Skocz do zawartości

Słowacja - Kapisova 2006


MK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Uprzedzam że dalsze wklejanie fotek skończy się zamknięciem wątku.

Prosiłem wielokrotnie, jeżeli macie fotki podeslijcie je i zrobimy normalną galerię.

NIE WOLNO ROBIĆ Z FORUM GALERII!

powody są czysto techniczne.

bocian@odkrywca-online.com to adres na który można przesyłać fotki do galerii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Impreza całkiem, całkiem, niestety pod wzgledem liczebności wojsk (zwłaszcza radzieckich)i sprzetu nie dorównała tej z 2004 r. Wielkie brawa dla rekonstruktorów, w tym i z Polski, pirotechników. Tylko to 40 min. opóźnienie....

pozdr - w szczególności dla fotoreportera i współtowarzysza wyprawy MK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawa była przednia miałem możliwość postrzelać z swt i pepeszy-w latach ubiegłych płacono za amo 80 groszy w tym roku była za darmo ale średnio co trzeci nie odpalał był stara 67 rok.prod.na swt dawali od 40 do 70 sztuk czasami wiecej,był też OT z Polski ale nie jjeżdził bo walneło sprzęgło-chłopcy walczyli dwa dni a w końcu stał pod lasem i udawał że sie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Czechach i Słowacji są inne przepisy-dotyczące broni to raj dla kolekcjonerów-ta sztuka był do kupienia z dokumentami za ok.1600 zeta-Była to nówka sztuka nie śmigana –wiekszość broni to były nówki produkowane dla kolekcjonerów tak jak palna-ale lufay są kołkowane -mośki był za 800 zeta-walter P-38 za 300 zeta-pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż złośliwość rzeczy martwych, ale spieszeni" pancerniacy W i K, walczyli równie dzielnie jak grenadierzy.
Ten OT z Polski to chyba ( nie jestem pewien) ostatni nabytek pana F z Podkarpacia.
Co do broni rekonstruktorów. Rozumiem ten ból sam miałem ochotę przewieść nieraz taki pikajacy sprzęt, ale na cóz mi on w Polsce.

pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeszcze mogę dodac -to swoboda z jaką mogłem się poruszać wśród uczestników inscenizacji –i rozmowa z nimi,wymiana doświadczeń i zawieranie znajomości –nie tak jak w Kocku jak się zbliżałem do kaprala to mało no pogryzł tak warczał- jestem teraz w trakcie nawiązywania kontaktu z człowiekiem po Bratysławą bierze 150 zeta od osoby i w godz 9do 16 walisz ze wszystkiego co produkowali w II w i nie tylko no ale oprócz moździerzy ,dział i czołgów hehe +45groszy za sztukę amo wszystko legalnie na strzelincy-pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. GRH Podkarpacie bralo udział w Operacji Dukielskiej w Kapisowej. Cóż można obiektywnie napisać? Czeski film?" była ładna pogoda i dwa transportery. Była też nawet fajna pirotechnika, choć nie zawsze ta artyleria " waliła w odpowiednich momentach. Poza tym dużo strzelającej broni, która aż dziw bierze strzelała nader rzadko. Bynajmniej nie z powodu wadliwej amunicji czy jej braku, bo tego było dosyć. Po prostu Ci Słowacy to chyba oszczędny naród. U nas gdyby byla taka możliwość zaistnieć ze strzelającą bronią to chłopaki na jednej rekonstrukcji wypruliby więcej pestek niż Słowacy przez cały rok. Poza tym był marazm i chaos. Kazali nam atakować szczere pole gdzie nie było widać żadnych Rosjan. W końcu gdy wróg " wystawił głowy z trawy padł rozkaz do odwrotu chociaż wcale nie byliśmy naciskani. Podobnie było w drugą stronę.Podczas odwrotu czy ataku dawaliśmy z siebie wszystko, aby łożyć trochę realizmu w pole bitwy. Rzucaliśmy się, czołgali, poruszali skokami i osłaniali nawzajem. Nasi południowi koledzy przechadzali się za to po polu jakby wyszli na niedzielny spacerek. Po tych ciężkich" zmaganiach Rosjanie zepchnęli nas do okopów. Koło nas kolo z MG-42 miał 4 taśmy na całą bitwę. Po bitwie będzie mógł uczestniczyć w trzech kolejnych, bo 3 mu zostało. Gdy zrobiło się brązowo od ruskich nagle wszystko ucichło. Nie wiedzieliśmy co się dzieje. Ale nasz południowy kolega uświadomił nas, że właśnie wygraliśmy bitwę. Cóż do dziś nie chce mi się w to wierzyć.
Podsumowując: Zapraszamy Słowaków na Bzurę, czy jakiekolwiek polskie rekonstrukcje na korepetycje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie