Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. VIII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

Chwała,

mam wrażenie, że toczę słowa li tylko do siebie.
Gazety i owszem są. Rozpiętość lat to: 1930 do 1938. Tytuł:
Przewodnik Katolicki. Jest trochę ciekawego matereiału (przegladanie podczas układania i odkurzania) dot. wojska, polityki oraz życia ludzi. Oczywiście są reklamy i drobne ogłoszenia. Dzisiaj zrobie fotkę jak to wygląda. Jak już zacznę dokładniejszą lekturę owego wydawnictwa katolickiego to z co ciekawszych materiałów porobię skany i zamieszczę.

Jutro mnie nie będzie od samego rana - wybywam do H. (helmutowo") - wracam w niedzielę wieczorem. I tak bez wykrywki (nie mam skąd pożyczyć) na nic moje chodzenie po lesie, a tak przynajmniej poogladam sobie bunkry w H.

Bywajcie mało rozmowni towarzysze - nie będę Was nakłaniał do zostawiania śladów - nie ma przymusu hi hi.
M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

To nie tak Wojna że piszesz sam ze sobą. Wszyscy czytają ale nie ma czasu pisać w tygodniu - przynajmniej w moim przypadku. Myślałem że dziś wyrwę się zrelaksowac do lasu ale niestety znów siła wyższa mnie zatrzymała w postaci przebudowy kominów wentylacyjnych. Oby pogoda dopisywała wytrwałym. Mam nadzieję że jeszcze pokopiemy zimą wspólnie bo czuję się jakbym zaniedbywał hobby:)
Z zimowym partyjnym pozdrowieniem
Luger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

ładna ptaszyna. Jestem nieco zmordowany sobotnio-niedzielnym wypadem do H. Pogoda nie dopisała - padało, dlatego też nie zrealizowałem części planu związanego z tamtym miejscem. Nie teraz to w innym terminie.

Co tam u reszty - jakieś łupy wojenne, zdobyte nowe terytoria?
Czekam na wieści - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

już myślałem, że Jarosław w poszukiwaniu różności zagubił drogę do tego miejsca (der K. również pochłonięty czymś).
Fajnie, że pogoda jest na tyle łaskawa i pozwala na bliski kontakt z naturą hi hi.
Mam nadzieję na jakąś relację z wypadu - chyba, że już całkiem olewacie...
A tymczasem, życzenia w krótkich, żołnierskich słowach jak na załączonym obrazku. A cha - i pozdrowienia od Marcina (zlot w Darłowie) z Libanu.

Bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Takie maleństwo z dziurą pośrodku trafiło się jeszcze przed Świętami..
Rozszyfrowałem skrót STB.KOSLIN" jako Słupska kolej wąskotorowa Koszalin (STB - Stolper Kreisbahnen AG). A napis poniżej Gultig fur eine fahrt" - Prawo do jednego przejazdu.

Żeton jest już niestety nieaktualny :(

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego(obfitego w znajdki) Nowego Roku!!!
Życzą ZaKu i Romko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witom:]

Ooo bardzo ciekawy żeton:] Moze Ci sie jeszcze uda załapać na jazde:) Ja tez dziś troche pospacerowałem ale to nie wszystko. Miedzy innymi 1/24 talara z 1761r. i duzo wspolczesnych monetek. Ktoś był dzis rownież gdzieś? Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji nadchodzących
Świąt Bożego Narodzenia
pragnę przesłać najserdeczniejsze życzenia.

Niech nadchodzące Święta będą dla Was niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzę, aby odbyły się w spokoju, radości wśród rodziny i przyjaciół
oraz wszystkich bliskich dla Was osób.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzę dużo zdrowia i szczęścia.
Niech nie opuszcza Was pomyślność i spełnią się te najskrytsze marzenia.



Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Wigilia już za nami czas mija niesamowicie szybko , to może małe kopanko przed Nowym Rokiem w tygodniu lub w sobotę dla spalenia kalorii .

A to już z ostatniej soboty czyli z prze wczoraj dwustronna blaszka trochę dziwnie opisana

Erwin Solasse 92
Bln . Niederschonhausen . Berl . st
I .Ers . Batl . JR . 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

ja dooiero po świetach wybieram sie po swojąa wykrywkę, więc... spotkamy się w terenie dopiero w nowym roku. Gratuluję blaszek... czy inni załoganci równie intensywnie spędzali godzinki przedświąteczne jak J.?
Za godzinę wychodzę na wesele - hi hi będzie wesoło.

Tymczasem bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po świętach jakaś taka cisza...chyba nikt nigdzie nie był ale za to ja byłem:] Ciekawsze pozostałości z płaszcza najprawdopodobniej Belgijskiego. Jak ktoś bedzie ciekaw to moge dodać kolejne zdjecia z tego spaceru...?
Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Pomimo wczorajszej balangi do późnych godzin nocnych udało się mam wyjść w teren z der K , było to ostatnie nasze wyjście w tym starym roku 2006 .
I jak zwykle był to las pełen niespodzianek monetek , haków, guzików, orzełków, i innych drobiazgów które tylko sprawiały nam radość .

Dzisiejsze co nieco, przepraszam za skan ale to z pośpiechu .

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2007

POZDRAWIAM ...J...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

widzę, że koleżeństwo nie próżnowało - gratuluję... mi chwilowo musza wystarczyć wirtualne podróże, ale niedługo to się zmieni i mam nadzieję, że zima będzie łaskawa...

Jeśli macie jakieś fotki z wypadów to z chęcią nacieszę nimi oczy...

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, a w nadchodzącym Nowym Roku 2007 życzę Wam wspaniałych znalezisk i dużo emocji związanych z historią... oby nowe miejscówki obfitowały różności.

Bywajcie - Mariusz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie