Jump to content

prosze o identyfikację skrzynki


Czarek

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply
OK jak będę ją już mieć to pofocę:)ja mam z polskich tą ,skrzyneczkę na pociski do garłacza VB,ogromniastą skrzynię sanitarną z pięknym orłem i WP SAN-od nikt nie wie czego,wykopkowa na RYGi spod Iłży,a teraz niedługo jeszcze jedna chyba będzie jedna większa stalowa na pociski-też nie wiem jakie ale coś z większego kalibru...ale jeszcze jakis tydz bedzie trzeba na nią poczekać:)
Link to comment
Share on other sites

moździerze mówisz...widzę że obserwowałeś ją na allegro:)
ta konserwa też allergiczna -jakiś człowiek wystawiał ją w Wielkiej Bryt do 1960 roku jak brytyjską-zapytałem grzecznie poza aukcją pana sprzedającego ile chce-odp.zł29 więc ja dałem 29:)oby więcej takich fajnych sprzedawców:)))
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy dobrze zrozumialem o czym mowicie ale..stalowa, zielona na 3 sztuki z krzyzowymi przetloczeniami na wierzchu, to moze byc na polskie 100-ki.Ale bez zdjecia, czy wymiarow, to nie powiem. W srodku powinny byc dwie usztywniajace blachy z otworami na czubki i na tyl pocisku, szyny do ich zalozenia ( prostopadle do pocisku i drewniane loza na 3 x 100 mm. Jesli mala, metalowa, rowniez z krzyzowymi przetloczeniami, to moze byc na 3 Stockesy.Bardzo rzadka rzecz.Jak podeslecie fotki lub linka do, jak rozumiem zakonczonej aukcji, to Wam powiem, czy to to.
Link to comment
Share on other sites

Amen, lodka na pociski do 100ki wz 14/19 A. Takie byly w przodkach i jaszczu. Brakuje dokladnie 2 blaszek. Na przedniej i tylniej sciance wieka powinien byc czarny czworobok (gdy lodka jest zamknieta, przedni powinien byc na raczka). Sciany boczne lodki powinny miec dwie nakladki z wycieciami do ruchomych scian oznaczonymi na dnie lodki napisami: G-15, G-23, G-28 lub 33, G-31. Ciekawym czy w Twojej sie zachowaly????. I czy sa na dnie 2 stopy do rygla na skrzyni nabojowej przodka lub jaszcza? Jak mi sie uda to jeszcze dzis machne rysunek z instrukcji.

W IPiMS mamy partnerke, tzn lodke wz 14/19 A na luski, z jedna luska nawet. Co nasuwa nastepujace skojarzenie - podnoszac lodke z jednym li tylko pociskiem prawie ze sie nie nadwyrezylem. Nasi dziadkowie z artylerii musieli byc silnymi chlopaczkami! A co dopiero mowic o lodce wz 14/19 P w ktorej byly 3 pociski i 3 luski z prochem.
Link to comment
Share on other sites

PANOWIE.....
skrzynka do przodka 100 mm hb jest zupelnie inna ...., po pierwsze ma szyny zaczepowe , o drugie jest otwierana po długim boku i z przykrywą dzieloną , poza tym w przodku ski są w skrzyniach razem z przodami .....
skzynia ze zdjęć powyżej jest klasczną skrzynią transportową .... i nie da rady jej włożyć do przodka starachowickiego ...

pzdr patron
Link to comment
Share on other sites

PATRON: w tym wypadku Krzysztof ma racje, mowisz o innej skrzyni. Wybieram sie przypadkiem do piwnicy,jak sie dokopie, to zrobie kilka fot takiej skrzyni, tylko z pelnymi bebechami oraz bratniej skrzyni na luski do 100 mm (w odroznieniu od czarnych prostokatnych oznaczen przy wieku i zawiasach pudla z pociskami, skrzynia na luski miala oznaczenia pomaranczowe).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information