Skocz do zawartości

co myslicie o wystawie wypędzeni"


Rekomendowane odpowiedzi

no własnie
zrobił sie mały skandalik polityczny... ale ja jestem ciekawy co o tym wy myslicie.. oczywiscie o wystawie a nie postepowaniu Kaczorów
czy ktoś z was widzial moze tą wystawę?
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=258547
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie oglądałem, a Ty adia M" słuchałes?:)
Skoro tytuł wystawy Wypędzeni" to to z pewnością o bimbrownikach jest.
Niemniej chyba masz rację, skoro nie widziałem to nie powinienem oceniać (ale myśleć o tym g... mogę).
A że oglądać nie mam zamiaru to już się nie odzywam.
Cześć.
Darek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie maxikasek tu nie chodzi o tresć samej wystawy tu chodzi o to że przez tą wystawę rozpoczyna sie proces usprawiedliwienia i obrony nazistów. Tej wystawy nigdy nie powinno być a na pewno nie pod tą nazwą, bo wypędzony kolaży sie ze skrzywdzony niewinny.
A bardzo łatwo manipulować uczuciami gdy pokazuje sie takie tragiczne bo tragiczne momenty życia. U oglądających pozostaje pytanie kto to zrobił i dlaczego ? .Proste odpowiedzi mówią Sowieci Polacy Czesi.
Więc ja nie musze widzieć tej wystawy by być co najmniej sceptyczny!
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg badania Instytutu Spraw Publicznych: 68% Niemców nic nie słyszało o propozycji budowy Centrum Przeciw Wypędzeniom, 20% słyszało, ale nie wie o co chodzi. Z pozostałych 12% prawie połowa ocenia go pozytywnie. Widać nas bardziej interesuje to niż Niemców. Zresztą jak pokazują migawki z wystawy to tłumów raczej nie ma.
A RM parę lat temu przypadkiem posłuchałem- jakieś pogadanki polityczne- i byłem przerażony, takiego jadu nie było nawet w kronikach z lat 50-tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myśłę? Myśłe ze jak zwykle Polacy strzelają z armaty do wróbla. Jeszcze brakuje oficjalnego stanowiska Kancelarii prezydenta i będziemy mieli jasny obraz polskiej degręgolady opanowanej przez narodowo-ludyczną histerię.
Tandeta z wycofywaniem eksponatów, awantura o dzwon którynikomu nigdy nie wadził, nagła miłość posłanki Pis do aretefaktów z Gustlofa, jakieś awantury o sybirackie sztandary... O co w tym wszystkim jeszcze chodzi?
Wiadomo ze Steinbach jest politykiem i zbija polityczny kapitał na wypędzonych akurat. Ale zeby robić z tego aż taki raban? Co bym zrobił na miejscu tych co tak gardłują i machają szablą? Otóż wynająłbym grupę historyków która prześwietliłaby przeszłość władz i ważniejszych członków związku wypędzonych. jełsi mają pieniadze na wystawy i centrum a nie mają pieniedzy na weryfikację przeszłosći członków(tak utrzymuje Steinbach) to my powinniśmy im w tym pomóc. Może Ojcu pani Steinbach omsknął przypadkowo sie karabin i trafiło na jakiegoś Polaka. Może któryś należał do SS jak ostatnio jeden z Noblistów? Moze któregoś objęła amnestia z 46r?
Tym tropem trzeba isć a nie drogą gardłowania i machania szablą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, za dużo szumu wokół wystawy, punkty zbiera tylko Erika.
Nasz rząd także chce załapać sie na te punktu tyle że w wyborach samorządowych, niby to wszystko w interesie Polski,a efekt jest całkiem odmienny na arenie międzynarodowej.
Wg mnie politycy nie powinni tak impulsywnie reagować, jest 1000 sposobów na wyrażenie swojego sprzeciwu nie wikłając sie w szczeniackie pyskówki.
Wracając do samej wystawy, z której strony by nie patrzeć to wystawa jest o Niemcach i dla Niemców. Wtrącając tam eksponaty i przykłady innych pokrzywdzonych nacji, gubi sie granica kto jest katem a kto ofiarą ( taki dość prosty zabieg socjotechniczny). Wystawy tej być nie powinno , tym bardziej w Berlinie , tym bardziej z tytułem Wypędzeni" . Nie można do jednego worka wkładać tych którzy popierali nazizm , z ofiarami nazizmu. Już słyszę głosy : przecież to tylko ludność cywilna nie mająca wpływu na to co się dzieje w państwie. Ale jak ktoś by mi powiedział że moja przyszłość jest w wymordowaniu swojego sąsiada i powiększeniu przestrzeni życiowej, to bym przynajmniej zadzwonił po lekarza tego od głowy.

Ale co ma powiedzieć mój dziadek który nie dość że musiał do lipca 44roku oddawać kontyngenty to jeszcze w wyniku działań wojennych zapoczątkowanych przez Niemców (Nazistów Niemieckich) stracił całe gospodarstwo z domostwem i inwentarzem od zapalającej amunicji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest prosta i jasna jako ksieężyc w nowiu. Otóż znaczna większość tzw bauerów korzystała z niewolniczej siły roboczej. Traktowani byli raz lepiej a raz gorzej. Fabrykanci niemieccy wykorzystywali niewolniczą siłę roboczą w postaci kontyngentów robotniczych z krajów podbitych.
Suma sumarum to wśród wiekszosci wypędzonych z których znaczna liczba to włąśnie wysiedleni z rolniczych obszarów to są osoby które są splamione niewolnictwem. I taka jest prawda i niech nikt mi nie mówi że to są biedni ludkowi których nagle ruskie wygonili z domów. Mit jakoby poczciwi spokojnu Niemcy nie mieli nic wspólnego z reżimem Hitlera to taki sam mit jak bajka o złotym cielaku w konopielce. Czy normalny człowiek niewolniczo wykorzystuje drugiego człwoieka? Nie! taki człowiek to psychopata i przestępca, krymninalista. nawet wobec gefangene" Amerykanie nie stosowali pracy niewolniczej tylko dostawali za to Niemcy jakieś grosze bo grosze ale zawsze.
Starsze pokolenie Niemców i ich zwichrowani pogrobowcy to najbardziej zakłamana nacja Europy - obłuda i wyrachowanie takiej Steinbach dorównuje chyba tępocie pi ciasnocie umysłowej Leppera po drugiej stronie odry.
Rzygac mi się chce tymi wszystkimi opowieściami o wypędzeniach. Prosił ich kto o tę wojnę? Ale co im tam mówić - oni swoje, kaczki swoje. Potrzxeba mi tu teraz problemów z wypędzonymi ramolami jak klimat się ociepla. W lecie =40 w ziemie -30, strach wsiąść do samolotu, putin bawi sie rurkami a Watykanie rządzi chłopak z HJ . No fakt - nie chciał ale smród jest. Nie da sie ukryć.
Czy ci ludzie nie mają innych problemów? Czy PIS w programie zawierał postulat rewindykacji zabytków z Gustloffa? Po co ta cała awantura skoro Gustloffa zatopił Rosjanin? Co nam do tego?
Mówię , prześwietlić i skompromitować całą tą organizację, podłozyć nawet świnie po to aby skompromitowac. Słuzby specjalne na całym świecie tak robią. Myśłicie ze sprawa Krauzego z PzU to przypadek nagle dzień po info że kupił złoza w kazachstanie? Otóż komuś tu zalezy aby skłócić rząd i Prokom po to aby Krauze poszukał eksploratora tych złóz gdzie indziej niz w Polsce. najlepiej za wschodnią granicą.
Takich świństw mozna wyliczac wiele. Tylko u nas macierewicz tropi robaki w śliwkach a wkoło grasują jakieś Ałganowy , esbeki dają certyfikaty moralności. No po prostu paranoja.
WWYjeżdżam już chyba z tego kraju. Mam dosć kaczorów, Sld, Leppera, Tusków i całej tej hołoty, flag do góry nogami, pancernych teczek, mam dośc mrozów, upałów, mojej bratowej i w ogóle qrwa mam dośc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , wiecia tak sie nad tym zastanawiam i myśle , że może czas zacząć ignorować niemców.Chodzi mi o to , że drażliwe i bolące tematy zawsze poruszają nasze serca i wciąż mocne poczucie krzywdy.I słusznie ----tylko może czas zacząć traktować wyskoki takiej steinbach i artykuły niemieckich gazet z góry" i z pobłażliwym uśmiechem.Chodzi mi o to , że może czas przestać udowadniać niemcom za co są odpowiedzialni (cały świat zna prawde o tym kundlim narodzie) , ale nie przejmować sie nimi wcale , oni wstyd i pietno hitlera , mengele , holocaustu będą nieśli jeszcze przez wiele pokoleń.A my cóż.....................mamy tego pecha , że mieszkają na zachód od Nas , a tekich steinbach to będzie jeszcze wiele.pozdrawiam.liha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to
Nie można powiedzieć że naród nic nie wiedział czy był przeciwny ale się bał cokolwiek powiedzieć . Bo jeżeli czerpał jakąkolwiek korzyść chociażby szczotkę do włosów czy guzik czy roboczogodzinę (niewolniczą). Nie ma prawa mówić że jest niewinny, że nic nie wiedział o ludzkich tragediach.
W ustach narodu niemieckiego Wypędzeni" to kontynuacja teorii wyższości ras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Durna jak but. Szkoda brata ale co ... sam wybierał (choć pewny nigdy tego nie byłem). Zachowuje się jakby poczwórną kumulację w toto wygrała . Tylko ja do jasnej cholery nie mam zamiaru zapierd... w firmie na jej kaprysy. takie to są rodzinne interesy i panny które wychodzą z załozeniu że mąż jest po to żeby zarabiac pieniądze. Mąż qrwa! Ze szwagrem ślubu nie brała! Wszystko ok, tylko jak dla mnie jej obecnośc w rodziennie jest potrzeban jak wagon granatów zakopany w zagonie ogrodnika. Jak pierd to ukwieci całe miasto.
Druga bratowa jest normalna tylko ten egzemplarz trafił sie jakiś francowaty. Po prostu zaczynam wymiękac. Żeby to jeszcze kumało o co chodzi a to sie nosi jak miss na padoku. Zamarzyła sobie żeby na jakieś cholerne wesele kupić sobie kieckę za kilka tysiecy . Do tego buty i obowiązkowo garnitur nowy dla męża. A ja sie kryguje z każdą złotówką. No po prostu pierdolnięta jest i tyle. Albo ślepa. Ch.. wie co juz .
Sorry chyba już starczy.
Miałem ciężki dzien. Jakiś poznaniak mało nie staranował mnie jak jechałem kolarką. Miał swietny pomysł władowac się na trzeciego.jakbym dostał w swoje łapy to ... już mi sie nawet nie chce pisać. potem kawał gresu spod ciężarówki rozwalił mi okulary. Dobrze że jeszcze oczy mam na miejscu. na koniec bratowa przywiozła pół swojej rodziny do teściów - czyli również do mnie. Tego było juz za dużo n moje sterane jej widokiem nerwy. Wyprowadzam sie ... albo nie. w ramach protestu zbojkotuje niedzielne obiady a już na pewno rosół w wykonaniu mojej bratowej że o pomidorowej nie wspomnę. Czy ktoś widział zeby do pomidorowej wrzucać buraki?
Sorki za tekst ale wściekły jestem jak cholera. Wszyscy gdzieś wyjechali i nawet browara nie ma z kim wypić. W TV Wildstein wybiera MIss. Kolejna poruta. Widac władza, kasa i dupa nawet dzierżyńskiego wprowadziłaby na telewizyjne salony. tak kończą rewolucjoniści którym po 40 zaświeci w głowie myśl o tym że prawdziwe życie faceta zaczyna sie po własnie po 40. Zastanawiam sie co temu kolesiowi strzeliło do kędzierzawego łba że siadł z Szaranowiczem, Szapoowską, Babiarzem żeby oceniać zady i kłęby hornych dziewuch z których co druga to historyk sztuki albo dumny teatrolog. O zamilowaniu do malarstwa długonogich piękności nie wspomnę. A potem gadają mi znajomi z uczelni że przychodzą na studia panienki prezesów i kolesie nie wiadomo skąd. panny o sztuce pojęcie mają takie jak ja o fizyce kwantowej a panowie w twórczym szale demolują akademiki. I to byłoby na tyle z ich twórczości.
Swiat schodzi na psy i tyle
Zjem se zaraz kapsułke trilacu to mi przejdzie. Nie ma jak to połknąć sobie 1600 milionów bakterii lacidobacillus bulgariensis. Pytanie tylko czy aby dla lepszego samopoczucia nie zapodać sobie jakiegoś miliona w bonusie. Bedzie tego może z 1/1600 kapsułki. Jak myślisz, chyba se łykne zamiast kolacji.
Polecam każdemu. Od jakiegoś czasu pozbyłem się przykrych żołądkowych dolegliwości. A to wszystko dzięki bulgariensis. Kto by pomyłśał że te bułgary to taką armie mikrobów pożytecznych mają.Ponoć jak wrzucisz taką kapsułke do mleka UHT to się zrobi zsiadłe mimo że mleko pasteryzowane, ale nie chce mi sie wierzyć że natym UHT coś jeszcze urośnie i sie wychowa.
pozdro. Moze do jutra mi przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, współczuję. Każdy ma złe dni z akumulacją babszytlstwa i czynników wywołujących furię. Tabletka pomaga. Polecam jednak samotny wypad do lasu, spacer, dotlenić się, ubzdryngolić się , obudzić się szarym świtem w lesie i od razu lepsze samopoczucie - Jak dobrze wstać skoro świt.."

Do moderatorów : proszę o wyrozumiałość dla człowieka i nie karanie ostrzeżeniami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eriko, ty ciemna Niemro! Pochodzisz z Rumi w przedwojennym powiecie morskim. Miałaś więc obywatelstwo II RP i mogłaś tu wrócić jak Von Krockow po 1989 r. Polska to terez wolny kraj i nikt nikogo nie wypędza. No tak, ale na co Ci spokojna starość w spokojnym polskim miasteczku. Wolisz podburzać tych kilku starych sfrustrowanych hitlerowców, ktorzy obojętnie czy mówią czy pierdzą. Tak samo to brzmi i tak samo pachnie. Pewnie robisz na tym niezłą kasę. Erika zastanów się! Rumia to dzisiaj bardzo sympatyczne miasteczko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie