Jump to content

Dzisiaj, 2250, tvp1


beaviso

Recommended Posts

Pewnie nie będzie tam nic nowego, ale kto wie?

[za www.tvp.pl]
poniedziałek, 1.09.2003
22.50 ŻOŁNIERZE FUEHRERA PODBIJAJĄ POLSKĘ
Film dokumentalny, 12 min, TVP 1996
Autor: Jerzy Redlich
Narrator: Janusz Zakrzeński
Naczelne dowództwo Wehrmachtu zleciło swojemu fotografowi Hugo Jaegerowi sfotografowanie inwazji Trzeciej Rzeszy na Polskę we wrześniu 1939 roku. Kilkanaście fotografii dokumentujących tamten okres wykonał także prof. Heinrich Hoffmann z Monachium. Materiały te złożyły się na cykl zatytułowany Żołnierze
fhrera na polu bitwy". W programie przedstawione zostaną zdjęcia odnalezione wśród rupieci na strychu domu w Zawierciu.Co do tego Hoffmanna, to miałem w ręce pochodzący z 'tamtych czasów' mini-album jego autorstwa, ze 100 fotek mniej więcej. Tytuł: Mit Hitler in Polen".
Niektóre z tych zdjęć zamieszczono w wydanym ok. 3 lat temu albumie Wrzesień 1939 w niemieckiej fotografii".

pozdr,M
Link to comment
Share on other sites

Widziałem ten filmik - dla mnie był ciekawy. Denerwował mnie bardzo głupawy komentarz utrzymany w protekcjonalnym tonie he,he, proszę, jakie to zdjęcia porobili sobie Niemcy, he, he, a swojego zniszczonego sprzętu nie fotografowali". Akurat te zdjęcia broniły się same bez tego komentarza - były robione na użytek propagandowy, ale stanowią dokument.
pzdr.
PS. Wydawało mi się, że było zdjęcie jakiegoś polskiego wodnosamolotu, całego (tzn. niezniszczonego), a kiedyś czytałem na tutejszym forum, że wszystkie zostały zatopione?
Link to comment
Share on other sites

Pisałem w wątku o samolotach, że widziałem foto tego zatopionego", który w rzeczywistości miał jedynie przedziurawione pływaki. To samo zdjęcie pokazano wczoraj.
Osobiście nie wierzę w te zatopione wodnopłaty.

Z innych fotek najciekawszy był dzisiejszy magistrat gdyński. Znam ten budynek od dziecka, heh :)

pozdr,M
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information