Skocz do zawartości

KOSZALIN vol. VIII


wojna1939

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 329
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Cześć :)

Dzisiejsza wyprawa należała do tych udanych wpadło jak zwykle sreberko!

Lecz teraz o większym nominale 2 ½ SILBER GROSCHEN 1869 A
i parę innych fantów takich jak guziczków pruskich , monetek , łusek , łódek i oczywiście górna część pickelhauby .

Na razie zamieszczę jedną fotkę aby coś zostało na długie zimowe wieczory do oglądnięcia .


Pozdrawiam ...J...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Co taka cisza czyżby niedźwiedzie zapadły w sen zimowy ?.

DerK nie daj się prosić wrzuć fotkę sobotniego fantu !.

Co z resztą kopaczy ???.

Coś niecoś już odmokło z oliwki to wstawiam aby oczy nacieszyć .

Pozdrawiam ... J ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

jak zwykle podziwiam Wasze znaleziska, tylko relacje skąpe w słowa... tak jakby nic się nie działo - rutynowe wyjścia w pole/las. Sądząc po monetkach to było pole, a po górze nakrycia głowy - las.
Jestem na etepie powolnego dowiadywania się miejsca znalezienia munduru niemieckiego przez grupę ASG - czy jak się nazywają (taktyka w lesie, strzelanki itp). Onegdaj pogłębiając w lesie jakieś stare umocnienie znaleźli torbę - coś w rodzaju naszego chlebaka wojskowego, a w nim niemiecki mundur... jego stan, jak można sobie wyobrazić nie był strychowy". Był jednak z odznaczeniami... Jakimi? Gdzie jest dokładnie to miejsce? - znam już kierunek i w dużym przybliżeniu miejsce. Jednako informator ma mi przynieść swoją sztabówkę okolicy z naniesioinym miejscem... zobaczymy.
Tymczasem tyle z linii przyfrontowej. Czekam na relacje frontowców. Jakie straty, ilu jeńców (częśc już widziałem za sprawą zdjęć J.), jak przebiegała bitwa...
Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

najprawdopodobniej będę miał trochę czasu jutro, ale niestety zostawiłem wykrywkę w Łebie... pozostanie mi więc przeglądanie map w domowym zaciszu hi hi.

Wołoszański kręci serial Tajemnica Twierdzy Szyfrów" - zapowiada się całkiem interesująco.

Życzę sobotnich wspaniałości - bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław nie przesadzaj. To bardziej realna cena: http://www.allegro.pl/item145922444_moneta_niemcy_1_silber_groschen_1869_a_okazja.html ale i tak gratuluje fajnego fanciora.
Odezwe sie na gg. pozdrawiam wszystkich. romko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

moi drodzy parafianie... e to nie to forum hi hi.
Cóż za kąśliwości w słowach ukryte... proponuję wszelkie spory (czy to słowne czy inne) rozstrzygać w terenie - pojedynek na wykrywki hi hi.

Mniemam, że wszyscy jesteście w terenie. Mam nadzieję na małe chociażby relacje z frontu...

Bywajcie tymczasem - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj, oprócz standardowego zestawu łusek i łódek wyszło nam coś co przypomina numerek z szatni. I nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie napis pod numerkiem: J.LOTH COESLIN. Bardzo regionalny akcent...
pozdr. ZaKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.-- .. - .-

-.-. --.. -.-- ... --.. .- -. --- .-- -. .. .--. .- -. --- .-- .. . .-. . ..-. .-.. . -.- - ..- .--- -. .- ... --- -... --- - -. .. . -.- --- .--. .- -. -.- ---

.--- .- -.- - .- -.- - --- .--. .-. --- ... --.. ..-.. --- .--. --- - .-- .. . .-. -.. --.. . -. .. . -. .- --. --.

.--. --- --.. -.. .-. .- .-- .. .- -- .---
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre...widzicie to co ja?
Czyżby zniechęcony coraz mniej pomyślnymi wiatrami dla grzebaczy Predatorek postanowił przeżucić się na Morse'a ? haha
Prawdopodobnie chodzi o sobotę ,ale pst...to tylko dla głęboko wtajemniczonych ;)
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

w necie jest translator morsea hi hi. Komu by się chciało dociekać co jest napisane skoro nie ma separatorów między literami. Lepiej pisać otwartym kodem hi hi.
Ja jako i zwykle pozostaję w miejscu zakwaterowania - wykrywka nadal spoczywa jakieś 130km ode mnie hi hi. Szkoda, bo pogoda rozpieszcza w tym roku jak do tej pory. Życzę wpsaniałości sobotnioi - niedzielnych. Dajcie sygnał co i jak, komu i ile hi hi...

Tymczasem - Bywajcie - M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała,

cisza jakowaś jak przed burzą nastała, nie macie chęci podzielenia się wieściami z frontu? Czyżby to już rutyna i nie było o czym dysputy toczyć? Nie daję wiary. Przeca dwóch wytrwałych (kop albo giń hi hi)patrolowało okolicę - pewnie z dobrym skutkiem (brak rannych, wzięci do niewoli...)....
Chyba, że samodzielna brygada kopaczy nadmorskich nie ma chęci podzielenia się ich chwałą...

Dziasiaj odbieram obiecane od rodziny stare gazety - nie wiem co to za tytuły ani z jakiego okresu. Jak już je zaciągnę do swojej nory to w tym miejscu objawią się obrazki nieruchome...

Tymczasem rutyna poniedziałkowa - niechęć do pracy - pragnienie ciszy i spokoju...
Czekam na wieści.
Bywajcie - M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie