-) ) koronki, przykleiłem, pomalowałem całość Humbrolem 11 (aluminium - bo taką miałem z metalowych odcieni) i pokryłem warstwą SuperGlue (zmatowiło, postarzyło, no i farbka nie wciera się w mundur, bo wtedy może wyglądać jak kombinezon kosmity)

michał ł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie